اخبار ارز دیجیتال

پذیرش قانونی رمزنگاری: تنظیم قوانین برای مبادلات متمرکز

در حالی که برخی از مسائل امنیتی وجود دارد، قطع گسترده اینترنت مانند آنچه اخیراً در سراسر اتحادیه اروپا شاهد بودیم نمی‌تواند ارزهای دیجیتال یا شبکه‌های مرتبط را تهدید کند.

صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال به ستون فقرات اکوسیستم کریپتوهای نوپا تبدیل شدند و به خرده‌فروشان و سرمایه‌گذاران نهادی اجازه می‌داد تا علی‌رغم نگرانی‌های مداوم از سرکوب‌های دولتی و عدم حمایت سیاست‌گذاران، روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

در طول سال‌ها، این صرافی‌های ارزهای دیجیتال علیرغم عدم قطعیت احتمالی، چک‌های خودتنظیمی و سیاست‌هایی را مطابق با مقررات مالی محلی اجرا کرده‌اند.

مقررات ارزهای دیجیتال همچنان بر بحث های جریان اصلی و نظرات کارشناسان حاکم است، اما علیرغم تقاضای عمومی و تقاضاهای ذینفعان اکوسیستم نوپا، سیاست گذاران خوشبین هستند که بازار صعودی در سال 2021 خواهد بود. .

در طول پنج سال گذشته، بسیاری از دولت‌های محلی و ملی علاقه خود را به تنظیم بازار ارزهای دیجیتال ابراز کرده‌اند، اما اکوسیستم گسترده و پیچیدگی موجود در تنظیم برخی جنبه‌های غیرمتمرکز بازار اغلب نگران‌کننده بود. در نتیجه، اکثر دولت‌هایی که دستورالعمل‌ها و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را صادر کرده‌اند، بر اساس مقررات مالی موجود این کار را انجام داده‌اند، اما سرعت بازار در حال تحول بسیار سریع ثابت شده است.

برخی از کشورها شروع به شناسایی تجارت ارزهای دیجیتال به عنوان یک فعالیت قانونی کرده اند، در حالی که برخی دیگر صندوق های مبادله ای مبتنی بر بیت کوین (BTC) را تایید کرده اند. بسیاری از کشورها راه را برای فعالیت پلتفرم‌های رمزنگاری تحت مجوز هموار کرده‌اند، اما الزامات سخت‌گیرانه اغلب برخی از پلتفرم‌های کوچک‌تر را دور نگه می‌دارند. هیچ تصویری وجود ندارد و کارشناسان معتقدند یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال می‌تواند آن را تغییر دهد.

در بازارهای سنتی، برای تنظیم‌کننده‌ها کاملاً طبیعی است که از نزدیک با بازیگران صنعت، از جمله صرافی‌ها، کار کنند تا اطمینان حاصل کنند که مقررات و راهنمایی‌ها به درستی کار می‌کنند و همگام با پیشرفت‌های فناوری به سرعت در حال تغییر هستند. با این حال، نمی توان همین را در مورد بازار ارزهای دیجیتال گفت، زیرا تنظیم کننده ها فاصله ایمن با صنایع نوظهور را حفظ می کنند.

الیور لینچ، مدیر عامل صرافی جهانی ارز دیجیتال Bittrex Global، گفت که قانون‌گذاران باید با ارائه‌دهندگان خدمات در اکوسیستم کریپتو تعامل داشته باشند تا این صنعت را بهتر درک کنند. او نمونه هایی از برمودا و لیختن اشتاین را بیان کرد. در آنجا، صرافی های رمزنگاری با قانونگذاران محلی کار می کنند تا راه را برای مقررات تهاجمی باز کنند.

او گفت صرافی‌های متمرکز کلید پذیرش اصلی خواهند بود، علی‌رغم مقررات پیچیده‌تر، زیرا صرافی‌های غیرمتمرکز همچنان استانداردهای اخلاق غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال هستند.

صرافی‌های متمرکز شاید مهمترین نقش را در اینجا ایفا کنند. در هر صورت، اکثر فعالیت‌ها، به ویژه برای کاربران خرده‌فروشی معمولی (اولویت اصلی برای تنظیم‌کننده‌ها)، در صرافی‌های متمرکز انجام می‌شود. “

او افزود که این امر بازار ارزهای دیجیتال را به طور کلی تنظیم می کند، اما «رویکردی که لیختن اشتاین، برمودا و اکنون اتحادیه اروپا برای تنظیم ارائه دهندگان خدمات، از جمله صرافی های متمرکز اتخاذ کرده اند، نقطه شروع خوبی است. با تنظیم مناسب مبادلات متمرکز، تنظیم کننده ها و قانونگذاران راه مشروعی را برای کاربران، از افراد گرفته تا شرکت‌های بزرگ، ایجاد می‌کنند تا در ارزهای دیجیتال به شیوه‌ای ایمن و تنظیم‌شده مشارکت کنند.»

یکی از سخنگویان بایننس به کوین تلگراف گفت که به عنوان یک صرافی متمرکز، به یک نهاد متمرکز نیاز دارد تا بتواند به خوبی با رگولاتورها کار کند.

بایننس معتقد است که مسئولیت اساسی برای همکاری با تنظیم‌کننده‌ها دارد و معتقد است که یک بازار رمزنگاری به خوبی تنظیم شده، حفاظت بیشتری را برای کاربران روزمره ارائه می‌کند. یک محیط نظارتی باثبات از نوآوری پشتیبانی می‌کند. ما قویاً معتقدیم که برای ایجاد اعتماد در این صنعت ضروری است. این سخنگو افزود که منجر به رشد بلندمدت می شود.

مبادلات متمرکز در کنار رگولاتورها قرار گرفتند

در اقتصادهای بزرگ و کشورهای توسعه‌یافته، تنظیم‌کننده‌ها علاقه کمتری به تعامل با بازیگران صنعت داشته‌اند، در حالی که کشورهایی که به آینده با فناوری نوپا نگاه می‌کنند، احتمالاً نه تنها بر ساخت زیرساخت‌ها، بلکه بر اجرای مناسب بازارهای رمزنگاری تمرکز می‌کنند. به تدوین سیاست‌ها کمک می‌کند. .

بایننس اخیرا یک یادداشت تفاهم با قزاقستان برای کمک به مبارزه با جرایم مالی امضا کرده است. هدف این برنامه شناسایی و مسدود کردن دارایی های دیجیتالی است که به طور غیرقانونی به دست آمده و برای پولشویی درآمدهای مجرمانه یا تامین مالی تروریسم استفاده شده است. به طور مشابه، بوسان Huobi را برای توسعه زیرساخت های بلاک چین در منطقه همراهی کرده است.

بسیاری از کشورها در حال حاضر صرافی های متمرکز را تنظیم می کنند، اما هنوز ابهام زیادی در مورد اینکه کدام رژیم ها اعمال می شوند و چگونه اعمال می شوند وجود دارد. ، که تحت مجوز شبکه اجرای جرایم مالی فعالیت می کند اما ادعا می کند که توکن ها را تحت صلاحیت بورس و اوراق بهادار فهرست می کند. کمیسیون و عرضه محصولات مالی (شامل اوراق مشتقه، سهام، سپرده های سوددار و …) بوده است. یا کمیسیون معاملات آتی کالا.

لایحه Lummis-Gilibrand یکی از جامع ترین صورتحساب هایی است که برای ارزهای دیجیتال در ایالات متحده پیشنهاد شده است. آفریقای جنوبی اخیراً ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان ابزارهای مالی طبقه بندی کرده و در نظر دارد بر این اساس آنها را تنظیم کند. کره جنوبی سال گذشته مقررات سختگیرانه‌ای را اجرا کرد که صرافی‌ها را ملزم به ردیابی تمام نقل و انتقالات به و از پلتفرم خود، از جمله شناسایی صاحبان کیف پول می‌کرد. در نتیجه، صرافی‌ها نقل و انتقالات به و از کیف پول‌های خصوصی تایید نشده را محدود کردند.

بنابراین، همانطور که توسط مقررات موجود مشهود است، مبادلات متمرکز نه تنها برای معامله‌گران، بلکه برای تنظیم‌کننده‌ها نیز به یک نقطه اصلی تعامل تبدیل شده‌اند.

محمد الکاف الهاشمی، یکی از بنیانگذاران Islamcoin به کوین تلگراف گفت که تنظیم صرافی های متمرکز به تنظیم بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال کمک می کند.

“اول، مشتریان خود را بشناسید و مبارزه با پولشویی را انجام دهید. بیشتر صرافی ها KYC بسیار شناخته شده و واقعی دارند/ ثانیاً، مالیات موضوع مهمی است که در مورد مقررات صحبت می شود، بسیاری از کشورها اگر بتوانند از ارزهای رمزنگاری شده مالیات بگیرند، نظارت می کنند، و صرافی ها اجازه نمی دهند. تجارت ارزهای دیجیتال. ما پیشنهاد می کنیم که مالیات را توسعه دهیم و این داده ها را جمع آوری کنیم و به دولت تحویل دهیم.

هابیب سید، وکیل ارشد ویسنته سدربرگ و یکی از سازمان دهندگان جلسه فناوری، قانون و سیاست بلاک چین، به کوین تلگراف گفت: قیمت توکن را افزایش دهید و فرصت های نقدینگی را برای سرمایه گذاران اولیه فراهم کنید. تنظیم دقیق مبادلات متمرکز نیز می تواند به اکوسیستم گسترده تر سرایت کند. “

او افزود که تنظیم صرافی‌های ارزهای دیجیتال به پروژه‌های قانونی اطلاع می‌دهد که نمی‌توانند در فعالیت‌های خاصی شرکت کنند. گزینه های تنظیم شده برای تجارت، سهام و وام دادن به مهاجمان این امکان را می دهد که اکوسیستم DeFi پرخطرتر و غیرقابل تنظیم را رها کنند. “

رگولاتورها باید با احتیاط عمل کنند

صرافی‌های رمزنگاری، با خدمات و امکانات فراوان و بسیاری از آنها آماده تبدیل شدن به پلتفرم‌های همه‌جانبه، نقشی مرکزی در اکوسیستم وسیع کریپتو ایفا می‌کنند. برخی از کارشناسان بر این باورند که تنظیم صرافی‌های متمرکز قطعا می‌تواند اولین گام به سوی تنظیم بازار ارزهای دیجیتال گسترده‌تر باشد، اما این به تنهایی اجازه نمی‌دهد که این صنعت به طور کلی عملکرد روانی داشته باشد. فکر نمی‌کنم برای ایمن‌سازی کافی باشد.

الکساندرا شلپووا، مشاور عمومی ارائه دهنده خدمات وام با پشتوانه رمزنگاری CoinLoan، به کوین تلگراف گفت:

زمانی که نوبت به تحمیل مقررات در بازار جدید و در حال تحول می‌رسد، همه چیز باید به صورت مرحله‌ای انجام شود.

او افزود که تنظیم صرافی ها به تنهایی کافی نیست زیرا محصولات رمزنگاری محبوب و پرکاربرد مانند وام ها و سپرده های رمزنگاری نیز باید تنظیم شوند. گسترش مقررات به تمام جنبه های محیط رمزنگاری، درک یکنواخت از خود محصول را تضمین می کند.

نظارت بر صرافی‌های متمرکز بدون شک راه را برای درک بهتر بازار کریپتو هموار می‌کند، اما تنظیم‌کننده‌ها باید از فرمول‌های «یک اندازه برای همه» خودداری کنند.

نیکول ولنتاین، مدیر فین‌تک در موسسه میلکن، به کوین تلگراف گفت که تنظیم‌کننده‌ها باید بیشتر روی پلتفرم‌های غیرمتمرکز تمرکز کنند.

همانطور که در خود دارایی های دیجیتال تغییراتی وجود دارد، انواع مبادلاتی نیز وجود دارد که خریداران و فروشندگان می توانند آن دارایی های دیجیتال را مبادله کنند. تنظیم صرافی های متمرکز می تواند سودمند تلقی شود. اما در صرافی های غیرمتمرکز نکات ظریفی وجود دارد، مانند به عنوان استفاده از کیف پول دیجیتال و قراردادهای هوشمند.

صرافی های متمرکز بخش مهمی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال هستند. آنها جایی هستند که اکثر کاربران جدید کریپتو اولین سکه خود را خریداری می کنند. بسیاری از صرافی‌های متمرکز اصلی در حال حاضر رویه‌های شناسایی و شناسایی دقیق‌تری دارند و از شفاف‌سازی شفاف‌تر تنظیم‌کننده‌ها در مورد سؤالاتی مانند اینکه آیا دارایی‌های دیجیتال اوراق بهادار هستند، استقبال می‌کنند.

افزایش مقررات صرافی های متمرکز یک شمشیر دولبه است، از یک سو منجر به تعاملات جدید و پذیرش بیشتر می شود، اما از سوی دیگر، افزایش مقررات، کاربران با تجربه تر ارزهای دیجیتال را به تجارت غیرمتمرکز ترغیب می کند. ممکن است شما را به جایی. من معتقدم که رگولاتورها برای مقابله با آن مشکل خواهند داشت.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا