اخبار ارز دیجیتال

رئیس RBI هند می گوید که ارزهای دیجیتال می توانند جرقه بحران مالی بعدی را ایجاد کنند

Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند هشدار داده است که اگر ارزهای رمزپایه تنظیم شده و اجازه رشد پیدا کنند، ممکن است باعث سقوط مالی بعدی شوند.

Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند (RBI) هنگام بحث در مورد بخش کریپتو در کنفرانس اخیر کلمات را کوتاه نمی‌کند و ادعا می‌کند که رمزارزهای «خصوصی» پشت بحران مالی بعدی هستند.

داس در سخنرانی در اجلاس بینش استاندارد Business Standard BFSI در ۲۱ دسامبر پیشنهاد کرد که کریپتوهای خصوصی که توسط بانک ها یا دولت ها صادر نمی شوند، هیچ پشتوانه ای ندارند و صرفا ابزارهای سوداگرانه هستند.

او گفت: “آنها هیچ ارزش اساسی ندارند. آنها خطرات ذاتی قابل توجهی برای ثبات کلان اقتصادی و مالی دارند. ما هنوز استدلال های معتبری درباره منافع عمومی یا اهداف عمومی نشنیده ایم.” مزرعه برنج.

Shaktikanta Das در حال سخنرانی در اجلاس، عکس: Kamlesh Pednekar

همراه با این احساسات، داس در ادامه پیشنهاد کرد که ممنوعیت کل ارزهای دیجیتال در هند بهترین راه پیش رو خواهد بود.

“اون [private cryptocurrency trade] 100% فعالیت سوداگرانه است و من همچنان معتقدم که باید آن را ممنوع کرد … زیرا اگر اجازه رشد دارد، اگر آن را تنظیم می کنید و اگر به دنبال رشد هستید، برای بحران مالی بعدی به حرف من توجه کنید. از ارزهای دیجیتال خصوصی می آید. ”

روسای RBI با برجسته کردن نمونه ای از چنین ریسک هایی به انفجار اخیر FTX به رهبری سم بانکمن فرید که به تازگی تحویل داده شده بود اشاره کردند.

او گفت: «بعد از تحولات سال گذشته، از جمله آخرین قسمت در FTX، فکر نمی‌کنم نیازی به گفتن چیزهای بیشتری در مورد موقعیت خود داشته باشیم.

نظراتی از این دست نشانگر نمونه دیگری از بزرگان سیاسی و مالی است که بخش کریپتو را مسئول فروپاشی FTX می‌دانند، در حالی که بسیاری از سناتورهای ایالات متحده به ویژه دارایی‌های دیجیتال را در چند هفته گذشته مقصر می‌دانند.

البته، داس در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) با شرایط بسیار مطلوب تری صحبت کرد و تاکید کرد که RBI به طور فعال در حال فشار دادن روپیه دیجیتال برای رسیدن به مسیر است.

«با افزایش روزافزون بانک‌های مرکزی که ارزهای دیجیتال را در روزهای آینده به کار می‌گیرند، هند در خط مقدم انقلاب دیجیتال قرن حاضر قرار دارد.

RBI از لحاظ تاریخی موضع سردی در مورد ارزهای رمزپایه اتخاذ کرده و ارزش آنها را در موارد متعدد زیر سوال برده است. آخرین اظهارات داس نشان می‌دهد که احساسات تنها رو به وخامت است زیرا بانک‌ها این بخش را در انتهای فهرست ریسک‌های سیستمیک خود در ژوئن قرار داده‌اند.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا