اخبار ارز دیجیتال

Crypto.com اثباتی از ذخیره بیش از 100٪ BTC، ETH را منتشر می کند

یک صفحه افشای جدید به کاربران شکاک اجازه می دهد تا خود تأیید کنند که دارایی های آنها در گزارش گنجانده شده است.

Tether (USDT)، XRP، Dogecoin (DOGE)، Shiba Inu (SHIB)، Chainlink (LINK) و Decentraland (MANA) نیز در این گزارش گنجانده شده‌اند که همگی دارای بیش از 100 درصد ذخایر هستند.

طبق بیانیه ای، حسابرسی توسط Mazars Group، یک شرکت بین المللی حسابرسی، مالیات و حسابداری انجام شده است و طبق بیانیه ای، تا 7 دسامبر 2022 دقیق است.

از زمان سقوط FTX در نوامبر، جامعه ارزهای دیجیتال با دقت بیشتری صرافی های متمرکز را زیر نظر دارد. Crypto.com خود درگیر این بحران بود زیرا مجبور شد به طور موقت برداشت از شبکه Solana را به دلیل تأثیر FTX متوقف کند.

تیم Crypto.com می‌خواهد با انتشار اثبات ذخایر نشان دهد که نگهبانان خوبی از دارایی‌های کاربران ارزهای دیجیتال هستند و می‌توان به آنها برای پردازش تمام برداشت‌ها اعتماد کرد. کریپتو کریس مارشالک، مدیرعامل .com توضیح می‌دهد:

«ارائه مدرک حسابرسی شده از ذخایر گام مهمی برای صنعت به عنوان یک کل برای شروع روند افزایش شفافیت و بازگرداندن اعتماد است. […] Crypto.com متعهد است که راهی ایمن، مطمئن و سازگار برای استفاده از ارزهای دیجیتال به مشتریان خود در سراسر جهان ارائه دهد. ”

برخی از کاربران ممکن است به گزارش صرافی از دارایی ها و بدهی ها اعتماد نداشته باشند. بنابراین، برای ساکت کردن شکاکان، صفحه اثبات ذخایر Crypto.com همچنین راهی را برای کاربران فراهم می‌کند تا ذخایر خود را حسابرسی کنند. کاربران می توانند وارد برنامه شوند تا ببینند در زمان انجام ممیزی چه دارایی هایی را در اختیار داشتند و هش Merkle حاصل از این موجودی ها را کپی کنند.

هنگامی که مشتری Merkle Hash را داشته باشد، می تواند به صفحه حسابرس دیگری تحت کنترل Mazars هدایت شود. در آنجا، می توانید شواهد دقیقی دریافت کنید که بدهی مشتری شما بخشی از درخت Merkle بزرگتر از بدهی حسابرسی شده صرافی است.

Mazar ادعا می کند که صفحه حسابرس آن نسخه ای از برنامه منبع باز merkletree-verify توسط Silversixpence-crypto را اجرا می کند. این بدان معناست که اگر صفحه حسابرسی به نحوی دستکاری شده است تا نتایج اشتباه ایجاد شود، برنامه نویس باید بتواند با اجرای برنامه در محیط توسعه دهنده خود، این موضوع را کشف کند.

مربوط: FTX، FTX US و Alameda برای ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده. از SBF استعفا داد

Crypto.com جدیدترین صرافی از سری صرافی‌هایی است که برای کاهش ترس کاربران ارزهای دیجیتال، صفحات رزرو را اثبات می‌کند. OKX شواهدی از ذخایر خود را در 23 نوامبر ارائه کرد، اما بدهی آن هنوز توسط یک شرکت حسابرسی تأیید نشده است. بایننس تنها در تاریخ 7 دسامبر مدرک حسابرسی ذخایر بیت کوین را منتشر کرد.

بر اساس بیانیه 9 دسامبر در وب سایت صرافی، Crypto.com یک صفحه ذخیره حسابرسی شده منتشر کرده است که بیان می کند صرافی دارایی های رمزنگاری کافی برای پشتوانه بدهی های خود به مشتریان دارد. صفحه جدید نشان می دهد که Crypto.com دارای 102 درصد بیت کوین (BTC)، 101 درصد اتریوم (ETH) و 102 درصد از دلار کوین (USDC) است که برای پردازش برداشت ها لازم است.نویسنده: Tom Blackstone

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا