اخبار ارز دیجیتال

مراحل تامین مالی جمعی از آدرس لایتنینگ بیت کوین

آدرس های لایتنینگ به افراد این امکان را می دهد که با سرعت شبکه لایتنینگ بدون گره، بیت کوین را جمع آوری کنند.

شبکه رعد و برق دوباره ضربه می زند. توسعه کوچک اما قابل توجه بیت کوین (BTC) نوع جدیدی از آدرس BTC را به نام “آدرس رعد و برق” معرفی کرد. این شناسه های منحصر به فرد به طور خاص برای استفاده با شبکه لایتنینگ، یک پروتکل پرداخت لایه ۲ که در بالای بلاک چین بیت کوین اجرا می شود، طراحی شده اند.

افزودنی کاربرپسند برای کاربران بیت کوین برای ارسال، دریافت و حتی جمع آوری سرمایه، مدیریت آدرس های لایتنینگ و امکان اتصال کاربران به گره های خود. تامین مالی جمعی یکی از رایج ترین استفاده های واقعی از آدرس های لایتنینگ است.

کوین تلگراف با متامیک، مدیر ارشد فناوری صندوق آبفشان صحبت کرد تا درباره نحوه استفاده از آدرس‌های روشنایی و اینکه چرا سرمایه‌گذاری جمعی یک شاهکار آسان برای این فناوری است، اطلاعات بیشتری کسب کند. Geyser Fund یک پلتفرم تامین مالی جمعی مشابه GoFundme است، اما از بیت کوین و لایتنینگ استفاده می کند.

مدیر ارشد فناوری Geyser Fund MetaMick توضیح می‌دهد که آدرس‌های لایتنینگ «شناسه‌های ایمیل مانندی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند تا مقادیر را از طریق لایتنینگ برای یکدیگر ارسال کنند. آنها به راحتی قابل به خاطر سپردن و قابل استفاده مجدد هستند (برخلاف آدرس‌های لایتنینگ Bolt11). کوین تلگراف توانست این سرویس را آزمایش کند و بلافاصله سرمایه جمع آوری کند.

این آدرس‌های کیف پول را می‌توان در راه‌حل‌های نگهداری مانند Wallet of Satoshi، CoinCorner، BitRefill و غیره ایجاد کرد و به‌سرعت با Geyser Fund همگام‌سازی شد.

“به سادگی کیف پول خود را به آبفشان متصل کنید و همه کمک های مالی مستقیماً به کیف پول شما می روند.”

سرمایه گذاری جمعی مدت هاست که یکی از حوزه های مورد علاقه بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است. به لطف ویژگی‌های مقاوم در برابر سانسور و مستقل بودن بیت‌کوین، یکی از کارآمدترین راه‌ها برای ارسال پول آنلاین است.

بیش از ۲۰ نوع آدرس کیف پول لایتنینگ پلاگین و بازی در دسترس است.منبع: آبفشان

اولین استفاده گسترده از بیت کوین برای جمع آوری سرمایه، کمپین ویکی لیکس در سال ۲۰۱۱ بود، جایی که جولیان آسانژ هزاران بیت کوین را با قطع دسترسی به خدمات بانکی جمع آوری کرد. اخیراً، بیت کوین در اعتراض کامیون داران کانادایی استفاده شد، زمانی که دولت کانادا راه حل تامین مالی جمعی مبتنی بر دلار را تعطیل کرد. ماجرای مشابهی با معترضان نیجریه ای بود.

با این حال، آدرس‌های لایتنینگ از نظر سرعت و سهولت استفاده، جمع‌آوری کمک مالی را یک گام فراتر می‌گذارند. در حالی که یک تراکنش معمولی بیت‌کوین به طور متوسط ​​۱۰ دقیقه طول می‌کشد، تراکنش‌های شبکه لایتنینگ تقریباً بلافاصله انجام می‌شوند. من می‌توانم این کار را انجام دهم. لایتنینگ برای پرداخت‌های کوچک و مکرر مانند پرداخت‌هایی که در فروشگاه‌های آجر و ملات انجام می‌شود، یا برای ارسال کمک‌های مالی کوچک به سازندگان در سراسر جهان عالی است.

و به لطف آدرس های لایتنینگ، کاربران بیت کوین اکنون تجربه کاربری سریعتر و آسان تری برای جمع آوری سرمایه دارند. علاوه بر این، به لطف “فاکتور Hodl”، تمام وجوه مستقیماً به آدرس لایتنینگ سازنده منتقل می شود، بنابراین آبفشان به عنوان نگهبان عمل نمی کند. نتیجه یک فرآیند غیرقابل اعتماد و غیرقانونی است که یک اصل کلیدی فلسفه بیت کوین است.

مربوط: توصیه پزشکی نیست: بیت کوینر تراشه های لایتنینگ را کاشت و بیت کوین را با دست پرداخت می کند

در نهایت، هنوز موانعی برای غلبه بر شبکه لایتنینگ وجود دارد، مانند نیاز به کیف پول هایی با کاربری ساده تر و ادغام بهتر با سیستم های پرداخت موجود، اما شبکه لایتنینگ این پتانسیل را دارد که انقلابی در نحوه پرداخت ها ایجاد کند. یک چیز این است که روشن ، و پول به صورت آنلاین جمع آوری می شود.

همانطور که کاربران بیشتری از شبکه لایتنینگ استفاده می کنند و از این آدرس های جدید استفاده می کنند، ممکن است شاهد تغییر عمده ای به سمت پرداخت های آنلاین کارآمدتر، مقرون به صرفه و مقاوم در برابر سانسور باشیم.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا