اخبار ارز دیجیتال

سقوط کریپتوکارنسی صدها میلیون دلار برای وکلا ایجاد خواهد کرد

وکلای FTX می گویند که فقدان مقررات ارزهای دیجیتال، روند قانونی ورشکستگی کریپتوها را دشوارتر و گرانتر کرده است.

صنعت حقوقی در میان فروپاشی ارزهای رمزنگاری شده مانند FTX و سلسیوس به عنوان یک برنده بزرگ ظاهر شده است و صدها میلیون دلار برای وکلا ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش و تحلیل نیویورک تایمز، وکلا، حسابداران، مشاوران، تحلیلگران و سایر کارشناسان حداقل 700 میلیون دلار از ورشکستگی شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال در سال گذشته دریافت کردند.

این محاسبه شامل پنج ورشکستگی ارزهای دیجیتال بین 5 ژوئیه 2022 تا 31 ژوئیه 2023 است: FTX، شبکه سلسیوس، وویجر دیجیتال، بلاک‌فای و جنسیس گلوبال. شامل هزینه‌های صورت‌حساب به عنوان بخشی از این تعداد احتمالا افزایش قابل توجهی دارد. این پرونده در آینده نزدیک با محاکمه Sam Bankman-Fried در ماه اکتبر مشخص می شود.

هزینه ای که در پرونده ورشکستگی ارز مجازی دریافت می شود.منبع: نیویورک تایمز

بر اساس داده ها، کارشناسان حقوقی درگیر در پرونده FTX بزرگترین برندگان ورشکستگی ارزهای دیجیتال هستند که در مجموع 326 میلیون دلار ادعا می کنند. سالیوان و کرامول، شرکت حقوقی که ورشکستگی FTX را مدیریت می کند، طبق گزارش ها بیش از 110 میلیون دلار هزینه حقوقی، علاوه بر 500،000 دلار هزینه داشته است.

اندرو دیدریچ اشاره کرد که فقدان مقررات شفاف ارزهای دیجیتال، به ویژه، به هزینه‌ها کمک کرده و دعوی قضایی را پیچیده‌تر و زمان‌برتر کرده است.

به گفته تحلیلگران NYT، Kirkland & Ellis، که ورشکستگی های Celsius، Genesis و Voyager را مدیریت می کند، 101 میلیون دلار برای کار خود و 2.5 میلیون دلار هزینه دریافت کرده است. طبق گزارش ها، شرکت بازسازی آلوارز و مارسال بیش از 125 میلیون دلار برای عملیات FTX، Celsius و Genesis دریافت کرده است.

مربوط: SEC در مقابل ریپل: وکلا از SEC کنار می‌روند، هر دو گروه وکلای جدید اضافه می‌کنند

برخی گزارش‌های اولیه در ژانویه 2023 منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت‌هایی مانند سالیوان و کرامول میلیون‌ها دلار در عملیات ورشکستگی ارزهای دیجیتال به دست خواهند آورد. طبق گزارش ها، این شرکت در آن زمان بیش از 150 کارمند در دعوای FTX داشت، از جمله 30 شریک با نرخ بهره بیش از 2000 دلار در ساعت.

در میان نگرانی های فزاینده در مورد هزینه های قانونی بالا، دادگاه ورشکستگی ایالات متحده کاترین استدلر را به عنوان بازرس هزینه در پرونده FTX منصوب کرده است. Stadler در ژوئن گزارش داد که تیم توسعه FTX از زمان ورشکستگی در ماه نوامبر بیش از 200 میلیون دلار برای کارمزد درخواست کرده است و گفت که این کارمزدها منطقی است.

وکلای SBF به مبارزه خود با وزارت دادگستری ایالات متحده ادامه می دهند و از دادگاه در 1 سپتامبر می خواهند که تمام خواسته های اخیر مقامات را رد کند. همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، یکی از درخواست های DOJ شامل درخواست تجدید نظر برای منع هر هفت شاهد متخصص SBF از شهادت در دادگاه بود. برای برخی از شاهدان، شهادت می تواند تا 1200 دلار در ساعت هزینه SBF داشته باشد.

مجله: آسیا اکسپرس: حبس ابد برای استخراج کنندگان بیت کوین، چین به شرکت های رمزنگاری جوایزی ارائه می دهد

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا