اخبار ارز دیجیتال

طلبکاران برای جلوگیری از ورشکستگی، ۷۲ میلیون دلار به استخراج کننده بیت کوین Core Scientific پیشنهاد می کنند

ب. رایلی گفت که مشکلات معدنچی مشکل‌دار «خود تحمیلی» بود و راهی را برای اجتناب از ورشکستگی ترسیم کرد.

پلت فرم خدمات مالی B. Reilly برای جلوگیری از ورشکستگی و حفظ ارزش سهامداران Core Scientific به استخراج کننده بیت کوین (BTC) Core Scientific 72 میلیون دلار کمک مالی ارائه کرده است.

ب. رایلی بزرگترین وام دهنده Core Scientific است، در حال حاضر ۴۲ میلیون دلار وام معوق دارد و ۴۰ میلیون دلار اول را «فوراً بدون موارد احتمالی» در نامه مورخ ۱۴ دسامبر تأمین خواهد کرد.

این پلتفرم مالی پیشنهاد کرد که ۳۲ میلیون دلار باقیمانده مشروط به تعلیق تمام پرداخت‌های ماینرهای بیت کوین به وام دهندگان تجهیزات است در حالی که قیمت بیت کوین زیر ۱۸۵۰۰ دلار باقی می‌ماند.

آخرین باری که قیمت بیت کوین از ۱۸۵۰۰ دلار گذشت در ۹ نوامبر بود که پس از آن در یک روز ۱۴ درصد افزایش یافت.

ارزیابی B. Riley از وضعیت مخمصه Core Scientific بسیار کوبنده است و نشان می‌دهد که آن یک “استراتژی تهاجمی و کم‌عمق” را به کار گرفته است. […] تأسیسات برق بسازید و بدون فروش بیت کوین یا پوشش قیمتی به گسترش ماینرها ادامه دهید. “

این رویکرد Core Scientific را مجبور کرد تا ۹۶۱۸ بیت کوین را در ماه آوریل به ارزش ۳۶۲ میلیون دلار بفروشد که به گفته وی ضرر بزرگی برای ماینرها بود.

مربوط: نزدک به شرکت استخراج بیت کوین Bitfarms در مورد کسری قیمت سهام هشدار داد

Core Scientific در گزارش فصلی خود که در ۲۲ نوامبر ارائه شد، اذعان داشت که تا سال ۲۰۲۳ پول نقد کافی نداشت. او همچنین گفت که در مورد بودجه و توانایی آن برای جذب پول از طریق بازار سرمایه تردید دارد.

این شرکت در پرونده‌ای به تاریخ ۲۶ اکتبر، قیمت‌های پایین بیت‌کوین، افزایش قبوض برق و وام‌دهنده ورشکسته کریپتو سلسیوس را که از بازپرداخت وام ۲.۱ میلیون دلاری خودداری می‌کرد به عنوان دلایل مشکلات مالی خود ذکر کرد.

ب. رایلی مطمئن بود که Core Scientific پیشنهاد تامین مالی را خواهد پذیرفت و مسئولیت خود را در قبال سهامداران خود به ماینر یادآور شد و اظهار داشت:

«از نظر ما، تأیید ارائه فصل ۱۱ یک وظیفه امانتداری است که هیئت مدیره و مدیریت به امانتداران خود که باید منافع ما را بالاتر از منافع خود قرار دهند، مدیون آن هستند.

از اوایل سال ۲۰۲۲، سهام Core Scientific 97.7 درصد از ۱۱.۰۲ دلار به ۰.۲۵ دلار کاهش یافته است.

نمودار یک ساله که قیمت سهام Core Scientific را در نزدک نشان می دهد.منبع: Trading View

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا