🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: سهم بازار نقدی Binance برای ۷ ماه متوالی کاهش می یابد

زیان حجم معاملات لحظه ای بایننس در صرافی هایی مانند HTX (Huobi سابق)، Bybit و DigiFinex گزارش شده است.

بایننس، پیشروترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، به دلیل مشکلات نظارتی جاری در ایالات متحده، همچنان به از دست دادن سهم خود در بازار ادامه می دهد.

بلومبرگ در ۵ اکتبر با استناد به تجزیه و تحلیل ارائه‌دهنده داده‌های ارز دیجیتال CCData گزارش داد، سهم بایننس از بازار نقدی بایننس برای هفتمین ماه متوالی در سپتامبر ۲۰۲۳ کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، سهم بایننس از بازار نقدی از ۳۸.۵ درصد در ماه اوت به ۳۴.۳ درصد در سپتامبر کاهش یافته است. تا ژانویه ۲۰۲۳، سهم بایننس از بازار نقدی به ۵۵.۲ درصد رسید.

نمودار درصدی از سال تا به امروز از سهم بازار نقدی جهانی بایننس.منبع: بلومبرگ

جدا از بازار نقدی، بایننس در بازار مشتقات نیز در حال از دست دادن سهم خود از بازار است. بر اساس این گزارش، سهم بازار مشتقات بایننس از ۵۳.۵ درصد در ماه اوت به ۵۱.۵ درصد در سپتامبر کاهش یافته است. تا دی ماه، قدرت بازار بورس در بازار مشتقه بیش از ۶۲ درصد بود.

به گفته جیکوب جوزف، تحلیلگر تحقیقاتی CCData، چالش‌های نظارتی بایننس در ایالات متحده تنها دلیلی نیست که بایننس سهم بازار را از دست داده است. تحلیلگران بر این باورند که این کاهش همچنین به دلیل توقف بایننس پروموشن معاملاتی با کمیسیون صفر برای جفت‌های معاملاتی اصلی بوده است.

قطع خدمات بایننس در برخی از بازارهای اصلی در سال جاری نیز به کاهش سهم بازار بایننس کمک کرد. در ماه سپتامبر، بایننس خروج کامل از روسیه را اعلام کرد و کل عملیات محلی خود را به صرافی تازه راه اندازی شده CommEx، که توسط یک طرف نامشخص تاسیس شده بود، فروخت. روسیه یکی از بزرگترین بازارهای بایننس است و بازدیدکنندگان از روسیه نزدیک به ۷ درصد از ترافیک این پلتفرم را تشکیل می دهند.

مربوط: کدام بازار خرسی؟انتظار می رود این وب سایت های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش ترافیک باشند

بایننس تغییرات کارمزد معاملاتی را در اوایل سپتامبر معرفی کرد و کارمزدهای معمولی را بر اساس سطح VIP کاربر دوباره اعمال کرد. به عنوان مثال، بایننس شروع به دریافت ۰.۱ درصد کارمزد برای معاملات نقطه ای و حاشیه ای از کاربران عادی کرد.

بر اساس این گزارش، زیان حجم معاملات لحظه ای بایننس در صرافی هایی مانند HTX (Huobi سابق)، Bybit و DigiFinex پخش می شود. صرافی‌های رقیب مانند OKX، Bybit و Bitget نیز در حال افزایش سهم بازار خود در مشتقات هستند.

مجله: Minecraft، Bitcoin P2E، iPhone 15، بازی‌های ارز مجازی، Formula E ممنوع شد

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا