🚨 اخبار ارز دیجیتال

جانشین Binance در روسیه: هر آنچه که تاکنون درباره CommEx باید بدانید

این فروش باعث سر و صدایی در میان علاقه مندان به رمزارزهای محلی شد که ادعا می کنند CommEx می تواند “نسخه روسی” Binance.US باشد، زیرا این دو سایت بسیار شبیه به هم هستند.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس مدعی شده است که با فروش عملیات داخلی خود به یک صرافی کاملاً جدید به نام ComEx، روسیه را به طور کامل ترک می کند. بایننس در حالی که به مشتریان قول انتقال “هموار” را می دهد، اطلاعات زیادی در مورد جانشین خود در روسیه ارائه نکرده است.

در زمان انتشار، اطلاعات کمی در مورد بنیانگذاران یا پیشینه CommEx وجود دارد. این صرافی در ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ راه اندازی می شود، یک روز قبل از اینکه بایننس فروش تجارت خود را به صرافی تازه ایجاد شده به مبلغ نامشخصی اعلام کند.

سخنگوی CommEx به سوالات متعدد کاربران در مورد صاحبان یا مدیران این شرکت از گروه رسمی تلگرام آن پاسخی نداد. این مقام اظهار داشت که CommEx در سیشل ثبت شده است و به مشتریان به عنوان یک صرافی جهانی متمرکز بر دو منطقه اصلی خدمات می دهد: کشورهای مشترک المنافع (CIS) و آسیا.

CommEx در حال حاضر به CoinMarketCap متعلق به Binance می پیوندد

CommEx در زمان راه اندازی فقط از یک نسخه مرورگر پشتیبانی می کند و قول می دهد در آینده نزدیک یک برنامه تلفن همراه را معرفی کند. CommEx در حال حاضر در CoinMarketCap، یک وب‌سایت پیشرو ردیابی ارزهای دیجیتال که توسط Binance در آوریل ۲۰۲۰ خریداری شد، فهرست شده است، علیرغم اینکه تنها یک روز پیش راه اندازی شد. از سوی دیگر، ردیاب بازار رقیب CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله هیچ اطلاعاتی در مورد CommEx ندارد.

طبق داده‌های CoinMarketCap، CommEx 25 جفت معاملاتی را در هنگام راه‌اندازی فهرست کرده است، از جمله استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT) و BNB بایننس (BNB). در توضیح کوین مارکت کپ از صرافی جدید آمده است: «CommEx یک صرافی ارزهای دیجیتال است که به سرعت در حال گسترش است که توسط VC های برتر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شود.

CommEx در ابتدا از تجارت همتا به همتا (P2P) در روسیه پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد بدون استفاده از کانال های فیات پلتفرم، ارزهای رمزنگاری شده را مبادله کنند. سخنگوی گروه تلگرام CommEx گفت که به محض راه‌اندازی کانال فیات، این پلتفرم مبادلات نقدی USDT در برابر روبل فیات روسیه را آغاز خواهد کرد.

یکی از سخنگویان بایننس به کوین تلگراف گفت که مهاجرت کاربران بایننس به CommEx “کاملاً داوطلبانه” خواهد بود. این شخص گفت: «همچنین در صورت تمایل می‌توانید وجوه خود را به پلتفرم دیگری برداشت کنید» و افزود که کاربران همچنان می‌توانند دارایی‌های خود را به CommEx منتقل کنند. یک سخنگوی گفت:

ثبت‌نام‌های کاربران جدید با KYC روسیه بلافاصله به CommEX هدایت می‌شوند. متعاقباً، طی چند ماه آینده، بایننس قصد دارد تمام خدمات مبادله و خطوط تجاری در روسیه را متوقف کند.

به گفته یکی از نمایندگان CommEx، کاربران این پلتفرم می‌توانند بدون تکمیل چک‌های «مشتری را بشناسید» (KYC) برای برداشت حداکثر ۲ بیت‌کوین (BTC) معامله کنند. صفحه محدودیت‌های موقعیت مکانی CommEx بیان می‌کند که این شرکت اجازه ثبت حساب یا خدمات را در مناطقی از جمله ایالات متحده، بلژیک، جمهوری قبرس، جمهوری چک، هلند، سنگاپور و مناطق تحریم‌شده مانند ایران و کریمه نمی‌دهد.

این سخنگوی همچنین گفت که بعید است بایننس پی، ابزار پرداخت بدون تماس بایننس، به همکاری با ComEx ادامه دهد.

کاربران مالکیت CommEx را زیر سوال می برند

اعلام بایننس برخی گمانه زنی ها را در جامعه رمزنگاری محلی در مورد مالکیت جانشین بایننس روسیه ایجاد کرد. برخی از کاربران متوجه شباهت‌هایی در طرح‌بندی وب‌سایت‌های Binance و CommEx شدند، در حالی که برخی دیگر گفتند CommEx یک «کپی کامل» از وب‌سایت Binance است.

“این اساساً همان وب سایت است، فقط لوگو و رنگ آن تغییر کرده است. اگر رئیس روسی Banana را ترک کند، تعجب نمی کنم. [Binance] یکی از کامنت‌گذاران در کامنتی درباره گروه تلگرامی ComEx که اکنون حذف شده است، نوشت.

برخی از شباهت ها ممکن است بین اعلامیه های حریم خصوصی Binance و CommEx و صفحات موجود در سایر وب سایت ها، مانند شرایط خدمات آنها، قابل توجه باشد. به عنوان مثال، اطلاعیه حریم خصوصی CommEx اساساً یک کپی بازنویسی شده از اطلاعیه حریم خصوصی Binance را ارائه می دهد که ساختار و بسیاری از فرمول های آن را به دقت دنبال می کند.

گزیده ای از اعلامیه حریم خصوصی CommEx. منبع: ComEx
گزیده ای از اعلامیه حریم خصوصی Binance.منبع: Binance

روسیه یکی از بزرگترین بازارهای بایننس است که طبق داده‌های SimilarWeb، این کشور در میان بازارهای برتر برای بازدید کاربران از وب‌سایت Binance.com رتبه‌بندی می‌شود و ۶.۹ درصد از کل بازدیدها در زمان نگارش این مقاله را به خود اختصاص داده است.

“من فکر نمی کنم CZ باشد.” [Changpeng Zhao] یک ناظر محلی ارزهای دیجیتال به کوین تلگراف گفت: آن‌ها آماده هستند تا از یک کیک بزرگ مانند روسیه صرف نظر کنند و فقط از آنجا دور شوند. برخی از افراد جامعه به شباهت‌های بین CommEx روسیه و Binance.US اشاره کرده‌اند که یکی از زیرمجموعه‌های Binance در ایالات متحده است که ادعا می‌کند «مستقل» از Binance فعالیت می‌کند.

یکی دیگر از علاقه مندان به کریپتوهای محلی به کوین تلگراف گفت: «این شبیه به Binance.US است، فقط بدون کلمه «Binance» در نام.

مربوط: بایننس و مدیر عامل شرکت ژائو چانگ پنگ از دادگاه می خواهند که شکایت SEC را رد کند

یکی از سخنگویان بایننس از اظهار نظر در مورد اینکه آیا شرکت بنیانگذاران یا مدیران ComEx را می شناسد یا خیر، خودداری کرد. وب سایت ComEx به طور موقت از کار افتاد زیرا کاربران روسی پس از اعلام بایننس به وب سایت هجوم آوردند و سخنگوی ComEx از اظهار نظر فوری خودداری کرد و گفت که این شرکت “پلتفرم را بهینه می کند و او گفت که روی “ثبات” تمرکز می کند. گروه تلگرام روسی CommEx از حدود ۵۰ عضو قبل از اعلام به نزدیک به ۲۰۰۰ کاربر افزایش یافته است.

یکی از سخنگویان بایننس به کوین تلگراف گفت: “با این فروش، بایننس به طور کامل از روسیه خارج می شود. هیچ برنامه ای برای بازگشت وجود ندارد.”

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا