اخبار ارز دیجیتال

Crypto Biz: The Day of Crypto Computation فرا رسید

خانه کارت Sam Bankman-Fried این هفته با اعلام ورشکستگی FTX پس از سخنرانی در مورد مقررات کریپتو فرو ریخت.

چه کسی فکرش را می‌کرد که انفجار Terra، فروپاشی Three Arrows Capital، ورشکستگی سلسیوس و وویجر ترسناک‌ترین داستان رمزنگاری 2022 نباشد؟ با نگاهی به گذشته، حتی پس از همه این رویدادهای آشفته، روز حسابرسی ارزهای دیجیتال. ، و پایین ترین چرخه جدید هنوز نرسیده بود.

این هفته به طور دوره‌ای اعدام‌های صنعتی صورت گرفته است زیرا FTX، دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال جهان، ورشکسته شده و در آستانه سقوط است. این نگرانی‌ها از رابطه محارم FTX با Alameda Research، یک شرکت تجاری که توسط مدیر عامل FTX Sam Bankman-Fried تأسیس شده بود، سرچشمه می‌گیرد – در نهایت، FTX بر اساس درآمدهای Alameda معامله می‌کند. این توکن FTX (FTT) غیر نقدی و بی‌فایده برای حمایت از کسب‌وکار ارائه می‌کند. درباره Alameda’s Tether — در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه توکن بومی FTX حدود 40 درصد از دارایی‌های Alameda را تشکیل می‌دهد، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس اعلام کرده است که صرافی او کل ذخیره FTT را منحل می‌کند. این ژائو، که با نام CZ نیز شناخته می شود، بود که چند روز بعد پیشنهاد خرید FTX را داد تا آن را از سقوط قریب الوقوع خود نجات دهد. Bankman-Fried با این معامله موافقت کرد، اما شایعات موثق حاکی از آن است که CZ به دلیل یک حفره بزرگ در امور مالی FTX از آن خارج می شود. (از آن زمان صحت این شایعات تایید شد.)

خبرنامه کریپتو بیز این هفته برای افراد ضعیف نیست.

خبر فوری: مدیر عامل بایننس قصد خرید FTX را برای “کمک به پوشش بحران نقدینگی” اعلام کرد.

Bankman-Fried در 8 نوامبر اعلام کرد که شرکت او پس از تلاش برای فرونشاندن شایعات در مورد مشکلات نقدینگی FTX با خرید بایننس موافقت کرده است. Bankman-Fried گفت: “من می دانم که شایعاتی در رسانه ها در مورد درگیری بین دو صرافی وجود دارد، اما بایننس در حال تلاش برای بهبود روابط صنعتی خود با تنظیم کننده ها است، در حالی که با اقتصاد غیرمتمرکز جهانی سازگار می شود. (بعدها گزارش شد که CZ و بایننس به زیر کاپوت FTX نگاه کرد و از آنچه دیدند خوشش نیامد، بنابراین از معامله عقب نشینی کردند.)

مدیر عامل بایننس پس از بحران نقدینگی FTX “دو درس بزرگ” را به اشتراک گذاشت

چه او اعتراف کند یا نه، CZ نقش مهمی در سقوط FTX در این هفته ایفا کرد، زمانی که او قصد خود را برای انحلال دارایی های FTT بایننس در توییتر اعلام کرد. همانطور که مصیبت ادامه دارد، CZ در مورد “دو درس بزرگ” صحبت می کند که از داستان FTX آموخته است. او همچنین اعتراف کرد که بایننس هرگز از BNB (BNB) به عنوان وثیقه استفاده نکرده و هرگز پول قرض نکرده است. بدهی بالا، مدیریت ضعیف دارایی و شیوه های معاملاتی پرخطر، موضوعات رایج در آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال امسال بود.

گلکسی دیجیتال 77 میلیون دلار قرار گرفتن در معرض FTX، با 48 میلیون دلار به طور بالقوه در برداشت قفل شده است.

زمانی که FTX شروع به بازگشایی کرد، طولی نکشید که شرکت‌ها به جلو رفتند و قرار گرفتنشان در معرض صرافی مشتقات کریپتو را تایید کردند. در 9 نوامبر، شرکت خدمات مالی بلاک چین Galaxy Digital، فاش کرد که قرار گرفتن در معرض FTX تقریباً 77 دلار است. میلیون، متشکل از پول نقد و دارایی های دیجیتال. این شرکت همچنین اعتراف کرد که 48 میلیون دلار از این مجموع احتمالاً در برداشت قفل شده است.

متا در اخراج های گسترده فناوری شرکت می کند و 11000 کارمند را رها می کند

علاوه بر اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال، اپراتور متا فیسبوک این هفته اعلام کرد که حدود 13 درصد از کارکنان خود یا 11000 نفر را اخراج خواهد کرد. مانند دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری، متا به دلیل افزایش هزینه‌ها و اقتصاد رو به زوال، پول خود را تخلیه می‌کند. بازوی متاورس متا، به نام آزمایشگاه های واقعیت، در سه ماهه سوم 3.672 میلیارد دلار ضرر کرد و جاه طلبی های متاورس آن را به طور جدی زیر سوال برد. برخی از سهامداران متا به طور فزاینده ای نگران هستند که آزمایش متاورس مارک زاکربرگ ممکن است به نتیجه نرسد. زک می‌تواند در یک دهه آینده تا 100 میلیارد دلار در تجارت متاورس سرمایه‌گذاری کند. آیا این شرط بندی است؟

Crypto Biz نبض هفتگی شما در تجارت پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.نویسنده: Sam Bourgi

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا