اخبار ارز دیجیتال

ایجاد هنر مولد «ارگانیک» از الگوریتم‌های ربات: امیلی زی، خالق NFT – مجله Cointelegraph


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

امیلی زی، هنرمند NFT نیویورک، تنش بین خلاقیت و الگوریتم‌های «سرد و روباتیک» را بررسی می‌کند. Punk6529 و DC Investor کلکسیونر هستند.

Emily Xie مستقر در نیویورک، مرزهای هنر دیجیتال را با ترکیب مهارت‌ها و اشتیاق خود به علم کامپیوتر و هنر مولد پیش می‌برد.

کمتر از دو سال پس از ایجاد اولین NFT خود در مارس ۲۰۲۱، او توجه کلکسیونرهای پرکاری مانند Punk6529، DC Investor و Bob Loukas را به خود جلب کرد و اخیراً شغل خود را در مهندسی نرم افزار رها کرد تا به دنبال یک پروژه کامل باشد. زندگی به عنوان یک حرفه هنرمند زمان

من تاریخ هنر خواندم و دوره هنر استودیویی را گذراندم، اما علوم محاسباتی و مهندسی هم خواندم. وقتی بزرگ شدم، همه نوع هنر را خلق کردم، اما به روش سنتی تر رسانه ای بود. به عنوان یک مهندس نرم افزار، همیشه می خواستم عشق برنامه نویسی را با عشق به هنر و خلاقیت ترکیب کنم.

Patchwork و Bullseye مولد اثر امیلی زی
Patchwork و Bullseye مولد اثر امیلی زی. (ماه هیپ)

کشف هنر مولد

در سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۱۶، این تمایل را در هنر مولد یافتم. شما نمی توانید ترکیبی مستقیم و زیباتر از ترکیب این دو زمینه به دست آورید.

پر از کاوش است ما به روش‌های خلاقانه به فناوری نزدیک می‌شویم زیرا هر دو طرف مغز را فعال می‌کند، اما این یک اتفاق نادر است.

زی عشق خود را برای خلق هنر مولد به عنوان چیزی می داند که به او آزادی می دهد تا خلاقیت خود را آزاد کند و در این روند گم می شود.

بلاک چین جمعی تزوس شماره 6 توسط امیلی زی
بلاک چین جمعی تزوس شماره ۶ توسط امیلی زی. (هدف – شی)

هنر زایشی برای من مراقبه است. هر بار که آن را ساختم، واقعاً به آن علاقه داشتم.

قبل از ظهور NFT ها، فرصت های زیادی برای امرار معاش از آن وجود نداشت. تنها پس از ظهور NFT، راهی برای امرار معاش به عنوان یک هنرمند دیدم.

با الهام از هنر آسیای شرقی، Memories of Qilin از مجموعه Xies یک سال پیش از طریق Art Blocks راه اندازی شد و اکنون با قیمت بیش از ۴۴۰۰ ETH (7.4 میلیون دلار با قیمت فعلی ETH) در فروش ثانویه قرار دارد.

در ژوئیه ۲۰۲۲، زی با Bright Moments برای ایجاد Off Script، مجموعه ای از ۱۰۰ کلاژ هنر مدرن الگوریتمی قرن بیستم همکاری کرد.

اخیراً نیویورکر با موزه هنر کانتی لس آنجلس همکاری کرده و همچنین با SuperRare و Objkt (Tezos) کار کرده است.

تأثیر

زی از بسیاری از هنرمندان و سبک‌ها الهام می‌گیرد، از جمله هنرمند ژاپنی ukiyo-e هوکوسای، که بیشتر به خاطر چاپ‌های چوبی معروفش در موج بزرگ شناخته می‌شود، و پیکاسو نقاش اسپانیایی، که هنر انتزاعی را با کوبیسم متحول کرد.

برای من، من عاشق اکسپرسیونیست‌های انتزاعی و هنرمندان اولیه کلاژ مدرن هستم، اما برخی از نام‌هایی که به ذهن می‌رسد هوکوسای و پیکاسو هستند، او می‌گوید، و همچنین از تایلر هابز، هنرمند NFT فیدنزا نام می‌برد.

بیشتر بخوانید: تایلر هابز نرم افزاری نوشت که میلیون ها هنر خلق می کند

هنرمندان مولد زیادی وجود دارند که در طول این سال ها الهام بخش من بوده اند. تایلر هابز یکی از آنهاست. او همچنین می‌گوید زک لیبرمن الهام‌بخش بزرگی بوده است.

به طور کلی ژانرهای مورد علاقه من کلاژ و پارچه است. من از آنها در دنیای واقعی الهام می‌گیرم.

موج بزرگ کاناگاوا اثر هوکوسای 1831
موج بزرگ کاناگاوا، اثر هوکوسای، ۱۸۳۱ (موزه هنر شهرداری)

سبک شخصی هنر زایشی

سبک زیبایی شناسی Xies از هنر سنتی آسیای شرقی الهام می گیرد و استعداد خلق آثاری دارد که می توان برای مدت طولانی با چشم غیر مسلح مطالعه کرد.

می توانم بگویم که سبک شخصی من به شدت تحت تأثیر پارچه ها، الگوها، کلاژها و کاغذ دیواری ها است. Xie می‌گوید این ایده از ترکیب الگوهای مختلف در یک قطعه و دیدن اینکه چگونه می‌تواند چیزی بسیار منسجم ایجاد کند برای من بسیار جالب است.

کار او گرمای انسانی را به طبیعت بی ثمر هنر تولید شده توسط کامپیوتر می آورد.

در بسیاری از مواقع آثار هنری من بسیار ارگانیک است. این تنش بین چیزی که دست ساز و بسیار انسانی به نظر می رسد و چیزی که محاسباتی و تا حدودی سرد و روباتیک است را بررسی می کند.

استفاده از کدی که برای ایجاد حس ارگانیک و انسانی به رسانه ای که ماهیت دیجیتالی دارد استفاده می کنم برای من بسیار جذاب است.

فروش قابل توجه هنر مولد تا به امروز

هنرمندان برجسته NFT

زی به بسیاری از هنرمندان جدید NFT اشاره می کند که در مورد آنها هیجان زده است.

ویلیام ماپان هنرمند کد، که در Art Blocks، Bright Moments و Sothebys به نمایش درآمد.

ویلیام هنرمند بزرگی است. او تمام این قطعات زیبا را با دست نقاشی کرده است. سریال Anticyclone او عالی است و من یکی را جمع آوری کردم. فکر می کنم او دوست دارد از رسانه های سنتی نیز الهام بگیرد.

ایسکرا ولیچکووا هنرمند نسل محاسباتی در ساتبیز.

کار او کیفیت بسیار دیجیتالی دارد. با وجود دیجیتال بودن، فضای عمیقی دارد. سبک او بسیار منسجم است. به کارهای ایسکرا ولیچکووا نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این کار اوست.

ساشا استایلز Metapoet و محقق هوش مصنوعی.

ساشا تحقیقات شگفت انگیزی روی هوش مصنوعی و شعر انجام می دهد. به نظر من بسیار پیشرفته است.

همچنین بخوانید
ویژگی

هنرمند بریتانیایی دیمین هرست از NFT برای محو کردن خطوط بین هنر و پول استفاده می کند

ویژگی

اتریوم چپ، بیت کوین درست است؟

هنر زاینده صروند

با استفاده از ترکیبی از طراحی سنتی، فتوشاپ و الگوریتم های نورپردازی، فرآیند Xies می تواند بسیار وقت گیر و با جزئیات باشد.

برنامه نویسی یک فرآیند نسبتاً فشرده است، بنابراین باید قبل از اجرای آن، آنچه را که قرار است برنامه ریزی کنید تا حد امکان به طور خاص تجسم کنید. من معمولاً این کار را در فتوشاپ انجام می دهم و ترسیم می کنم که وقتی خطوطی را به عناصر خاصی اضافه می کنم چه اتفاقی می افتد. بیایید ببینیم آیا این منطقی است. زی می‌گوید اگر خوب به نظر می‌رسد، آن را برنامه‌ریزی می‌کنیم و ببینیم به کجا می‌رود.

اغلب با یک فرآیند مودبرد بسیار گسترده شروع می‌شود که در آن من مجموعه‌ای از تصاویر را جمع‌آوری می‌کنم که الهام‌بخش من هستند و مرا دوست دارند. این به من ایده می دهد که در آن لحظه به چه چیزی علاقه دارم. خیلی ناخودآگاهه

اسکریپت خاموش شماره 62 امیلی زی
Offscript شماره ۶۲ توسط Emily Xie. (دریای آزاد)

هنگامی که Xie ایده ای از آنچه که می خواهد بسازد دارد، شروع به کدنویسی برای ایجاد خروجی می کند.

پس از الهام گرفتن، شروع به سرهم بندی با الگوریتم ها کنید. در برخی موارد، این به معنای بازبینی الگوریتم هایی است که قبلاً نوشته شده یا آموخته شده اند، مانند فیلدهای جریان. از آنجا، مهم است که از عناصر دیگر الهام بگیرید و سعی کنید آنها را با استفاده از کد بازسازی کنید.

این معمولاً به این معنی است که چند خط کد قرار دهید، ببینید چه چیزی تولید می کند و آن را روی صفحه نمایش دهید. از آنجا به یک فرآیند تکراری برای دست زدن به پارامترها تبدیل می شود. به عنوان مثال، اگر یک پارامتر را محدود کنید، ممکن است به جای سایر پارامترها، خطوط مواج را ببینید. شما همیشه به کد خود باز می گردید، آن را ویرایش می کنید، آن را رندر می کنید، روند را تکرار می کنید تا زمانی که چیزی را که دوست دارید دریافت کنید.

در طول فرآیند برنامه نویسی، ما در واقع سعی می کنیم در سریع ترین زمان ممکن نمونه اولیه را انجام دهیم. زیرا ممکن است با مشکل داشتن یک ایده و صرف یک روز برای برنامه نویسی آن مواجه شوید.

تغییر پارادایم از هنر فیزیکی به هنر دیجیتال

زی می‌گوید هنر دیجیتال نشانه‌گذاری شده رابطه سنتی بین نسخه‌های اصلی و بازتولیدها را تغییر می‌دهد.

جالب است زیرا در گذشته مونالیزا واقعی بود. و تمام تصاویر دیگر موجود در اینترنت فقط جلوه ای از آن هستند. زی می‌گوید: ما فکر می‌کنیم که این بسیار مهم است زیرا در مدل سنتی، هنرمندان دیجیتال مدت‌هاست که هیچ راهی واقعی برای اختصاص دادن اصالت و کلکسیونی به آثار هنری خود ندارند.

قبلاً هیچ راه آسانی برای جمع آوری هنرهای مولد من وجود نداشت. چگونه چیزهایی را جمع آوری می کنید که در رایانه شما ذخیره می شوند و می توان آنها را با کلیک یک دکمه به هر رایانه ای در جهان منتقل کرد؟ NFT است. اگر مردم واقعاً به آن فکر کنند، بسیار منطقی است و هنر دیجیتال در نهایت مورد قدردانی و جمع آوری قرار خواهد گرفت.

NFT های مورد علاقه شما

باید بگویم آنتی سیکلون ویلیام مپان و برگ شماره ۲۲ مت دزلاریر. من هر دو قطعه ای را که جمع آوری کرده ام دوست دارم.

ارتباط دادن:

Lynkfire: linktr.ee/emilyxxie

توییتر: twitter.com/emilyxxie

وب سایت Kirin Memories: memoriesofqilin.com/نویسنده: Greg Oakford

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا