اخبار ارز دیجیتال

سند حمایت از مصرف کننده رمزنگاری لایحه آماده سازی به کنگره ایالات متحده ارائه شد

ریچی تورس، نماینده دموکرات نیویورک، اوایل ماه جاری لایحه مختصری را با هدف تکمیل قوانین جامع تر، اما با تبلیغات اندک، ارائه کرد.

ریچی تورس، نماینده کنگره ایالات متحده، لایحه‌ای را به مجلس نمایندگان ارائه کرد تا سوءاستفاده از وجوه مشتریان توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال را ممنوع کند و صرافی‌ها را ملزم به افشای شواهد ذخایر خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) کرد. تورس گفت این لایحه کوتاه به منظور تکمیل سایر قوانین تصویب شده در مورد ارزهای دیجیتال است.

تورس صورتحساب‌هایی را با عنوان «قانون حمایت از سرمایه‌گذاران مصرف‌کننده ارز مجازی» و «قانون افشای مبادلات ارز دیجیتال» در اول دسامبر معرفی کرد. صورت حساب بسیار کوتاه است. در یک نسخه به دست آمده از دفتر تورس، متن اولین لایحه معرفی شده به عنوان HR 9241 چنین است:

صرافی‌های ارزهای دیجیتال بدون رضایت مشتری نمی‌توانند وام‌دهی، اهرم‌سازی یا گیج کردن وجوه مشتریان را ایجاد کنند.»

لایحه دوم، HR 9242، می گوید:

صرافی‌های ارزهای دیجیتال که دارایی‌ها را به نمایندگی از مشتریان خود نگهداری می‌کنند، باید به صورت دوره‌ای (که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تعیین می‌شود) اطلاعات مربوط به اثبات ذخایر بورس را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار افشا کنند. همچنین شامل موارد مربوط به بورس در زمان افشا می‌شود. مقدار دارایی های موجود در بورس نسبت به بدهی های بورس.

این لایحه به کمیسیون خدمات مالی مجلس ارجاع شد.

تورس در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره این لایحه گفت: «ارزهای رمزنگاری در اقتصاد آمریکا جایگاهی دارند، اما باید به دقت تنظیم شوند. او سابقه ای در حمایت از رمزنگاری دارد، از جمله نوشتن سرمقاله ای در مورد «پرونده لیبرال» کریپتو برای یک روزنامه نیویورک. در ۵ دسامبر، او نامه‌ای به دفتر پاسخگویی دولت نوشت و خواستار بررسی «شکست SEC در محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر سوءمدیریت و کلاهبرداری فاحش FTX شد».

مطالب مرتبط: قانونگذاران ایالات متحده از مبادلات رمزنگاری بزرگ درباره حمایت از مصرف کننده در میان سقوط FTX می پرسند

چندین لایحه وجود دارد که می تواند با لایحه تورس مطابقت داشته باشد، از جمله لایحه هایی که توسط ماکسین واترز و پاتریک هنری، رئیسان فعلی خدمات مالی مجلس نمایندگان و اعضای ارشد تهیه شده است. تورس نیز یکی از اعضای آن کمیته است. در ماه نوامبر، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Chainalysis، فهرستی از ۲۰ صورتحساب را تهیه کرد که می تواند بر ارزهای دیجیتال در کنگره ایالات متحده تأثیر بگذارد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا