🚨 اخبار ارز دیجیتال

پس از سرکوب میکسر، مجرمان بیش از هر زمان دیگری به پل های زنجیره ای متقاطع تکیه می کنند

تحریم‌ها بر روی میکسر ارزهای دیجیتال تورنادو کش در ماه آگوست اولین تغییر بزرگ را آغاز کرد، اما این تغییر اکنون حتی بیش از حد انتظار سرعت می‌گیرد.

به گفته شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Elliptic، مجرمان سایبری در سال گذشته به دور شدن از میکسرهای رمزنگاری برای پل های زنجیره ای تسریع کرده اند.

در حالی که تقریباً تمام ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در ماه ژوئن و جولای از طریق پل های زنجیره ای شسته شده اند، داده های Elliptic نشان می دهد که از اوایل سال ۲۰۲۲ معکوس شده است.

در یک پست وبلاگی در ۱۸ سپتامبر، Elliptic توضیح داد که روند جرایم زنجیره‌ای متقاطع به دلیل اثر “حذف جرم” است. به عبارت دیگر، وقتی روش‌های موجود بیش از حد پلیسی می‌شوند، مجرمان برای انجام فعالیت‌های غیرقانونی به روش‌های جدید روی می‌آورند. اما انتقال به پل های زنجیره ای سریعتر از آنچه انتظار می رفت در حال انجام است.

درصد وجوه شسته شده بین میکسرهای کریپتو و پل های زنجیره ای متقابل از ژانویه ۲۰۲۲ تا ژوئیه ۲۰۲۳. منبع: بیضوی

به گفته این شرکت، از ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۲، نسبت وجوه شسته شده از طریق میکسرها و وجوه شسته شده که از پل های زنجیره ای عبور می کنند، معکوس شده است، که منجر به تورنادو کش اداره کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده در اوت ۲۰۲۲ شد. گفته می شود که این در پاسخ به تحریم ها است.

به گفته Elliptic، بسیاری از مجرمان سایبری مانند گروه لازاروس تحت حمایت کره شمالی پس از تحریم ها به پل بهمن هجوم آوردند.

طبق گزارش شرکت امنیتی بلاک چین CertiK، گزارش شده است که همین پل اخیراً توسط گروه Lazarus برای تسهیل برخی از وجوه سرقت شده در بهره برداری ۴۱ میلیون دلاری Stake در ۴ سپتامبر مورد استفاده قرار گرفته است.

میکسرهای کریپتوکارنسی از نوامبر ۲۰۲۲ تا ژانویه ۲۰۲۳ به دلیل بسته شدن Lenbridge بهبود اندکی را تجربه کردند. Lenbridge در دسامبر پس از ورشکستگی شرکت مالی Alameda Research در FTX تعطیل شد.

Elliptic تخمین می زند که RenBridge از طریق عملیات خود ۵۰۰ میلیون دلار پولشویی را تسهیل کرده است.

اما بلافاصله بعد، مجرمان دوباره به پل زنجیره ای بازگشتند، حتی بیشتر از قبل.

مربوط: ۳ قدمی که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می توانند برای جلوگیری از هک شدن توسط گروه لازاروس انجام دهند

Elliptic گفت مجرمان ممکن است پل های زنجیره ای را ترجیح دهند زیرا برای شرکت های پزشکی قانونی بلاک چین ردیابی فعالیت غیرقانونی در سراسر زنجیره به روشی مقیاس پذیر دشوار است.

مجرمان متوجه شده‌اند که راه‌حل‌های سنتی تجزیه و تحلیل بلاک چین روشی برنامه‌ریزی شده یا مقیاس‌پذیر برای ردیابی فعالیت غیرقانونی بلاک چین در زنجیره‌های بلوکی و توکن‌ها ندارند.

علاوه بر این، در حالی که بسیاری از این توکن های دزدیده شده تنها از طریق پل های زنجیره ای قابل تعویض هستند، Elliptic توضیح داد که اکثر این سرویس های DeFi برای استفاده نیازی به تأیید هویت ندارند.

این شرکت تخمین می زند که از سال ۲۰۲۰، ۴ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال غیرقانونی یا پرخطر از طریق پل های زنجیره ای شسته شده است.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان یک هکر جاده ابریشم


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا