🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارائه‌دهنده خدمات مالی کریپتو جانوا مجوز پرداخت کامل دانمارکی را دریافت می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک استارت‌آپ دانمارکی که توسط کارکنان سابق Chainalysis تأسیس شده است، به کسب‌وکارهای رمزنگاری کمک می‌کند تا خدمات بانکی را با اتصال به زیرساخت IBAN پیدا کنند.

استارت آپ دانمارکی Januar در ۱۹ آوریل اعلام کرد که مجوز موسسه پرداخت را از سازمان نظارت مالی این کشور (DFSA) دریافت کرده است. این مجوز به Januar اجازه می دهد تا در ۳۰ بازار در منطقه اقتصادی اروپا فعالیت کند، اگرچه قبلاً فقط تحت یک مجوز محدود به شرکت های دانمارکی خدمات می داد.

Januar حساب های تجاری شماره حساب بانکی بین المللی (IBAN) را برای مشاغل ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. با پیوند دادن به زیرساخت IBAN، شرکت‌های ارز دیجیتال قادر خواهند بود به خدمات بانکداری فیات منطبق مانند پرداخت‌ها و تسویه حساب‌ها دسترسی داشته باشند. Simon Ousager یکی از مدیران اجرایی Januar گفت:

«دسترسی به بانک‌ها و زیرساخت‌های پرداخت قابل اعتماد همیشه پشت سرعت کلی نوآوری در فضای رمزنگاری نبوده است. این گواه است.»

اوساگر ادامه داد که صدور مجوز ژانوار “گامی بزرگ در جهت مخالف است.”

مرتبط: گروه بورس لندن ممکن است خدمات تسویه حساب مشتقات BTC را در سه ماهه چهارم ارائه دهد

Januar که در سال ۲۰۲۱ توسط کارکنان سابق Chainalysis تأسیس شد، رکورد دانمارک را برای تأمین مالی استارت‌آپ در سال بعد شکست و ۶ میلیون یورو (۶.۵ میلیون دلار) به عنوان سرمایه اولیه دریافت کرد. دور تأمین مالی توسط Element Ventures با مشارکت Angular Ventures Outward VC و توسط Founders هدایت شد. بسیاری از سرمایه گذاران فرشته نیز شرکت کردند.

یافتن خدمات بانکی برای شرکت‌های ارز دیجیتال از زمانی که بانک سیلورگیت دوستدار رمزارز در ۸ مارس سقوط کرد و تنظیم‌کننده‌های نیویورک بانک Signature را در هفته بعد تعطیل کردند، دشوارتر شده است.

همزمان، بانک های اروپایی در حال گسترش خدمات رمزنگاری خود هستند. VP Bank لیختن اشتاین خدمات نگهداری و توکنیزاسیون خود را در آوریل گسترش داد. یکی از زیرمجموعه‌های Boerse Stuttgart Digital در ماه مارس مجوز ارائه خدمات حضانت را دریافت کرد و Dwpbank آلمان افتتاح یک پلتفرم جدید را برای تجارت بیت کوین (BTC) به حدود ۱۲۰۰ بانک در این کشور اعلام کرد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگارینویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا