اخبار ارز دیجیتال

پذیرش صرافی های رمزنگاری ثبت نام های ENS را بیش از ۲.۲ میلیون افزایش می دهد

سرویس نام اتریوم سال ۲۰۲۲ را با ثبت بیش از ۲.۲ میلیون دامنه ENS به پایان می رساند. این امر تا حدی توسط ادغام با صرافی ها و شرکت کنندگان در صنعت کمک شد.

سال ۲۰۲۲ سال پرباری برای سرویس نام اتریوم بود و این پلتفرم با وجود شرایط نامطلوب بازار در فضای ارزهای دیجیتال، ۲.۲ میلیون دامنه ثبت شده را ثبت کرد.

بر اساس این سرویس، بیش از ۸۰ درصد از دامنه های ENS ایجاد شده از زمان شروع پروژه در سال ۲۰۲۲ ثبت شده اند. بر اساس داده‌های Dune Analytics، ENS تا ۲ ژانویه تقریباً ۲.۸۲ میلیون نام ثبت شده داشته است، با ۶۳۰۳۴۰ مالک دامنه ENS.

همانطور که Cointelegraph قبلا در مصاحبه ای اختصاصی با بنیانگذار ENS نیک جانسون بررسی کرده بود، این سرویس به کاربران اجازه می دهد تا نام های قابل خواندن برای انسان مانند “nick.eth” را به آدرس ها و URL های ارزهای دیجیتال اضافه کنند.

این سرویس توسط کاربرانی که نام ENS را برای نمایه غیرمتمرکز آن که در برنامه‌ها و پلتفرم‌های غیرمتمرکز کار می‌کند، هدایت می‌کند. دامنه‌های ENS به‌عنوان آدرس‌های کیف پول ETH، هش‌های رمزنگاری یا آدرس‌های اینترنتی وب‌سایت، عملاً توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) عمل می‌کنند.

مطالب مرتبط: نظرسنجی بنیانگذار اتریوم می گوید مردم ۱۰۰ دلار دامنه مادام العمر .eth می خواهند

با افزایش محبوبیت این سرویس، مشارکت با اپراتورهای صرافی بزرگ مانند Coinbase توجه ها را به خود جلب کرده است. صرافی آمریکایی ادغام ENS را در سپتامبر ۲۰۲۲ اعلام کرده است. این به کاربران اجازه می دهد تا آدرس های کیف پول رمزنگاری سنتی Coinbase را با نام های کاربری مبتنی بر زبان جایگزین کنند.

دامنه ENS پیش‌فرض به .eth ختم می‌شود، اما یکپارچه‌سازی سرویس Coinbase به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از پسوند مرورگر Coinbase Wallet، نام کاربری «name.cb.id» را درخواست کنند. پذیرش سرویس ENS توسط Coinbase به دلیل در دسترس بودن نام‌های «قابل خواندن برای انسان» انجام شد تا Web3 کاربرپسندتر شود.

بر اساس داده ها، ماه سپتامبر با ثبت ۴۳۷۰۰۰ دامنه ENS، ماه با بیشترین ثبت نام ENS در سال گذشته بود. داده ها نشان می دهد که ادغام ENS صرافی تأثیر قابل توجهی بر ثبت نام های جدید در سال ۲۰۲۲ داشته است. ماه مه ۲۰۲۲ برای ENS نیز ماه پر فراز و نشیبی بود، زیرا قیمت پایین بنزین در شبکه اتریوم به افزایش ثبت دامنه .eth کمک کرد.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا