اخبار ارز دیجیتال

خزانه‌داری استرالیا: بانکداری رمزنگاری می‌تواند صنعت را به زیرزمینی هدایت کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دولت استرالیا با خطرات ناشی از قطع خدمات بانکی به مبادلات ارزهای دیجیتال دست و پنجه نرم می کند زیرا بانک ها به محدود کردن برخی خدمات به دلیل تقلب ادامه می دهند.

به گفته این ایالت، روند رو به رشدی در استرالیا برای قطع خدمات به شرکت‌های ارزهای دیجیتال وجود دارد که می‌تواند منجر به پیامدهای نامطلوبی مانند کاهش شفافیت صنعت شود.

وزارت خزانه داری استرالیا بیانیه ای رسمی در 28 ژوئن منتشر کرد که با اشاره به واکنش سیاستی احتمالی به بستن حساب های بانکی در استرالیا اشاره کرد. به گفته مقامات، بانک‌زدایی زمانی اتفاق می‌افتد که بانک‌ها به دلیل مسائلی مانند مبارزه با پولشویی (AML)، تبعیت از تحریم‌ها و ملاحظات ریسک شهرت از خدمات رسانی به مشتریان خودداری کنند.

وزارت خزانه داری گفت فقدان واضحی از داده ها در مورد شیوه های بانک زدایی در استرالیا وجود دارد که طراحی پاسخ های سیاست موثر را دشوار می کند. در بیانیه آمده است: «دولت اهمیت داده‌های روشنگر را برای نظارت بر پاسخ‌های سیاستی بالقوه به بانک‌زدایی می‌داند. مقامات افزودند:

دولت به جدیت بانک‌زدایی از بانک‌ها پی می‌برد و می‌داند که انفعال در این زمینه رقابت و نوآوری در بخش خدمات مالی را متوقف می‌کند و می‌تواند منجر به زیرزمینی شدن کسب‌وکارها و فعالیت تماماً با پول نقد شود.»

در میان چهار پاسخ سیاستی منتشر شده در مورد بانکداری، خزانه داری استرالیا به مبادلات ارز دیجیتال اشاره کرد. مقامات به طور خاص به چهار بانک بزرگ استرالیا – Commonwealth Bank (CBA)، Westpac، ANZ Group و National Australia Bank – توصیه کرده‌اند که دستورالعمل‌های قابل اجرا در صرافی‌های ارزهای دیجیتال را صادر کنند.

در این سند تاکید شده است که وزارت خزانه‌داری بانک‌ها را تشویق می‌کند تا داده‌های مورد نیاز و تحمل ریسک خود را برای ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال منتشر کنند.

وزارت خزانه داری استرالیا گفت: “دولت از بانک ها انتظار دارد قبل از امتناع یا برداشتن خدمات بانکی، الزامات خود را به طور واضح و فعالانه به مشتریان فعلی و بالقوه اطلاع دهند.” دولت همچنین با تنظیم‌کننده‌ها، بانک‌ها و بخش‌های آسیب‌دیده همکاری نزدیک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که «توصیه‌های مورد توافق مؤثر و قابل دستیابی هستند».

مربوط: مدیر اجرایی می گوید بایننس استرالیا 12 ساعت قبل از برداشت از حساب های بانکی مطلع شد

در اقدامی از سوی وزارت خزانه داری استرالیا برای محافظت از صنعت ارزهای دیجیتال این کشور، بزرگترین بانک استرالیا، CBA، در اوایل ژوئن اعلام کرد که پرداخت های خاصی را به صرافی های ارزهای دیجیتال به دلیل خطر کلاهبرداری محدود می کند. پیش از این، Westpac همچنین در اواسط ماه می مشتریان را از تجارت در صرافی ارز دیجیتال Binance منع کرده بود.

استرالیا در حال حاضر میزبان رویداد بلاک چین و ارزهای دیجیتال در مقیاس بزرگ به نام Blockchain Australia است. در 26 ژوئن، کنفرانس یک میزگرد با مدیران تمام “چهار بانک بزرگ” استرالیا برگزار کرد که دلایل خود را برای تعطیل کردن خدمات مبادله ارزهای دیجیتال توضیح دادند.

سوفی گیلدر، مدیر عامل بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال در CBA می‌گوید: «یک سوم دلارها از استرالیایی‌ها کلاهبرداری می‌شود، یا یک سوم از ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

مجله: آسیا اکسپرس: Huobi شکایت می کند… Huobi؟ 3AC از خاکستر برمی خیزد، همه گیری کریپتوهای کره اینویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا