🚨 اخبار ارز دیجیتال

قرار گرفتن در معرض ارز مجازی بانک ها باید افشا شود: کمیته بازل BIS

مقررات پیشنهادی در حال حاضر در حال درخواست نظرات هستند و در صورت تصویب، انتظار می رود تا اول ژانویه ۲۰۲۵ اجرایی شوند.

کمیته بازل بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS) در ۱۷ اکتبر یک مقاله مشاوره منتشر کرد که در آن پیشنهاد می‌کرد بانک‌ها را مجبور به افشای قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال خود کنند.

کمیته بازل یک پلت فرم نظارتی جهانی برای تنظیم بانک ها است و یک انجمن برای همکاری در مورد مسائل نظارت بانکی فراهم می کند. آخرین مقاله مشاوره مبتنی بر دستورالعمل‌های افشای استاندارد محتاطانه نهایی در مورد نحوه برخورد بانک‌ها با قرار گرفتن در معرض دارایی‌های کریپتو است که در دسامبر ۲۰۲۲ منتشر شد.

هدف این سند مشاوره، که بر مواجهه بانک‌ها با دارایی‌های رمزنگاری‌شده متمرکز است، ایجاد «مجموعه‌ای از جداول و الگوهای افشای اطلاعات برای مواجهه بانک‌ها با دارایی‌های رمزنگاری» استاندارد شده با تاریخ اجرای ۱ ژانویه ۲۰۲۵ است. کمیته بازل این پیشنهاد را آغاز کرد. نظرات عمومی تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۴ باز خواهد بود و نتایج در وب سایت BIS منتشر خواهد شد.

بر اساس مقررات پیشنهادی جدید، بانک‌ها ملزم به ارائه داده‌های کمی در مورد مواجهه خود با دارایی‌های رمزنگاری‌شده و سرمایه و نقدینگی مورد نیاز خواهند بود. بانک ها همچنین ملزم به ارائه داده های کیفی در مورد فعالیت های مرتبط با ارز مجازی خواهند بود.

علاوه بر این، بانک‌ها باید اطلاعاتی در مورد طبقه‌بندی حسابداری مواجهه خود با دارایی‌های رمزنگاری شده همراه با بدهی‌های خود ارائه دهند. این کمیته در پیشنهاد خود خاطرنشان کرد که استفاده از یک قالب افشای یکسان، اعمال انضباط بازار را تسهیل می‌کند و عدم تقارن اطلاعاتی بین بانک‌ها و فعالان بازار را کاهش می‌دهد.

مربوط: ریپل به گروه ویژه پرداخت های فرامرزی BIS می پیوندد

کمیته بازل همچنین موضوع دارایی های رمزنگاری شده و قرار گرفتن در معرض بانک ها را در اوایل سال جاری در ماه ژوئن مورد بررسی قرار داد. در آن زمان، کمیته به طور عمیق به این موضوع نپرداخت و تنها بیان کرد که بر معیارهای واجد شرایط بودن برای بلاک چین های بدون مجوز و استیبل کوین های “گروه ۱” متمرکز شده است.

BIS به طور فعال در مشاوره های مربوط به ارزهای دیجیتال شرکت داشته و جنبه های نظارتی فناوری های غیرمتمرکز را در نظر گرفته است. پیش از این، در هفته اول اکتبر، BIS و چندین بانک مرکزی اروپا بر روی سیستمی برای ردیابی جریان های بین المللی ارزهای دیجیتال کار می کردند.

مجله: کارآگاه بلاک چین: Chainalysis با فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا