🚨 اخبار ارز دیجیتال

گروه‌های مدافع با سناتور وارن مخالف هستند که ارزهای دیجیتال را به تروریسم مرتبط می‌کند

انجمن بلاک چین و شورای نوآوری ارزهای دیجیتال اعلام کردند که سازمان تروریستی حماس استفاده از بیت کوین را کاهش داده است تا ردیابی منابع مالی خود را برای مقامات آسان تر کند.

یک گروه حامی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده از سناتور الیزابت وارن و سایر قانونگذاران به دلیل برخی از ادعاهایشان در مورد روابط بین سازمان تروریستی حماس و جمع آوری کمک های مالی از طریق ارزهای دیجیتال انتقاد کرده است.

در ۱۷ اکتبر، سناتور وارن و بیش از ۱۰۰ تن دیگر از اعضای کنگره خواستار اقدامی معنادار در مورد «فعالیت غیرقانونی ارزهای رمزنگاری شده برای تأمین مالی حماس و جهاد اسلامی فلسطین در پی حملات به اسرائیلی‌ها شدند.» او نامه‌ای را امضا کرد که خواستار اقدام برای «کاهش» شد. موقعیت.” در ۱۸ اکتبر، یک سناتور ماساچوست که یکی از مخالفان برجسته ارزهای رمزنگاری شده در کنگره ایالات متحده است، همچنین در مقاله ای با سناتور راجر مارشال به وال استریت ژورنال با عنوان “تروریسم تامین شده توسط ارزهای دیجیتال” استدلال کرد که آنها مردم آمریکا را در معرض خطر قرار می دهند. با تأمین مالی چنین گروه هایی خطر می کنند. تولید داروهای غیرمجاز.

یحیی فنوسی، مدیر مبارزه با پولشویی در شورای نوآوری ارزهای دیجیتال، گفت که راه حل های پیشنهادی وارن برای برخی از این مشکلات، مشکلاتی را که خارج از حوزه قضایی ایالات متحده رخ می دهد، برطرف نمی کند. سناتور وارن گفت که لایحه او، قانون جلوگیری از پولشویی دارایی های دیجیتال، با هدف اعمال قوانین مشابه برای ارزهای مجازی است که از سیستم های پرداخت سنتی در برابر سوء استفاده محافظت می کند.

آنها KYC را پیشنهاد می کنند [Know Your Customer] فانوسی گفت: «این مقررات مشابه آنچه تولیدکنندگان دستگاه های کپی می گویند که همه کسانی که از دستگاه های کپی خود استفاده می کنند ملزم به انجام KYC است. “[Warren and Marshall] متأسفانه، آن‌ها نمی‌دانند که فناوری بلاک‌چین زیربنایی در واقع تراکنش‌ها را افشا می‌کند و به بازرسان یک دنباله کاغذ دیجیتالی برای شناسایی عوامل تروریستی و تأمین‌کنندگان مالی آنها ارائه می‌دهد. ”

انجمن بلاک چین (BA) با ادعای مشابهی در موضوع ۱۸ اکتبر X (توئیتر سابق) پاسخ داد و گفت که گروه های حماس از بیت کوین (BTC) برای حمایت از فعالیت های تروریستی استفاده می کنند و ردیابی منابع مالی را برای مقامات آسان تر می کند. گزارشی در ماه آوریل نشان داد که شرکت استفاده از آن را متوقف کرده است. این گروه حامی گفت که «تنها بخش کوچکی از بودجه حماس از ارزهای رمزنگاری شده تأمین می‌شود» و مشخص نیست که تروریست‌ها چگونه از این بودجه در حملات اخیر به اسرائیل سود برده‌اند.

«این پیشنهادها هستند [Crypto-Asset National Security Enhancement and Enforcement and Digital Asset Anti-Money Laundering Act] BA گفت: «این فقط کاربران مستقر در ایالات متحده را که مطیع قانون هستند جریمه می کند و همه بازیگران صنعت را به سایر حوزه های قضایی خارج از صلاحیت اجرای قانون ایالات متحده سوق می دهد.

این نتیجه نظر سناتور وارن و تحریم های اعمال شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده در پی حمله حماس در ۷ اکتبر بود که بسیاری از اسرائیلی ها را کشت. از آن زمان اسرائیل به این سازمان تروریستی اعلان جنگ کرده و شروع به گلوله باران غزه کرده است و با صدها هزار نفر در تیررس آن، یک بحران انسانی ایجاد کرده است.

مربوط: بایننس به درخواست اسرائیل حساب های مرتبط با حماس را مسدود کرد

برخی از قانونگذاران آمریکایی، از جمله سناتور وارن، گاهی اوقات از ارزهای دیجیتال در بحبوحه بحران های بین المللی انتقاد کرده اند، مانند استفاده از دارایی های دیجیتال برای دور زدن تحریم ها علیه روسیه در پی حمله اوکراین. قبل از حمله حماس به اسرائیل، وارن به ویژه در سرکوب نقش ادعایی ارزهای دیجیتال در تولید داروی فنتانیل و سایر اهداف غیرقانونی فعال بود.

به جای سیاسی کردن این موضوع، [Sens. Warren and Marshall] ما باید برای تقویت حمایت از افرادی که استعداد و دانش عمیقی دارند در چندین آژانس که می توانند از منابع اضافی برای دنبال کردن بازیگران بد استفاده کنند، تقویت کنیم. “ایالات متحده اقدامات پیشگیرانه ای انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که مقامات مجری قانون و امنیت ملی حداکثر دسترسی به ابزارها، آموزش ها، تخصص و اطلاعاتی را که می توانند برای مبارزه با فعالیت های غیرقانونی، از جمله موارد مربوط به ارزهای دیجیتال، استفاده کنند، داشته باشند.”

در زمان انتشار، مشخص نبود که آیا لایحه پیشنهادی سناتور وارن در کنگره تصویب خواهد شد، زیرا جمهوری خواهان مجلس نمی توانند برای انتخاب رئیس جدید متحد شوند یا خیر. پاتریک مک‌هنری، قانون‌گذار طرفدار رمزارزها و رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، از زمانی که صندلی کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ۴ اکتبر خالی اعلام شد، به‌عنوان رئیس موقت مجلس مشغول به کار است.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در حال تشدید سرکوب جرایم مرتبط با ارز مجازی هستند


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا