اخبار ارز دیجیتال

برنامه ETF اتر مختلط HashDex Nasdaq به مسابقه ETF ارزهای دیجیتال می پیوندد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

این صندوق سرمایه‌گذاری که با نام Hashdex Nasdaq Ethereum ETF شناخته می‌شود، اولین صندوقی است که برای نگهداری معاملات آتی و نقطه‌ای اتر تحت قانون 33 درخواست می‌کند و توسط سرمایه‌گذاری Toroso نظارت و نظارت می‌شود.

بورس اوراق بهادار نزدک درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارسال کرده و به دنبال تایید فهرست یک صندوق قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) ارائه شده توسط شرکت مدیریت دارایی Hashdex است. این ETF به گونه‌ای طراحی شده است که ترکیبی از دارایی‌های Spot Ether و قراردادهای آتی را در پورتفولیوی خود بگنجاند و پیشگام رویکرد جدیدی برای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در چارچوب نظارتی است.

این صندوق سرمایه‌گذاری که با نام Hashdex Nasdaq Ethereum ETF شناخته می‌شود، اولین پرونده معاملات آتی Act Ethereum در سال 33 است و توسط Toroso Investments نظارت و نظارت می‌شود. Toroso Investments به عنوان اپراتور استخر کالا در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ثبت شده و عضو انجمن ملی آتی است.

با افزایش کنونی برنامه های کاربردی برای ETF های رمزنگاری، تمرکز بر این است که آیا وجوه پیشنهادی شامل قراردادهای آتی یا دارایی های فیزیکی است. SEC تاییدیه اولی را صادر کرده است، اما دومی تایید نشده باقی مانده است. به نظر می رسد که مدیران صندوق در حال بررسی گزینه های میانی هستند و احتمالات را در این محیط نظارتی آزمایش می کنند.

هدف اولیه سرمایه گذاری صندوق هشدکس این است که اطمینان حاصل شود که سهام آن تغییرات روزانه در قیمت مرجع نزدک اتر را منعکس می کند. برای دستیابی به این هدف، صندوق در نظر دارد دارایی های خود را به سرمایه گذاری در اتر، قراردادهای آتی اتر معامله شده با CME، و وجه نقد و معادل های نقدی اختصاص دهد. نزدک در فرم 19b-4 خود گفت:

صندوق سرمایه گذاری به جای نگه داشتن 100 درصد Spot Ether، که می تواند مستعد دستکاری قیمت در بازار نقدی باشد، قصد دارد ترکیبی از Spot Ether، قراردادهای آتی اتر و پول نقد را نگه دارد.

با گنجاندن قراردادهای آتی اتر و پول نقد در دارایی‌های خود، صندوق قصد دارد وابستگی خود را به بازار نقدی کاهش دهد و نگرانی‌های مربوط به دستکاری احتمالی در صرافی‌های غیرقانونی EtherSpot را برطرف کند. به تفصیل توضیح داده شده است.

مربوط: فرانکلین تمپلتون برای ETF بیت کوین نقطه ای فایل می کند

Hashdex به رقابت برای وجوه قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) در ایالات متحده پیوسته است. با این حال، رویکرد HashDex با پرونده‌های اخیر متفاوت است، زیرا به توافق‌نامه اشتراک نظارتی Coinbase متکی نیست، و ترجیح می‌دهد بیت‌کوین نقطه‌ای را از مبادلات فیزیکی در بازار CME خریداری کند.

هفته گذشته، هم Ark Invest و هم 21Shares درخواست هایی را برای Spot Ether ETF به SEC ارسال کردند، نوع ETF VanEck نیز در حال پیگیری است. SEC تاکنون تصمیم گیری در مورد تمام برنامه هایی که در مورد وجوه ارز دیجیتال دریافت کرده است را به تعویق انداخته است.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا