اخبار ارز دیجیتال

هدف شرکت های رمزنگاری ایجاد اعتماد در محصولات و خدمات آینده است

کسب‌وکارها رویکردهای جدیدی را برای ایجاد اعتماد در محصولات Web3 و کریپتو اتخاذ می‌کنند.

اکوسیستم ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ سال پرتلاطمی را پشت سر گذاشته است. فروپاشی اکوسیستم های FTX، سلسیوس، Three Arrows Capital و Terra انتقاداتی را در داخل و خارج از صنعت کریپتو برانگیخته است.

خسارات زیادی از این اتفاقات ثبت شده است. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Chainalysis گزارشی را در دسامبر گذشته منتشر کرد و خاطرنشان کرد که عدم پیوند استیبل کوین Terra، Terra USD Classic (USTC)، منجر به ضرر هفتگی ۲۰.۵ میلیارد دلاری شد. این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که سقوط بعدی Three Arrows Capital و Celelsia در ژوئن ۲۰۲۲ منجر به ضرر هفتگی ۳۳ میلیارد دلاری شد.

در حالی که این رویدادها ممکن است منجر به از دست دادن اعتماد در اکوسیستم رمزنگاری شده باشد، مهم است که به این نکته اشاره کنیم که فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال شکست نخورده اند. در نامه ای در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۲ به سرمایه گذاران گفت:

“این روایت که شکاکان بلاک چین و برخی از قانونگذاران و سیاستمداران در حال اجرا هستند، اصل مطلب را از دست می دهد. فروپاشی FTX هیچ ربطی به فناوری بلاک چین نداشت. رمزارز نیست، بیت کوین و همه پروتکل های دیگر کاملاً کار می کردند.”

مورهد خاطرنشان می‌کند که علیرغم رویدادهای اخیر، شرکت‌های موجود در بخش ارزهای دیجیتال و بلاک چین به ساخت و انتشار محصولات ادامه می‌دهند. در واقع، پروژه ها بیش از هر زمان دیگری بر القای اعتماد به محصولات خود متمرکز شده اند.

هدف شرکت ها حفظ اعتماد است

پل برودی، رهبر بلاک چین جهانی EY و عضو هیئت مدیره اتحادیه اتریوم سازمانی، به کوین تلگراف گفت که ارزش قوانین و مقررات و حاکمیت قانون نقش مهمی در بخش ارزهای دیجیتال دارد. او گفت که احساس احترام جدیدی برای این ایده دارد. او گفت: «به نظر نمی‌رسد که «قانون قانون است» دیگر در بحث‌ها زیاد مطرح نشود.

با توجه به این موضوع، برودی معتقد است که حسابرسان، تنظیم‌کننده‌ها و شواهد ریاضی نقش کلیدی در ایجاد اعتماد با شفافیت در بخش کریپتو ایفا می‌کنند.

“من فکر می کنم ما می توانیم به آینده ای نگاه کنیم که نه تنها کد در دسترس عموم باشد، بلکه شرکت ها به طور عمومی حسابرسان خارجی را منصوب کنند و از بازرسی های نظارتی استقبال کنند. من فکر می کنم ما نقشی داریم.”

برودی اشاره می کند که بسیاری از شرکت های ارزهای دیجیتال شروع به تمرکز بر حسابرسی و گزارش داده ها کرده اند. به عنوان مثال، جردن کروگر، یکی از بنیانگذاران Vesper Finance و رئیس امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در لایه زیرساخت Web3 Bloq، به کوین تلگراف گفت که از زمان راه اندازی در سال ۲۰۲۱، شرکت او تحت ممیزی های زیادی قرار گرفته است. گفت که او در حال دریافت است.

او گفت: “ما بیش از ۵۰ ممیزی مستقل در چندین قرارداد هوشمند داریم که مجموعه ها و استراتژی های ما را تشکیل می دهند.”

اخیرا: DeFi نهادی چیست و بانک ها چگونه می توانند سود ببرند؟

کروگر خاطرنشان کرد که اگرچه این برای کاربران Vesper مهم است، ممیزی های منظم باید به عنوان کمکی به اکوسیستم کلی DeFi در نظر گرفته شود. تمرکز ما بر کیفیت نرم‌افزار به این معنی است که وقتی پروتکل‌های دیگر DeFi با ما ادغام می‌شوند، می‌توانیم تا حدی سرمایه‌گذاری قابل توجه Vesper در ممیزی را پیش‌نویس کنیم. این نکته مهمی است، زیرا پروتکل‌های DeFi شاهد برخی از بزرگترین هک‌ها و کلاهبرداری‌ها در سال ۲۰۲۲ بوده‌اند. هوشمند منظم. ممیزی قرارداد ممکن است از انجام برخی از این موارد جلوگیری کرده باشد.

علاوه بر ممیزی‌های انجام‌شده روی پروتکل‌های DeFi، بخش توکن غیرقابل تعویض (NFT) شروع به انجام ممیزی کرده است، به‌ویژه در رابطه با محصولات فیژیتال یا NFT‌های دارای پشتوانه فیزیکی. به عنوان مثال، جیک اسپینویتز، رئیس جامعه Courtyard، یک بازار NFT که به کلکسیونرها امکان داد و ستد و ذخیره کلکسیون های فیزیکی خود را می دهد، به Cointelegraph گفت که Courtyard متعهد به اطمینان از اعتماد و شفافیت اقلام ذخیره شده است. این شرکت گفت که در حال ترتیب دادن یک شخص ثالث است. حسابرسی.

علاوه بر این، اسپینویتز توضیح داد که Courtyard با ارائه‌دهنده امنیتی Brinks برای محافظت از دارایی‌های فیزیکی مرتبط با دوقلوهای دیجیتال کار می‌کند. “اگر وظیفه محافظت از دارایی‌های فیزیکی با ارزش شخصی را بر عهده دارید، در حالت ایده‌آل باید توانایی اثبات شده‌ای برای ذخیره، نگهداری و حمل و نقل ایمن آن دارایی‌ها داشته باشید (کاهش بیشتر ریسک برای انجام این کار، تمام مجموعه‌های فیزیکی که ما ذخیره می‌کنیم به ارزش بازار بیمه می‌شوند). او گفت.

ترکیبی از ممیزی ها، همراه با استفاده از آژانس های امنیتی سنتی، می تواند به عنوان یک مدل موفق برای پروژه های فیژیتال در حال پیشرفت باشد. این مطمئناً می‌تواند کمک کند، زیرا بسیاری از پلتفرم‌های فیژیتال در مورد فرآیند بازخرید و ذخیره‌سازی دارایی‌های فیزیکی NFT ابراز نگرانی کرده‌اند.

در حالی که حسابرسی و گزارش داده ممکن است در اکوسیستم ارزهای دیجیتال به یک امر عادی تبدیل شود، محافظت از داده های کاربر نیز مهم خواهد بود. سندی کارتر، معاون ارشد و مدیر کانال در ارائه دهنده دامنه Web3 Unstoppable Domains، به کوین تلگراف گفت که شرکت او به صاحبان دامنه کنترل اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارند می دهد.

او توضیح داد: “به عنوان مثال، ویژگی ورود به سیستم به شما امکان می دهد داده های نمایه خارج از زنجیره خود را به اشتراک بگذارید تا از DApp های مورد علاقه خود جوایزی کسب کنید یا دامنه شما در تابلوهای امتیازات ظاهر شود. داده هایی که به اشتراک می گذارید کاملاً انتخاب شده است.” او گفت: «همه دامنه‌ها به‌طور خودکار در بلاک چین ایجاد می‌شوند، برخلاف پایگاه داده Unstoppable».

کریس کاستگ، یکی از بنیانگذاران Console.xyz، یک پلتفرم چت Web3، به کوین تلگراف گفت که اصول متمرکز بر اعتماد Web3 باید تأثیری را که یک فرد، گروه یا سازمان بر روی کاربران برنامه می گذارد منعکس کند. کمترین. به این ترتیب، توضیح دادیم که پلتفرم‌هایی مانند کنسول‌ها اجازه می‌دهند نمودار اجتماعی کاربر، از جمله فالوورها، شبکه‌ها و غیره روی بلاک چین قرار گیرد. وی توضیح داد:

ما از قراردادهای هوشمند و ادغام‌های NFT استفاده می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که نمودار اجتماعی خارج از برنامه و روی بلاک چین وجود دارد. پیدا کردن آن آسان است، شما مالک انجمن خود هستید، نه ما.

کستیگ همچنین گفت که شرکت او از خدمات نام اتریوم (ENS) برای هویت استفاده می کند، نه نام کاربری. او گفت: «می‌توانید از نام‌های ENS (.eth) یا هویت‌های توزیع‌شده معادل (btc.، .tez، و غیره) برای جایگزینی نام‌های کاربری و گذرواژه‌ها برای سایت‌ها استفاده کنید. سپس یک لایه اضافی از حریم خصوصی و اعتماد کاربر به دست می آید.

کاستینگ گفت: “در سایت‌های اجتماعی که در آن با افراد دیگر تعامل دارم، می‌توانم از یک نام کاربری ثابت در سراسر سایت‌ها استفاده کنم که اعتماد را به سایر کاربران منتقل می‌کند. همچنین به این معنی است که شما مالک هویت خود هستید، نه شخصی که پشت آن قرار دارد.”

آیا ایده‌آل ارزهای دیجیتال با اعتماد اضافی حفظ می‌شود؟

ممیزی‌های منظم، گزارش داده‌ها و اقدامات شفاف حریم خصوصی می‌تواند برای بسیاری از پروژه‌های رمزنگاری رو به جلو تبدیل به یک هنجار شود، اما برخی نمی‌دانند که آیا این بر ماهیت غیرقابل اعتماد ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد یا خیر. ممکن است موارد دیگری نیز وجود داشته باشند.

اگرچه این یک نگرانی معتبر است، برودی توضیح داد که ماهیت غیرقابل اعتماد ارزهای دیجیتال دیگر امکان پذیر نیست. او گفت: “در روزهای اولیه کریپتو خالص تا حدودی قابل دستیابی بود، جایی که می‌توانستید خود مدیریت کنید و هر چیزی که لازم بود بدانید در زنجیره بود. لحظه‌ای که ما به آن نقل مکان کردیم، غیرممکن شد.”

اخیراً: بازخرید فیزیکی NFT: گفتن آسان تر از انجام آن است؟

برودی اضافه کرد که اکوسیستم ارزهای دیجیتال باید ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و تنظیم شده را به جای ارزهای دیجیتال و بلاک چین های «بی اعتماد» هدف قرار دهد. برودی معتقد است که تمام مزایای وعده داده شده توسط ارزهای دیجیتال در صورت اجرای صحیح قابل دستیابی است. او گفت:

“تمرکززدایی به این معنی است که هیچ شرکت واحدی وجود ندارد که بتواند دروازه بان یا انحصار باشد. این بدان معنی است که شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا ارزش آن را دارد یا خیر.”

نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا