اخبار ارز دیجیتال

با افزایش مواجهه احتیاطی: گزارش BIS، توزیع رمزنگاری نابرابر در بین بانک‌ها


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک بانک تقریباً 62 درصد از کل مواجهه احتیاطی ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می دهد. نزدیک به دو سوم بانک های دارای ارزهای دیجیتال در قاره آمریکا واقع شده اند.

گزارش بانک تسویه بین‌المللی (BIS) که در 28 فوریه منتشر شد، نشان داد که حدود 20 درصد از بانک‌ها در معرض دارایی‌های رمزنگاری هستند. بیشتر این بانک ها در نیمکره غربی هستند.

بر اساس گزارشی که بر اساس داده‌های نیمه اول سال 2022 منتشر شده است، 17 بانک گروه 1 حدود 2.9 میلیارد یورو در معرض احتیاط ارزهای دیجیتال و 1 میلیارد یورو کریپتوهای تحت قیمومت گزارش کردند. بانک‌های گروه 1، بانک‌های فعال بین‌المللی هستند که سرمایه درجه یک آنها بیش از 3 میلیارد یورو است. سرمایه ردیف 1 سرمایه و ذخایر افشا شده بانک است.

هفده بانک کمتر از 20 درصد از کل نظارت شده را تشکیل می دهند. 11 مورد از آنها در قاره آمریکا، 4 مورد در اروپا و 2 مورد در سایر نقاط جهان هستند. بنابراین، دارایی‌های ارز دیجیتال بخش کوچکی از دارایی‌های بانک را نشان می‌دهند.

از نظر نسبی، قرار گرفتن در معرض محتاطانه تنها 0.013 درصد از کل مواجهه را بر اساس میانگین وزنی در بین نمونه بانک‌هایی که قرار گرفتن در معرض کریپتو را گزارش می‌کنند، به خود اختصاص می‌دهد، در حالی که ارزهای دیجیتال در قیومت تنها 0.013 درصد از کل مواجهه را تشکیل می‌دهند.

BIS استانداردی را برای محدود کردن ذخایر ارزهای رمزنگاری شده بانک ها به 2٪ تا اوایل سال 2025 وضع کرده است.

در مجموعه بانک‌های تحت نظارت، قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال 0.003٪ از کل قرار گرفتن در معرض و ارز دیجیتال در قیومت نشان دهنده 0.001٪ از کل قرار گرفتن در معرض است. قرار گرفتن در معرض احتیاطی در نیمه اول 30 درصد افزایش یافت و نگهبانی 66 درصد کاهش یافت. این گزارش خاطرنشان کرد که رقم اخیر به‌ویژه تحت تأثیر خروج بانک‌ها از این نظرسنجی قرار گرفت، در حالی که بقیه کاهش به دلیل کاهش ارزش بازار دارایی‌های کریپتو بود.

مرتبط: رئیس BIS ادعا می کند که فیات در جنگ علیه کریپتو پیروز شده است، اما جامعه بیت کوین مخالف است

یک بانک ناشناس 61.7 درصد از کل مواجهه احتیاطی ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است، در حالی که چهار بانک دیگر 35 درصد از قرار گرفتن در معرض احتیاطی را به خود اختصاص داده اند. تسویه و معاملات تقریباً سه چهارم از کل مواجهه احتیاطی را ایجاد کرد. بیت کوین با بیش از 40% بیشترین میزان قرار گرفتن در معرض را داشت و coinbase کمتر از 30% بود. اتر یک سوم زیر 5 درصد بود.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا