اخبار ارز دیجیتال

صرافی ارزهای دیجیتال Upbit در نیمه اول سال 159000 بار توسط هکرها هدف قرار گرفت: گزارش:

به گفته این اپراتور، این رقم بیش از دو برابر ثبت شده در نیمه اول سال 2022 است و نشان دهنده افزایش قابل توجه 1800 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 2020 است.

به گفته شرکت عامل، صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی Upbit در نیمه اول سال 2023 بیش از 159000 بار مورد هدف هکرها قرار گرفت.

یونهاپ نیوز مستقر در کره جنوبی در 9 اکتبر گزارش داد که این ارقام توسط Dunam، شرکتی که Upbit را اداره می کند، به پارک سونگ جون، عضو مجلس نمایندگان کره جنوبی از حزب قدرت خلق گزارش شده است.

این رقم در مقایسه با نیمه اول سال 2022، 117 درصد افزایش و نسبت به نیمه اول 2020، 1800 درصد افزایش داشته است.

به گفته CoinGecko، Upbit یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در کره جنوبی است که حجم معاملات ۲۴ ساعته آن تقریباً ۱.۲ میلیارد دلار است. سایر صرافی های اصلی عبارتند از Bithumb، Coinone و Gopax.

دانهام گفت که برای مبارزه با افزایش تلاش برای نقض امنیت، Upbit درصد وجوه نگهداری شده در کیف پول های سرد را به 70 درصد افزایش داده است تا امنیت را تقویت کند. Upbit همچنین اقدامات امنیتی را برای وجوه ذخیره شده در کیف پول های داغ تقویت کرده است.

کیف پول های داغ بیشتر از کیف پول های سرد هک می شوند، زیرا کلیدهای خصوصی به صورت آنلاین ذخیره می شوند، برخلاف کیف پول های سرد، جایی که کلیدهای خصوصی روی هارد دیسک خارجی یا USB ذخیره می شوند.

Upbit 42 میلیون دلار (58 میلیارد وون کره) در سال 2019 از دست داد. سخنگوی دونامو به یونهاپ نیوز گفت، اما از آن زمان تا کنون، Upbit حتی یک نقض امنیتی را متحمل نشده است.

از زمان حادثه هک در سال 2019، ما اقدامات مختلفی را برای جلوگیری از تکرار آن انجام داده ایم، مانند توزیع و راه اندازی کیف پول های داغ، اما تا به امروز حتی یک مورد هک سایبری رخ نداده است.

با این حال، Upbit مجبور شد سرویس توکن Aptos خود را در اواخر سپتامبر به حالت تعلیق در آورد، زیرا این پلتفرم نتوانست توکن جعلی به نام “ClaimAPT Gift.com” را شناسایی کند که در 400000 کیف پول Aptos توزیع شده بود.

سونگ جون اذعان کرد که هک ارزهای دیجیتال به طور کلی در حال افزایش است، اما از دولت کره جنوبی خواست تا اقدامات بیشتری انجام دهد.

وزارت علوم برای آمادگی در برابر حملات سایبری به مبادلات دارایی های مجازی که به طور مکرر هک می شوند، نیاز به انجام یک تست سفیدسازی ساختگی در مقیاس بزرگ و بررسی وضعیت امنیت اطلاعات دارد.

سونگ جونگ افزود: نقش وزارت علوم، اطلاعات و ارتباطات در مدیریت و نظارت بر آنها مبهم است.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Upbit تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: صرافی CoinEx 27 میلیون دلار ارز مجازی را به دلیل هک مشکوک از دست داد

در همین حال، صرافی های کریپتو در یک سری حملات در ماه سپتامبر هدف قرار گرفتند.

صرافی هنگ کنگ CoinEx در ماه سپتامبر با به خطر افتادن یکی از کلیدهای خصوصی آن دچار هک 70 میلیون دلاری شد. این شرکت گفت که کاربران آسیب دیده بابت وجوه از دست رفته غرامت خواهند گرفت.

در یک حمله جداگانه، صرافی HTX Huobi Global در 24 سپتامبر 7.9 میلیون دلار در یک سوء استفاده از دست داد.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان یک هکر جاده ابریشم


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا