🚨 اخبار ارز دیجیتال

تنظیم‌کننده‌های اروپایی: DeFi با مزایا و خطرات قابل توجهی همراه است

سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا مقاله ای در مورد تامین مالی غیرمتمرکز و ریسک های آن در بازار اتحادیه اروپا منتشر کرده است.

در ۱۱ اکتبر، تنظیم کننده بازار اتحادیه اروپا، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، مقاله ای در مورد تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و ریسک های آن در بازار اتحادیه اروپا منتشر کرد.

ESMA در گزارش ۲۲ صفحه ای خود، مزایای وعده داده شده DeFi، از جمله گسترش شمول مالی، توسعه محصولات مالی نوآورانه، و افزایش سرعت، ایمنی و هزینه تراکنش های مالی را تایید کرد.

با این حال، این مقاله همچنین “خطرات مهم” DeFi را برجسته می کند. به گفته ESMA، اولین مورد، ریسک نقدینگی است که با ماهیت بسیار سوداگرانه و نوسان بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری شده مرتبط است. تنظیم کننده نوسانات ۳۰ روزه بیت کوین یا اتر و یورو Stoxx 50 را مقایسه می کند و دریافت که اولی به طور متوسط ​​۳.۶ برابر و ۴.۷ برابر بیشتر از دومی است.

ESMA معتقد نیست که DeFi از ریسک طرف مقابل اجتناب کرده است، حتی اگر ریسک طرف مقابل به دلیل قراردادهای هوشمند و اتمی بودن باید از نظر تئوری کم باشد یا وجود نداشته باشد. با این حال، قراردادهای هوشمند از خطاها و نقص ها مصون نیستند.

مربوط: گزارش: اتحادیه اروپا مقررات سخت تری را برای مدل های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ در نظر می گیرد

DeFi فاقد پروتکل‌های شناخت مشتری (KYC) است که آن را به ویژه در برابر کلاهبرداری و فعالیت‌های غیرقانونی آسیب‌پذیر می‌کند. یکی دیگر از منابع مهم خطر برای کاربران DeFi، همانطور که در گزارش مشخص شده است، عدم وجود یک مسئول قابل شناسایی و فقدان مکانیسم های جبران خسارت است.

با این حال، این گزارش نتیجه می گیرد که DeFi و به طور کلی ارزهای دیجیتال، در حال حاضر “خطر مادی” برای ثبات مالی ندارند. این به این دلیل است که اندازه بازار ارزهای دیجیتال نسبتا کوچک است و ارتباط بین بازار ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی سنتی محدود است.

ESMA توجه زیادی به بازار دارایی های کریپتو داشته است و در ۵ اکتبر دومین مقاله مشاوره خود را در مورد تعهدات بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) منتشر کرد. در یک سند ۳۰۷ صفحه ای، تنظیم کننده پیشنهاد داد که به ارائه دهندگان دارایی های رمزنگاری اجازه داده شود تا داده های تراکنش را در . اگر در صورت نیاز مقامات می‌توان آن را به فرمت مشخص شده تبدیل کرد، باید فرمتی را که مناسب‌ترین می‌دانید انتخاب کنید.

مجله: کارآگاه بلاک چین: Chainalysis با فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا