اخبار ارز دیجیتال

کریپتو بیز: کراکن معاملات سهام را با تطبیق صرافی ها با تغییرات نظارتی ارائه می دهد

این هفته در Crypto Biz، بازوی اوراق بهادار Kraken، توسعه Gemini در هند، بازگشت Binance به بلژیک و یک شرکت نفتی آرژانتینی در حال سرمایه‌گذاری در استخراج ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال در حال اتخاذ استراتژی‌های جایگزین برای انجام تجارت در میان محیط نظارتی سخت‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال در سراسر جهان هستند. نشانه ها همه جا هستند.

طبق گزارش‌ها، Kraken در حال حرکت به سمت ارائه معاملات اوراق بهادار در ایالات متحده و بریتانیا است تا دامنه خود را گسترش دهد و با برنامه‌های محبوبی مانند Robinhood که هم ارزهای دیجیتال و هم معاملات سهام را ارائه می‌کند رقابت کند. گفته می‌شود که وجود دارد. در همین حال، جمینی با سرمایه گذاری 24 میلیون دلاری در یک مرکز توسعه، حضور خود را در هند گسترش می دهد.

چالش دیگر برای صرافی های رمزنگاری، صدور مجوز و برقراری ارتباط با رگولاتورها است. بایننس شعبه خود را در بلژیک این هفته پس از تعلیق به مدت سه ماه به دلیل مشکلاتی با رگولاتورهای محلی، بازگشایی کرد.

Kraken همچنین مجوز اروپایی خود را گسترش داده است و اکنون خدمات تجارت یورو به ارز دیجیتال را در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا ارائه می دهد. با تکامل مقررات ارزهای دیجیتال، صرافی ها در حال تطبیق با شیوه های عصر جدید هستند.

این هفته در Crypto Biz، بازوی اوراق بهادار Kraken، توسعه Gemini در هند، بازگشت Binance به بلژیک و یک شرکت نفتی آرژانتینی در حال سرمایه‌گذاری در استخراج ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

صرافی کریپتوکارنسی کراکن قصد دارد وارد معاملات سهام ایالات متحده شود: گزارش

طبق گزارش‌ها، کراکن قصد دارد خدمات معاملاتی را برای سهام و صندوق‌های قابل معامله در بورس آمریکا ارائه دهد. این صرافی ارز دیجیتال قصد دارد در سال 2024 خدمات معاملاتی را در ایالات متحده و بریتانیا از طریق بخش جدیدی به نام Kraken Securities راه اندازی کند. گسترش فراتر از ارزهای رمزپایه نیاز به مجوزهایی از سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی و تنظیم کننده مالی بریتانیا دارد، که طبق گزارش ها، صرافی قبلاً این مجوز را دارد. در همین حال، در اروپا، کراکن مجوز موسسه پول الکترونیکی را از بانک مرکزی ایرلند و ثبت ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) را از بانک اسپانیا دریافت کرد. مجوز ایرلندی کراکن را قادر می سازد تا خدمات تجارت یورو به ارز دیجیتال خود را به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا گسترش دهد. ثبت VASP در اسپانیا، Kraken را قادر می سازد تا خدمات تبادل و ذخیره سازی کیف پول را ارائه دهد.

جمینی 24 میلیون دلار برای توسعه در هند سرمایه گذاری می کند

صرافی ارزهای دیجیتال Gemini 2 میلیارد روپیه (24 میلیون دلار) برای گسترش فعالیت های خود در هند اختصاص داده است. این وجوه برای توسعه مرکز توسعه صرافی در گورگان، شهر اصلی اقماری دهلی استفاده خواهد شد. مرکز توسعه Gemini Gurgaon از زمان راه‌اندازی اولیه خود در ماه می، به بیش از 70 کارمند گسترش یافته است و به طور فعال مهندسان نرم‌افزار، مدیران محصولات فنی، استعدادیابی، امور مالی، پشتیبانی و انطباق را استخدام می‌کند. جمینی در حمایت از این گسترش به «چارچوب حمایت قوی دولت هند که به استارت‌آپ‌ها امکان رشد می‌دهد» اشاره کرد. این حرکت بخشی از “برنامه های بزرگ Gemini برای رشد بین المللی در APAC در سال جاری” است.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس خدمات صرافی را در بلژیک از سر می گیرد

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس سه ماه پس از اینکه رگولاتور مالی بلژیک به صرافی دستور تعلیق خدمات مرتبط با رمزارزها را داد، ثبت نام و دسترسی به محصولات و خدمات را برای کاربران بلژیکی بازگشایی کرد. بایننس گفت: «ثبت‌نام‌های جدید ساکنان بلژیک بار دیگر در پلتفرم ما مورد استقبال قرار می‌گیرد،» و افزود که کاربران بلژیکی که با شرایط خدمات جدید در این کشور موافقت می‌کنند، بار دیگر به طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات دسترسی خواهند داشت. بایننس فاش نکرده است که چه تغییراتی برای از سرگیری این سرویس در بلژیک ایجاد شده است. بایننس در سایر نقاط اروپا تا ژوئن 2024 استیبل کوین های خود را از بازارهای اروپایی حذف خواهد کرد تا از قانون آینده اتحادیه اروپا در زمینه بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) پیروی کند که قرار است در همان زمان لازم الاجرا شود. طرحی پیشنهاد شده است.

شرکت نفت آرژانتین استخراج ارزهای رمزنگاری شده را با استفاده از تولید برق گاز باقی مانده آغاز می کند

شرکت نفتی Techpetrol مستقر در بوئنوس آیرس تصمیم گرفته است تا گاز مازاد را به انرژی برای استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل کند. بر اساس گزارش رسانه های محلی، تک پترول قصد دارد حداقل 35000 بشکه نفت در روز در این تاسیسات حفاری کند، اما با توجه به نبود زیرساخت برای مصرف گاز آزاد شده در این فرآیند، این شرکت قصد دارد برای استخراج کریپتو حفاری کند. آی تی. Techpetrol امیدوار است تا اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر عملیات استخراج را آغاز کند. هدف اصلی کاهش اثرات زیست محیطی با اجتناب از انتشار گاز و ایجاد سود اضافی است. به عنوان بخشی از این طرح، با شرکت های آمریکایی که تجربه اجرای استراتژی های مشابه را دارند، همکاری می کند.

این هفته در Crypto Biz، بازوی اوراق بهادار Kraken، توسعه Gemini در هند، بازگشت Binance به بلژیک و یک شرکت نفتی آرژانتینی در حال سرمایه‌گذاری در استخراج ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا