اخبار ارز دیجیتال

رمز ارز Lehman Moment: سرمایه گذاران ۲۵۰ میلیون دلار اوراق قرضه FTX خریداری می کنند – گزارش

دشوار است که بدانیم یک شرکت رمزنگاری شکست خورده مانند FTX تا زمان رفع ورشکستگی چقدر ارزش خواهد داشت.

سرمایه گذاران اعتباری بزرگ برای خرید اوراق قرضه FTX عجله دارند و بازار بدهی ورشکستگی به طور فزاینده ای در مورد اوراق قرضه FTX مبادله ارز مجازی شکست خورده صعودی می شود.

بلومبرگ در یک پرونده عمومی در دادگاه عمومی در ۲۱ سپتامبر گزارش داد که سرمایه گذارانی از جمله Silver Point Capital، Diameter Capital Partners و Attestor Capital بیش از ۲۵۰ میلیون دلار اوراق قرضه FTX را تا سال ۲۰۲۳ خریداری کرده اند. این گزارش به تجزیه و تحلیل داخلی اسناد ارائه شده اشاره کرد.

بدهی FTX همچنین سرمایه‌گذارانی مانند Hudson Bay Capital Management را به خود جلب کرده است که طبق گزارش‌ها ۲۳ میلیون دلار بدهی FTX خریداری کرده و بعداً حدود ۵۰ درصد آن را به Diameter فروخته است.

قیمت برخی از بیمه نامه های FTX در سال جاری به دلیل افزایش تقاضا افزایش یافته است. این گزارش به داده‌های دلال بدهی کریپتو Claims Market اشاره کرد که نشان می‌دهد برخی از اوراق قرضه FTX با رتبه پایین ۱۹۱ درصد از ۰.۱۲ دلار در اوایل سال ۲۰۲۳ به حدود ۰.۳۵ دلار در هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

طبق نمودارهای بازار خسارت بیمه، قیمت‌های مرجع تاریخی برای خسارت‌های بیمه FTX در مقیاس بزرگ «بید» و «پرسش» نیز امسال روند صعودی داشته است.

قیمت های مرجع تاریخی برای «پیشنهاد» و «طلب» برای ادعاهای بزرگتر FTX.منبع: بازار خسارت بیمه

سرمایه گذاران اوراق قرضه در حال انباشت بدهی در گروه FTX هستند و شرط می بندند که قبل از اینکه شرکت روند ورشکستگی خود را حل کند، ارزش بیشتری باز خواهد شد. یکی از معاوضه‌های بالقوه این است که ورشکستگی‌های بزرگ ممکن است سال‌ها طول بکشد تا از پس آن برآیند، و دانستن اینکه ارزش یک شرکت در حال ورشکستگی چقدر است، به‌ویژه در مورد ارزهای دیجیتال، دشوار است.

برخی از سرمایه گذاران اوراق قرضه ورشکستگی می گویند ارزش کل همه اوراق قرضه FTX معامله شده می تواند بسیار بیشتر از مبلغ معامله ۲۵۰ میلیون دلاری ثبت شده در پرونده های دادگاه عمومی باشد.

مربوط: دانشگاه استنفورد کمک مالی چند میلیون دلاری ارز دیجیتال FTX را بازگرداند

توماس برزیل، یک سرمایه گذار بدهی ورشکستگی، گفت ممکن است ماه ها طول بکشد تا هم فروشندگان و هم خریداران اسناد را برای معاملات بدهی ارائه کنند. او ادعا کرد که از ادعاهای فردی FTX بیش از ۱۰۰ میلیون دلار آگاه است. برزیل در گزارش خود اعلام کرد:

“مردم از Lehman و Madoff حرفه ای ساخته اند. من فکر می کنم مردم مانند Lehman و Madoff به FTX نگاه می کنند. افرادی که این اوراق را می خرند باهوش ترین افرادی هستند که رنج می برند. من فکر می کنم این مردم هستند.”

این گزارش بیان می‌کند که پس از توقف تمام برداشت‌های FTX در نوامبر ۲۰۲۲، بسیاری از سرمایه‌گذاران حقوق حساب‌های رمزنگاری FTX را خریداری می‌کنند در حالی که دارایی‌های خود را در پلتفرم نگه می‌دارند. طبق گزارش ها، شرکت سرمایه گذاری بدهی Contrarian Capital Management حساب های FTX را خریداری کرده است که مقادیر زیادی بیت کوین (BTC) در آن نگهداری می شود. ، اتر (ETH) و ۴۳۰۰۰۰ دلار پول نقد.

رفع برخی از ورشکستگی‌های کریپتو سال‌ها طول می‌کشد. Mt. Gox، یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال که در سال ۲۰۱۴ هک شد، اخیراً مهلت بازگرداندن دارایی بیت کوین به سرمایه گذاران را یک سال دیگر تمدید کرده است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین بیش از ۳۰۰۰ درصد افزایش یافته است، از زمانی که Mt. Gox کاربران را از برداشت ارزهای دیجیتال پس از هک منع کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که مدیران بازسازی FTX از سرمایه گذاران می خواهند تا از طریق پورتال ادعای مشتریان FTX تا مهلت ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ مطالبات خود را تکمیل کنند.

مجله: آسیا اکسپرس: کارکنان PEX به دنبال رسوایی، مشکلات Mt Gox و ارز مجازی Diners Club از رویداد فرار کردند.

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا