🚨 اخبار ارز دیجیتال

رگولاتورهای کانادا هشدار می دهند که شرکت های رمزنگاری تمبرهای نظارتی “ساختگی” را تبلیغ می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار کانادا هشدار داده‌اند که تنظیم‌کننده‌های «جعلی» و نهادهای حل اختلاف برای مشروع جلوه دادن برخی از ارائه‌دهندگان ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند.

به کانادایی ها توصیه می شود که ارائه دهندگان خدمات معاملاتی ارزهای دیجیتال خود را دوباره بررسی کنند زیرا ممکن است از نهادهای نظارتی “ساختگی” برای افزایش اعتبار خود استفاده کنند.

بر اساس یک هشدار سرمایه‌گذار در ۲۰ ژوئن از سوی اداره اوراق بهادار کانادا (CSA)، برخی از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال «به ظاهر» به دنبال «مشروع به نظر رسیدن» توسط برخی تنظیم‌کننده‌ها و اختلافات بوده‌اند. ادعا می‌شود که توسط یک آژانس حل‌وفصل تأیید شده است.

CSA در بیانیه ای گفت: “این وب سایت ها در نگاه اول قابل اعتماد به نظر می رسند، زیرا رسیدگی به شکایات، حل اختلاف و راه حل هایی برای سرمایه گذاران آسیب دیده ارائه می دهند.”

به گفته CSA، یکی از این وب‌سایت‌ها «از طریق احراز هویت ساختگی به «پلت‌فرم معاملات آنلاین قابل اعتماد» تبدیل شده است، و افزود:

“با این حال، پس از بررسی دقیق تر، زبان وب سایت دست و پا چلفتی و صیقل نشده است، با گاه به گاه اشتباهات املایی، دستوری و نحوی. این یک “پرچم قرمز” رایج برای اشخاص غیرقانونی است. ”

نهادها و سازمان‌های نظارتی «ساختگی» که توسط CSA فهرست شده‌اند عبارتند از کمیسیون استانداردهای مالی FSC کانادا، کمیسیون مالی/Finacom PLC Ltd. و مؤسسه Blockchain وابسته به آن.

CSA ادعا می کند که هیچ یک از سازمان های فهرست شده “شناخته نیستند”، در حالی که همچنین پیشنهاد می کند که سازمان هایی که مدعی عضویت در سازمان هستند “احتمالاً کلاهبردار هستند.”

کوین تلگراف فهرستی از شرکت های ارزهای دیجیتال را که به عنوان اعضای «انجمن بلاک چین» در وب سایت خود تبلیغ می شوند، کشف کرده است. این گروه از جمله سازمان های حل اختلاف است که CSA را به غیرقانونی بودن متهم کرده است.

فهرستی از اعضای ادعایی انجمن بلاک چین و پیوندی به وب سایت آن.منبع: انجمن بلاک چین

Cointelegraph برای اظهار نظر با Etheralabs، Gallant Exchange، SmartDec، StormGain، YouHodler، Finacom PLC Ltd.، Cointelligence و Asia Blockchain تماس گرفت، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

گواهی عضویت در انجمن بلاک چینمنبع: صرافی گالانت

CSA در بیانیه ای گفت: «هرکسی که به فکر استفاده از یک شرکت ارزهای دیجیتال یا عضو یک سازمان حل اختلاف است که ادعا می کند معتبر است، باید مستقلاً به دنبال تأیید اینکه آیا سازمان مورد اشاره واقعاً وجود دارد یا خیر.»

مربوط: بایننس ادعای خروج در کانادا، قوانین جدید را مقصر می داند

رگولاتور همچنین توصیه کرد که شهروندانی که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارند، شرکت‌ها را در مقابل آنهایی که در CSA ثبت شده‌اند بررسی کنند. در حال حاضر ۱۲ پلتفرم تجارت ارز دیجیتال دارای مجوز فعالیت در کانادا هستند که ۱۱ مورد از آنها برای پیش ثبت نام اقدام کرده اند.

در حالی که بیانیه تنظیم‌کننده به این موضوع اشاره نمی‌کند، شرکت‌های رمزنگاری ممکن است خود قربانی تاییدیه‌های «جعلی» باشند و فهرستی از تأییدیه‌ها لزوماً به معنای «تقلبی» بودن پلتفرم نیست. لازم به ذکر است که هیچ

در اینجا لیست کامل نهادهای نظارتی و نهادهایی است که توسط CSA به عنوان “جعلی” محکوم شده اند:

  • کمیسیون استانداردهای مالی FSC کانادا
  • کمیسیون خدمات مالی / Finacom PLC Ltd.
  • انجمن بلاک چین
  • کمیسیون خدمات مالی و تجارت اروپا
  • Crypto Conduct Authority/Crypto Frugal Ltd. (ایرلند)
  • Crypto Conduct Authority/Crypto Frugal Ltd. (بریتانیا)
  • بازارهای الکترونیکی برای مقررات بین المللی و معاملات اوراق بهادار
  • کمیسیون سرمایه گذاری انگلستان/BIC PLC Ltd.
  • مرجع نظارت بر بازار مالی بین المللی
  • مرجع کمیسیون رمزنگاری / Crypto Commission Inc.

آسیا اکسپرس: تیم RMB Stablecoin دستگیر شد، قیمت بیت کوین جدید وی چت، قوانین رمزنگاری هنگ کنگنویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا