🚨 اخبار ارز دیجیتال

Crypto به عنوان یک پناهگاه امن در میان SVB و شرکت های بانکی امضا کننده: Cathy Wood عمل کرده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کتی وود گفت که بحران پخت و پز مداوم شکست کامل سیاست فدرال رزرو بود و می‌توانست با یک راه‌حل غیرمتمرکز برای ارزهای دیجیتال از آن جلوگیری شود.

کتی وود، مدیر عامل شرکت مدیریت ثروت Ark Invest، گفت: در میان آشفتگی‌های ناشی از سرکوب‌های متعدد بانکی در ایالات متحده، ارزهای دیجیتال به عنوان پناهگاهی امن در طول بحران جاری بانکی در این کشور عمل کردند. او شکست های سیاست فدرال رزرو را عامل شکست های اخیر بانک سیلیکون ولی (SVB)، سیگنچر و دیگران دانست.

قیمت ارزهای دیجیتال دو رقمی شد و بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) در بحبوحه بحران بانکی ایالات متحده به بالاترین سطح چند ماهه رسیدند.

وود در یک توییت در تاریخ ۱۶ مارس از ناتوانی فدرال رزرو در جلوگیری از فرار بانکی علیرغم همه نشانه ها انتقاد کرد. او گفت: «از اینکه بانک‌ها و تنظیم‌کننده‌ها نتوانستند فدرال رزرو را متقاعد کنند که فاجعه در راه است، خجالت می‌کشیدم. او استدلال کرد که سیاست فدرال رزرو عامل اصلی بحران جاری بانکی است.

از آنجایی که سپرده‌ها برای اولین بار از دهه ۱۹۳۰ از سیستم بانکی خارج شدند، عدم تطابق دارایی و بدهی، حتی معمول برای اکثر بانک‌ها، در سناریوی کنونی غیرقابل قبول است. بازده اوراق بهادار بانکی تنها ۱-۲٪ در مقایسه با ۳-۵٪ برای سپرده ها بود. برخی بانک‌ها مانند SVB مجبور به فروش اوراق بهادار HTM شده‌اند و حساب‌های موجودی خود را برای شناسایی زیان‌های خود تمام کرده‌اند.

او همچنین به همه یادآوری کرد که بحران جاری توسط ارزهای رمزپایه تحمیل نشده است، زیرا اکوسیستم از زمان فروپاشی FTX که منجر به سرکوب شدید نظارتی شد، تحت نظارت شدید قرار گرفته است. وود گفت که قانون‌گذاران از ارزهای دیجیتال به عنوان قربانی برای سهل‌انگاری خود در نظارت بر بانک‌های سنتی استفاده می‌کنند. .

وود مدت‌هاست که به عنوان طرفدار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، که اغلب در سرمایه‌گذاری‌های شرکت او در بازارهای نوظهور، به‌ویژه ارزهای دیجیتال منعکس می‌شود. او اشاره کرد که بحران بانکی کنونی در یک اکوسیستم رمزنگاری غیرمتمرکز، شفاف، قابل حسابرسی و بیش از حد وثیقه امکان پذیر نبود.

مرتبط: بحران اعتباری ایالات متحده به این معنی است که زمان خرید طلا و بیت کوین فرا رسیده است: Novogratz

وود ارزهای دیجیتال را به عنوان راه حلی برای نقاط کلیدی شکست، عدم شفافیت و اشتباهات نظارتی در سیستم مالی سنتی پیش بینی کرد.ساختن بلای جان برای اشتباهات سیاست گذاری، رمزارزها به خارج از ساحل حرکت می کند، و ایالات متحده را از یکی از مهم ترین نوآوری های تاریخ محروم می کند.نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا