🚨 اخبار ارز دیجیتال

ورشکستگی FTX، تسویه حساب بایننس در ایالات متحده مبنای قوی برای مقررات MiCA فراهم می کند

ایوان کلر، رئیس سیاست کمیسیون اروپا، کاستی های مبادلات متمرکز را که مورد توجه قرار گرفته است، به عنوان دلیل اصلی معرفی مقررات MiCA در اروپا برشمرد.

مقامات کمیسیون اروپا در مصاحبه ای گفتند که سقوط FTX در سال ۲۰۲۲ و تسویه حساب اخیر ۴.۳ میلیارد دلاری بایننس با تنظیم کننده های ایالات متحده، دلیل محکمی برای مفاد قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) است.

ایوان کلر، افسر سیاست کمیسیون اروپا در کنفرانس MoneyLIVE در آمستردام به کوین تلگراف گفت. خبر تسویه حساب بایننس با وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) که در آستانه سخنرانی کلیدی کلر اعلام شد، یادآوری مناسب برای یک برنامه MiCA در مقیاس کامل در سال ۲۰۲۴ است.

کلر توضیح داد: “من فکر می کنم ما حقایق ناگواری را دیده ایم که ما را در یک مسیر نظارتی قوی قرار می دهد. FTX قطعا یکی از بازیگران بزرگ بود و اخیرا آنها با Binance شریک شدند.”

موضع ما این است که این کتابچه قوانین برخی از خطرات را کاهش می دهد و مهمتر از همه، به تنظیم کننده ها ابزار و اختیارات واضح تری برای نظارت بر این نهادها می دهد، که می تواند این خطرات را نیز کاهش دهد.

سیاستگذار همچنین دیدگاهی به روز در مورد مسیر به کارگیری کامل MiCA در سراسر اتحادیه اروپا ارائه کرد. مقررات ایجاد شده توسط MiCA به عنوان یکی از اولین چارچوب های قانونی جامع رمزنگاری در جهان مورد استقبال قرار می گیرد و برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعمال می شود.

آقای کلر تاکید کرد که هدف MiCA تقویت نوآوری و در عین حال پرداختن به خطرات برای مصرف کنندگان، یکپارچگی بازار، ثبات مالی و حاکمیت پولی است. دامنه این مقررات برای صادرکنندگان دارایی های رمزنگاری و ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری اعمال می شود و هدف آن مقابله با رفتار نادرست بازار است.

MiCA در ژوئن ۲۰۲۳ به اجرا درآمد، اما اعمال قوانین حاکم بر “توکن های مرجع دارایی” و “توکن های پول الکترونیکی” که عمدتاً در زیر چتر استیبل کوین ها قرار می گیرند، قرار است در ژوئن ۲۰۲۴ اجرایی شود.

مقررات مربوط به «ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال»، از جمله پلتفرم‌های معاملاتی، ارائه‌دهندگان کیف پول، صرافی‌های ارزهای دیجیتال و خدمات ارزهای دیجیتال، از دسامبر ۲۰۲۴ اجرایی می‌شوند.

جدول زمانی اجرای MiCA تا سال ۲۰۲۴. منبع: ایوان کلر

کلر افزود که سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا و سازمان بانکداری اروپا در حال تدوین چندین استاندارد فنی هستند که طیف وسیعی از ملاحظات را پوشش می دهند.

“در حال حاضر حدود ۴۰ استاندارد فنی در حال تدوین است. آنها قبلاً در مورد بخش خوبی از آن با مردم مشورت کرده اند و هنوز در حال انجام است. سپس آن را نهایی کرده و به عنوان پیش نویس علامت گذاری می کنند و به کمیته ارسال می شود. کلر توضیح داد.

سپس کمیته باید استاندارد نهایی را به عنوان پیش نویس دریافت کند و آن را در رویه های داخلی خود بپذیرد. قانونگذاران مشترک، پارلمان و شورای اروپا یک دوره دو ماهه بررسی خواهند داشت.

ما امیدواریم که این مرحله از استیبل کوین، «سطح ۱» MiCA، قبل از اجرایی شدن در ژوئن ۲۰۲۴ تکمیل شود.

کلر همچنین گفت که به ارائه دهندگان خدمات کریپتو زمان کافی داده شده است تا انتظارات ارائه شده از طریق فرآیند مشاوره MiCA را درک کنند.

کلر گفت: ۱۸ ماه از مذاکره ما درباره سند می گذرد.

او افزود که “بند پدربزرگ” MiCA به CASP ها اجازه می دهد تا تحت قوانین ملی قابل اجرا کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دوره تکمیلی به فعالیت خود ادامه دهند. با این حال، این اپراتورها نمی توانند خدمات خود را در سراسر اتحادیه اروپا “گذرنامه” کنند.

مجله: مغز شما در مورد کریپتو این است: سوء مصرف مواد در میان معامله گران ارزهای دیجیتال در حال افزایش است

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا