🚨 اخبار ارز دیجیتال

Wirex از ZK-proofs برای صدور کارت نقدی غیرحضوری کریپتو استفاده می کند

Wirex اولین بار در سال ۲۰۱۵ کارت نقدی خود را راه اندازی کرد و در حال حاضر بیش از ۶ میلیون مشتری دارد.

ارائه‌دهنده خدمات پرداخت کریپتو Wirex از راه‌اندازی یک سرویس کارت نقدی رمزنگاری غیرحضوری مبتنی بر دانش صفر به نام W-Pay خبر داده است.

راه حل غیرمتمرکز جدید Wirex از فناوری Zero-Knowledge بهره می برد و بر اساس کیت توسعه زنجیره ای Polygon (CDK) ساخته شده است که نویدبخش افزایش مقیاس پذیری و امنیت است. Polygon CDK با تمرکز بر ضد ZK ساخته شده است تا مشاغل و کاربران را قادر سازد ریل های لایه ۲ خود را با استفاده از ZK بسازند.

راه حل مقیاس پذیری مبتنی بر اثبات ZK یک پروتکل با دانش صفر است که به یک طرف اجازه می دهد طرف دیگر را متقاعد کند که چیزی درست است بدون اینکه چیزی غیر از این واقعیت که ادعای مورد نظر درست است فاش کند. این پروتکل در زمینه ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است زیرا توانایی آن به با گذشت زمان، آنالوگ های اتریوم و Polygon بیشترین پیشرفت های مربوط به اثبات های ZK را داشته اند.

W-Pay مجموعه‌ای از ویژگی‌های پیشرفت را ارائه می‌دهد که کیف پول‌های غیرمتمرکز و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را قادر می‌سازد تا کارت‌های نقدی کریپتو غیرحضوری صادر کنند. این شرکت ادعا کرد که رویکرد غیرمتمرکز آن ریسک شخص ثالث را حذف می‌کند و به دارندگان حساب کنترل انحصاری بر وجوه خود می‌دهد.

ویژگی‌های کلیدی W-Pay شامل یکپارچه‌سازی فناوری دانش صفر برای تراکنش‌های سریع و ایمن، سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) و Account Abstraction (AA) است که فرآیند تراکنش را با حذف پیچیدگی ذاتی ساده می‌کند.

مربوط: آیا اثبات ZK پاسخی برای مشکلات Ordinal و BRC-20 بیت کوین است؟

راه حل غیرمتمرکز مبتنی بر اثبات ZK، تراکنش های کارت را تا سقف های از پیش تعیین شده امکان پذیر می کند و همچنین از ادغام با برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و کیف پول های غیرقانونی و ریل های پرداخت سنتی پشتیبانی می کند. این شرکت گفت W-Pay نوید دهنده عصر جدیدی از خدمات پرداخت کارت های زنجیره ای است.

Wirex اولین کارت پرداخت با قابلیت های رمزنگاری را در سال ۲۰۱۵ ایجاد کرد که به کاربران امکان می داد پول دیجیتال و ارز فیات را در تراکنش های روزمره با یکدیگر کار کنند. Wirex ادعا می کند که بیش از ۶ میلیون نفر مشتری دارد و یکی از اعضای اصلی Visa و Mastercard است.

راه حل غیرمتمرکز مبتنی بر zk-proofs اخیر Wirex در میان مشکلاتی با شریک کارت UAB PayrNet ارائه می شود. بانک مرکزی لیتوانی مجوز UAB PayrNet را در ماه ژوئن لغو کرد و این شرکت را مجبور کرد خدمات خود را در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) تعطیل کند.

Wirex هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

این لحظه از تاریخ را حفظ کنید و با جمع آوری این مقاله به عنوان NFT حمایت خود را از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری نشان دهید.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه مجموعه‌های ZK اتریوم قابلیت همکاری دارند

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا