🚨 اخبار ارز دیجیتال

عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا می گوید که شرکت های رمزنگاری باید “قابل نظارت” باشند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

الیزابت مک کال گفت: “ما باید بیشتر در مورد تصور اینکه همکاری بین المللی می تواند چگونه باشد و چقدر در تنظیم دنیای ارزهای دیجیتال موثر است فکر کنیم.”

الیزابت مک کال، عضو هیئت نظارت بانک مرکزی اروپا (ECB) خواستار نظارت بیشتر بر شرکت‌های ارزهای دیجیتال که بدون مرز فعالیت می‌کنند، خارج از تلاش‌های معمول نظارتی است.

مک کال در یک پست وبلاگی در ۵ آوریل گفت که در حال حاضر هیچ چارچوب نظارتی یا نظارتی مناسبی برای شرکت‌های ارز دیجیتال وجود ندارد، اما فروپاشی صرافی FTX به روشن شدن این مشکل کمک کرد. او از سیاست‌گذاران خواست تا شکاف‌های بالقوه در چارچوب موجود را که می‌تواند منجر به بانک‌ها شود، برطرف کنند. با استناد به ورشکستگی بانک های سیلیکون ولی ایالات متحده و بانک های امضا شده.

“در دنیای رمزنگاری […] مک کال گفت که مفهوم مرزها و صلاحیت قضایی به چالش کشیده شده است. “چگونه می‌توانیم بر شرکت‌ها بدون مرزهای فیزیکی نظارت کنیم؟ تصور کنید همکاری بین‌المللی چگونه خواهد بود و چقدر در تنظیم دنیای ارزهای دیجیتال موثر خواهد بود. ما باید بیشتر درباره آنچه انجام می‌دهیم فکر کنیم.”

به گفته مک کال، چارچوب پیشنهادی برای حاکمیت ارزهای دیجیتال پیشنهاد شده توسط هیئت ثبات مالی و کمیته بازل در نظارت بانکی در “مرحله بسیار اولیه” است و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۵ اجرایی شود. این به طور موثر مکمل BCBS اروپا خواهد بود، اما به طور کامل به نظارت شرکت‌های ارزهای دیجیتال که ادعا می‌کنند دفتر مرکزی ندارند، رسیدگی نمی‌کند.

صرافی‌هایی مانند ساختارهای گروه اهرمی FTX برای فعالیت، اما MiCA فقط در سطح واحدهای منفرد اعمال می‌شود. ما به یک رویکرد یکپارچه نیاز داریم، حتی اگر نیاز به اصلاح قوانین موجود داشته باشد.

مربوط: مقامات بانک مرکزی اروپا خواستار توسعه CBDC برای ارزهای دیجیتال و مزایای مصرف کننده هستند

بانک مرکزی اروپا در حال حاضر در حال بررسی تاثیر احتمالی یورو دیجیتال بر سیستم مالی اتحادیه اروپا است. این شامل مسائل مربوط به سیاست و نحوه ارائه راه حل های پرداخت به کاربران خرده فروشی توسط توکن ها می شود. در ژانویه، فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، در پارلمان اروپا سخنرانی کرد و برنامه‌هایی برای استفاده از یورو دیجیتال در کنار پول نقد در پرداخت‌های خرده‌فروشی را تشریح کرد.

مجله: کوین های ناپایدار: Depegging، سرکوب بانکی و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا