🚨 اخبار ارز دیجیتال

Crypto Biz: Winklevoss توییتر شمشیر دو لبه Silbert و بیشتر را مقصر می داند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Crypto Biz این هفته همچنین نبرد بین Gemini و گروه ارز دیجیتال (DCG) بر سر وجوه کاربران، ابزارهای بانکی جدید برای یوان دیجیتال و تلاش های OpenAI برای جلوگیری از پرش کاربران از دیوار پرداخت را بررسی می کند.

برنامه‌های توییتر برای راه‌اندازی پلتفرم پرداخت خود در این هفته زمانی که شرکت تابعه آن، Twitter Payments، اولین مجوز انتقال پول خود را در ایالت‌های میشیگان، نیوهمپشایر و میسوری ایالات متحده دریافت کرد، گام بزرگی برداشت.

طبق گزارش ها، این شرکت در حال ساخت راه حلی با در نظر گرفتن ارزهای دیجیتال است و قصد دارد خدمات انتقال پول را در تمام ۵۰ ایالت ایالات متحده ارائه دهد، اما تأییدیه های بیشتر هنوز در انتظار است و هیچ جدول زمانی مشخصی تعیین نشده است.

مانند هر کسب و کاری، توییتر به دنبال جریان های درآمدی جدید برای تقویت پایگاه کاربران بزرگ خود است. در یک رویداد فضایی توییتر در سال ۲۰۲۲، ماسک پیش بینی کرد که اجازه دهد حساب های بانکی به پروفایل های رسانه های اجتماعی متصل شوند و کارت های نقدی و انتقال پول را در خود جای دهند. به نظر می رسد این هدف مشابه Diem که اکنون از بین رفته است، پروژه پرداخت های جهانی شکست خورده توسط شرکت مادر فیس بوک Meta است.

ماسک همچنین با توییتر رمزنگاری شده مخالف است، که برای دریافت نتایج بهتر نسبت به پروژه‌های متا به شدت به جامعه رمزنگاری متکی است. این هفته، این پلتفرم دسترسی به محتوای خود را با استناد به «سطوح بسیار زیاد داده‌ها و دستکاری سیستم» محدود کرد. این تصمیم ضربه ای به اکوسیستم ارزهای دیجیتال است که برای به اشتراک گذاری اطلاعات و دستیابی به مخاطبان جدید به شدت به توییتر متکی است.

دلیلی که من «بازدید محدود» را قرار دادم این است که همه ما معتاد توییتر هستیم و باید آن را ترک کنیم.» گفت مشک روی سکو. این حرکت می تواند یک شمشیر دولبه برای برنامه های پرداخت توییتر باشد.

Crypto Biz این هفته همچنین نبرد بین Gemini و گروه ارز دیجیتال (DCG) بر سر وجوه کاربران، ابزارهای بانکی جدید برای یوان دیجیتال و تلاش های OpenAI برای جلوگیری از پرش کاربران از دیوار پرداخت را بررسی می کند.

Winklevoss از Silbert از DCG انتقاد می کند – حتی SBF قادر به چنین توهماتی نبود.

در نامه سرگشاده ای که در ۴ ژوئیه منتشر شد، کامرون وینکلووس ظاهراً به ۲۳۲۰۰۰ مشتری Earn جمینی ۱.۲ میلیارد دلار بدهکار بود و در حالی که کارت قربانی را بازی می کرد، دیجیتال را متهم کرد. او از بری سیلبرت، مدیر عامل گروه ارز انتقاد کرد. Genesis DCG وام دهنده برنامه Gemini’s Earn بود که به سپرده گذاران وعده بازدهی بالای ۸ درصد می داد. پس از ورشکستگی FTX، برداشت ها در نوامبر ۲۰۲۲ متوقف شد. وینکلووس گفت: «من می‌نویسم تا به شما اطلاع دهم که بازی شما به پایان رسیده است. آقای Winklevoss به آقای Silver اولتیماتوم ارائه کرد: “بهترین و آخرین پیشنهاد” را از شرکت خود بپذیرید یا با دعوی قضایی روبرو شوید. این پیشنهاد شامل یک قرارداد ۱.۴۷ میلیارد دلاری با اولین پرداخت در این ماه و پرداخت نهایی در پنج سال آینده است. سپس، در ۷ جولای، جمینی علیه DCG شکایت کرد.

DBS Bank ابزار دیجیتال یوان را راه اندازی کرد

بانک DBS چین رسما راه‌اندازی یک راه‌حل تجاری دیجیتال رنمینبی را اعلام کرد که به مشاغل سرزمین اصلی امکان می‌دهد پرداخت‌ها را با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بپذیرند. DBS به کوین تلگراف گفت که این سرویس جدید به مشتریان در سرزمین اصلی چین این امکان را می دهد که یوان دیجیتالی را در حساب های بانکی خود در renminbi دریافت، جمع آوری و به طور خودکار تسویه کنند. تا پایان سال ۲۰۲۲، ۱۳.۶ میلیارد یوان یوان دیجیتال یا حدود ۲ میلیارد دلار در گردش بود. CBDC در حال حاضر در ۲۶ شهر و ۱۷ استان چین پذیرفته شده است و انتظار می رود با پیوستن استان های بیشتری به این برنامه، پذیرش آن افزایش یابد.

ماسک «محدودیت‌های نرخ» را برای «دستکاری شدید سیستم» در توییتر اعمال کرد

ماسک گفت: پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر پس از تایید “سطوح شدید خراش داده ها و دستکاری سیستم”، تعداد پست هایی را که کاربران می توانند هر روز مشاهده کنند، به طور موقت محدود می کند. قوانین جدید به طور موقت حساب های تأیید شده را به ۱۰۰۰۰ پست در روز محدود می کند، در حالی که حساب های تأیید نشده و تأیید نشده جدید به ترتیب به ۱۰۰۰ و ۵۰۰ پست در روز محدود می شوند. این تصمیم به شدت توسط جامعه ارزهای دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفته است، که به شدت به توییتر برای ارتباطات و اشتراک گذاری اطلاعات متکی است. محدودیت‌های نرخ جدید قبلاً بر نمایه‌سازی و نمایش توییت‌ها در موتور جستجوی Google تأثیر گذاشته و باعث شده بیش از ۵۰ درصد از URLهای توییتر از فهرست جستجو ناپدید شوند. همانطور که توییت ها در گوگل کمتر دیده می شوند، میزان محتوای مرتبط با رمزنگاری که از توییتر نشات می گیرد نیز کاهش می یابد.

OpenAI ویژگی Bing ChatGPT را پس از پرش کاربر از Paywall به حالت تعلیق در می آورد

مرور ChatGPT، یکی از ویژگی‌های موتور جستجوی مبتنی بر Bing، به‌طور موقت توسط OpenAI غیرفعال شد، زیرا یک حفره به کاربران اجازه می‌داد محتوای دارای دیوار پرداخت را دور بزنند. OpenAI ممکن است در پاسخ به یک پست Reddit به این موضوع پرداخته باشد. در اواخر ژوئن، یکی از اعضای subreddit r/ChatGPT یک اسکرین شات از یک جلسه مرور پست کرد و از ربات چت خواست که «متن» پیوندی به مقاله دیوار پرداخت آتلانتیک را چاپ کند. در پاسخ، ChatGPT مقاله کامل را بدون دیوار پرداخت ارائه کرد. این مرورگر در حال حاضر در نسخه بتا است و برای مشترکین سرویس ChatGPT Plus در دسترس است.

Crypto Biz منبع هفتگی شما برای کسب و کار پشت بلاک چین و ارز دیجیتال است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا