🚨 اخبار ارز دیجیتال

Crypto Biz: اتحادیه اروپا به بررسی الگوریتم های فناوری بزرگ، TruthGPT ماسک و موارد دیگر می پردازد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Crypto Biz این هفته بازار رو به رشد هوش مصنوعی، ادغام MicroStrategy با شبکه لایتنینگ بیت کوین و تلاش های مایکروسافت برای سرعت بخشیدن به توسعه هوش مصنوعی را بررسی می کند.

اینکه آیا اطلاعات می‌تواند پاسخ‌های صادقانه ارائه کند یا نه، باید دید، اما این حرکت بدون شک سبد تجاری ماسک را که شامل اسپیس ایکس و توییتر می‌شود، تقویت خواهد کرد.

در واقع، مقامات اروپایی با راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی جدید برای کشف الگوریتم‌های فناوری بزرگ، مقررات پروژه‌های هوش مصنوعی را افزایش می‌دهند. تیمی از کارشناسان بین رشته‌ای «زیر سرپوش» موتورهای جستجوی بزرگ و پلت‌فرم‌های آنلاین به نظر می‌رسند و بررسی می‌کنند که چگونه این الگوریتم‌ها به انتشار محتوای غیرقانونی و مضر کمک می‌کنند.

در Crypto Biz این هفته، به آخرین پیشرفت‌ها در بازار رو به رشد هوش مصنوعی، ادغام MicroStrategy با شبکه لایتنینگ بیت‌کوین و تلاش‌های مایکروسافت برای تقویت توسعه هوش مصنوعی نگاه می‌کنیم.

هوش مصنوعی (AI) ممکن است به زودی به سوالات عمیق فلسفی پاسخ دهد. یافتن حقیقت چیست، تمرکز تلاش جدید ایلان ماسک TruthGPT خواهد بود. TruthGPT یک هوش مصنوعی است که به کشف ماهیت اساسی جهان و مبارزه با تعصبات ادعایی “چپ” صنعت اختصاص داده شده است.

مایکروسافت در حال توسعه تراشه هوش مصنوعی خود برای تقویت ChatGPT است

از سال ۲۰۱۹، مایکروسافت در حال توسعه تراشه هوش مصنوعی خود است که به کاهش هزینه‌ها برای پروژه‌های خودش و OpenAI کمک می‌کند و اتکای خود به پردازنده‌های گرافیکی انویدیا را کاهش می‌دهد. این حرکت نشان دهنده کمبود تراشه است که بسیاری از صنایع را در سراسر جهان در طول همه گیری تحت تاثیر قرار داده است. یکی از محبوب‌ترین پردازنده‌های گرافیکی برای آموزش سیستم‌های یادگیری ماشین، Nvidia H100 در eBay و سایر خدمات نمایندگی فروش با قیمت ۴۰۰۰۰ دلار در میان نادر بودن بازار در دسترس است.

Saylor از MicroStrategy آدرس های ایمیل کاری را با بیت کوین لایتنینگ ادغام می کند

مدیر عامل MicroStrategy، Michael Saylor، ادغام آدرس های ایمیل و شبکه لایتنینگ بیت کوین را فاش کرده است. این امکان تراکنش با استفاده از ایمیل به جای آدرس کیف پول را فراهم می کند. در یک اسکرین شات، Saylor برخی از تراکنش‌های ارسال شده به حساب ایمیل شرکت را در قالب ساتوشی، کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین (BTC) نشان داد. مطمئن نیستید که آیا راه حل برای سایر آدرس های ایمیل MicroStrategy در دسترس است یا خیر. شبکه لایتنینگ یک راه حل محبوب مقیاس بیت کوین است که قادر به پردازش ۱ میلیون تراکنش در ثانیه با هزینه ۱ ساتوشی در هر تراکنش است.

ایلان ماسک پلتفرم هوش مصنوعی حقیقت جویانه TruthGPT را راه اندازی کرد

ایلان ماسک در حال توسعه یک رقیب ChatGPT به نام TruthGPT است. این یک مدل زبان در مقیاس بزرگ است که برای کشف “طبیعت جهان” آموزش داده شده است. ماسک در مصاحبه ای با شبکه کابلی آمریکایی فاکس نیوز گفت که هوش مصنوعی حقیقت یابی همچنین با آنچه که او به عنوان سوگیری “چپ” در صنعت می داند مقابله خواهد کرد. به گفته ماسک، ChatGPT “توسط کارشناسان چپ برنامه ریزی شده است که چت بات ها را برای دروغ گفتن آموزش می دهند.” این اولین بار نیست که ماسک به ChatGPT حمله می کند. او اخیراً نامه‌ای را رهبری کرد که در آن خواستار توقف توسعه پیشرفته هوش مصنوعی شد و نگرانی‌های اجتماعی را مدعی شد.

قبل از رفتن: کارشناسان می گویند “تقریبا غیرممکن” است: OpenAI باید تا ۳۰ آوریل با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد.

OpenAI با بزرگترین چالش نظارتی خود روبرو است زیرا مقامات ایتالیایی ادعا می کنند که باید تا ۳۰ آوریل از قوانین حفاظت از داده ها و حریم خصوصی محلی و اروپایی پیروی کند. قانون اتحادیه اروپا شرکت‌های فناوری را ملزم می‌کند تا رضایت کاربر را برای استفاده از داده‌های شخصی برای آموزش کسب کنند. کسب‌وکارهایی که در اروپا فعالیت می‌کنند نیز باید به اروپایی‌ها اجازه دهند از جمع‌آوری و اشتراک‌گذاری داده‌ها خودداری کنند. کارشناسان می گویند که این کار دشواری خواهد بود زیرا مدل های OpenAI بر روی مقادیر زیادی از داده های استخراج شده از اینترنت و ادغام در مجموعه های آموزشی آموزش می بینند.

Crypto Biz نبض هفتگی شما در تجارت پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا