اخبار ارز دیجیتال

شرکت‌های رمزنگاری، اینفلوئنسرها در دعوای حقوقی FTX، قراردادهای تاییدیه می‌گیرند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برخی از اینفلوئنسرهای کریپتو پیشنهادات پرسود حمایتی سختی را ارائه می‌کنند تا ببینند اگر بدترین اتفاق برای شرکت بیفتد چه اتفاقی می‌افتد.

از زمان فروپاشی صرافی کریپتو FTX در سال گذشته، اینفلوئنسرهای کریپتو رویکرد محتاطانه ای را برای توصیه معاملات پس از شکایت چندین سلبریتی به اتهام مشارکت در فعالیت های تبلیغاتی اتخاذ کردند.

در ماه مارس، یک طرح دعوی حقوقی یک میلیارد دلاری تشکیل شد که در آن هشت اینفلوئنسر یک «کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال FTX» را بدون افشای پاداش‌هایشان تسهیل کردند.

اینفلوئنسرها به کوین تلگراف گفتند که این یک زنگ بیدارباش است. شرکت‌هایی که از شرکت‌های ارزهای دیجیتال حمایت می‌کنند، باید مطمئن شوند که حامیان آن‌ها متوجه می‌شوند که در صورت آسیب‌دیدگی می‌توانند در آینده علیه آنها اقدام قانونی کنند.

برای تیفانی فونگ، وبلاگ نویس کریپتو، که پس از مصاحبه با مدیر عامل سابق FTX، سم بنکمن-فرید، پس از بحران مالی، به شهرت رسید، حمایت از شرکت های رمزنگاری در رسانه های اجتماعی به این معنی است: در حال حاضر علاقه ای به آن ندارم.

تیفانی فونگ و مفسر ارزهای دیجیتال بنجامین کوون.منبع: توییتر

فونگ به Cointelegraph گفت: «بسیاری از شرکت‌های معتبر ورشکست شده‌اند، بنابراین من نمی‌خواهم چیزی را تبلیغ کنم که ممکن است مشتریان را آزار دهد.

آقای فونگ اعتراف کرد که پیشنهادات زیادی دریافت کرده است اما “بیشتر آنها را نپذیرفته است” زیرا معتقد است که خطرات بیشتر از پاداش است.

“نمی دانم چقدر پول را رد کردم. فقط در حال حاضر جالب نیست.”

DeFi Dad که 152300 دنبال کننده در توییتر دارد، گفت که به او این فرصت داده شده است که محتوای خود را توسط FTX حمایت کند.

او گفت: “من نمی دانم که احتمالاً چقدر به خاطر کار نکردن با FTX رد کردم، اما در نگاه به گذشته این بهترین تصمیم بود.”

آژانس‌های بازاریابی که اینفلوئنسرها را با معاملات برند مرتبط می‌کنند، از نگرانی‌های هر دو طرف کسب‌وکار آگاه هستند.

نیکیتا ساکدف، مدیر عامل و بنیانگذار Luna PR، به کوین تلگراف توضیح داد که این تنها اینفلوئنسرها نیستند که از معاملات تاییدیه احتیاط می کنند، بلکه خود شرکت های رمزنگاری نیز از آنها مراقبت می کنند.

«افزایش بررسی‌ها و نگرانی‌های قانونی باعث شده است که اینفلوئنسرها و شرکت‌های ارزهای دیجیتال در همکاری محتاط‌تر باشند.»

ساکدف خاطرنشان کرد که طولانی شدن زمستان کریپتو، شرکت‌های ارزهای دیجیتال را مجبور کرده است که بودجه‌های خود را سخت‌تر کنند و «معاملات اینفلوئنسرها را در سراسر جهان کاهش داده است».

راسموس راسموسن، مدیر بازاریابی بازی Polygon NFT Planet IX، به کوین تلگراف گفت که پس از سقوط FTX، تامین امنیت اینفلوئنسرهای درجه یک برای ترویج ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای دشوار شده است.

به نظر می‌رسد بسیاری از اینفلوئنسرهای معتبرتر قدمی به عقب بر می‌دارند و به نحوه ارائه خدمات خود فکر می‌کنند.»

با این حال، کارمزدهایی که در هنگام انجام این تراکنش ها دریافت می شود، سرسام آور است.

ساهادف افزود: “من دیده ام که اینفلوئنسرهای کریپتو برای معاملات اسپانسری تا شش رقمی دریافت کرده اند که اغلب نشان دهنده فالوورها و دسترسی آنهاست. من با افراد مشهوری ملاقات کرده ام که میلیون ها دلار دریافت می کنند.”

مربوط: رئیس سابق SEC به اینفلوئنسرها در مورد پیگرد قانونی برای دستکاری قیمت کریپتو هشدار داد

در همین حال، Mason Vaasluis که به عنوان Crypto Mason در TikTok برای بیش از 1 میلیون دنبال کننده خود پست می گذارد، می بیند که تجارت برندهای رمزنگاری “به دلایل اشتباه” در حال افزایش است.

ورسلوئیس به کوین تلگراف توضیح داد که داستان FTX به طور شگفت انگیزی فضای کریپتو را گسترش داده است، که منجر به ظهور مشاغل جدید ارز دیجیتال و جستجوی فعالان تأثیرگذار برای تجارت برند شده است.

زمانی که SBF به یک موضوع داغ در سراسر جهان تبدیل شد، بسیاری از مردم به یاد ارزهای دیجیتال و ایجاد کسب و کار ارزهای دیجیتال افتادند.

ولاگر ارزهای دیجیتال MegBzk پیشنهاد می کند که اینفلوئنسرها باید قبل از تایید شرکت ها تحقیقات خود را انجام دهند.

تا جایی که می توانم، باید بدانم، چه در داخل و چه در خارج، با چه کسانی کار می کنم. [and] بیایید بیش از یک نفر آن را ببینند.”

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا