اخبار ارز دیجیتال

CPI باعث “قتل عام” دلار می شود – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین بهترین معاملات هفتگی خود را در ۱۰ ماه گذشته به پایان می رساند، زیرا CPI آماده می شود تا نوسانات جدیدی را به قیمت BTC و فراتر از آن تزریق کند.

بیت کوین (BTC) هفته را در شرایطی استوار آغاز می کند که گاوها قیمت بیت کوین را به بالاترین حد بسته شدن هفتگی ۱۰ ماهه می فرستند.

پس از یک هفته نسبتا آرام، نوسانات لحظه آخری، معامله گران را در مورد حمله احتمالی تکراری به مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری هیجان زده کرده است، اما بسیاری از چیزها مانع می شوند.

شاخص قیمت مصرف کننده مارس (CPI) که قرار است هفته بزرگی برای داده های کلان اقتصادی باشد، همراه با بینش های جدید در مورد سیاست فدرال رزرو در ۱۲ آوریل منتشر می شود.

به آن ارتقای اتریوم شانگهای را اضافه کنید و دستور نوسانات موجود است. واکنش بیت کوین چگونه خواهد بود؟

داده های احساسات همچنین نشان می دهد که اشتها برای فروش ناگهانی در میان پایه هادلر بیشتر نشان می دهد که نه.

کوین تلگراف وضعیت فعلی را بررسی می کند تا هفته ای باشد که فعالان بازار را در معرض خطر نگه دارد.

هفته های کلان داده های کلیدی برای شاخص قیمت مصرف کننده

یک رویداد آشنا پیشتاز تقویم کلان این هفته با داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه مارس است.

این نسخه ۱۲ آوریل به طور سنتی با افزایش نوسان در دارایی های ریسک همراه بوده است و این تاریخ را به منطقه ای کلیدی برای نظارت بر “جعلی” در بازارهای کریپتو تبدیل کرده است.

فدرال رزرو همچنین صورتجلسه اخیر کمیته بازار باز فدرال (FOMC) را تهیه کرده است که طی آن تصمیم به ادامه افزایش نرخ بهره گرفته است.

بنابراین وقتی صحبت از تاثیر CPI بر عملکرد دارایی می شود، محیط تا حدودی پیچیده است. معامله گران امیدوارند که تورم زودتر از آنچه انتظار می رفت کاهش یابد، اما خود فدرال رزرو همچنان متعصب است و ماه گذشته تایید کرد که افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است مناسب باشد.

اما واگرایی بین فدرال رزرو و بازار به همان اندازه مشهود است و احساسات نشان می دهد که فدرال رزرو به سادگی معتقد نیست که افزایش نرخ بهره بیشتر طول بکشد.

طبق ابزار FedWatch گروه CME، احتمالاً جلسه ماه آینده FOMC با افزایش مجدد نرخ ۰.۲۵٪ به پایان خواهد رسید. این شانس ها بسیار منعطف هستند و به انتشار داده های کلان جدید، از جمله CPI، فورا واکنش نشان می دهند.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

جیمز چوی، تحلیلگر اقتصاد کلان و بازار سهام می گوید داستان تورم جنبه دیگری هم دارد که یکی از آن ها به باد مخالف سنتی برای ارزهای دیجیتال مربوط می شود: دلار آمریکا.

او در ۱۰ آوریل هشدار داد که انتشار این هفته ارزش دلار را برای سه ماه کاهش می دهد و راه را برای امکان کاهش بیشتر دارایی های ریسک هموار می کند.

او گفت: «به نظر می‌رسد مردم نمی‌دانند که دلار DXY دلار آمریکا در سه ماه آینده چگونه کاهش خواهد یافت. نظر داد نمودار شاخص دلار آمریکا (DXY) اولین بار در اواخر سال ۲۰۲۲ به اشتراک گذاشته شد.

“و این کشتار با گزارش CPI این هفته آغاز می شود. کلمات من را علامت گذاری کنید، خوب علامت بزنید…”

نمودار مشروح شاخص USD (DXY). منبع: جیمز چوی / توییتر

دیگران، مانند جیم بیانکو، رئیس شرکت تجزیه و تحلیل کلان Bianco Research، درآمدهای بانکی در سه ماهه اول را منبع بالقوه واکنش بازار می دانند.

در بخشی از تفسیر توییتر بیانکو پیش بینی کرد نشان می دهد که درآمد “بیشتر از CPI” است.

نوسانات قیمت بیت کوین در حال افزایش است

داده‌ها نشان می‌دهد که اگر معامله‌گران خواهان نوسان باشند، در حال حاضر مقدار زیادی از آن را دارند.

به گفته منبع داده بازار Kaiko، بیت کوین در مسیر انحراف از سهام در هنگام نوسانات قرار دارد، با افزایش فعالیت در حالی که Nasdaq سرد شده است.

رویدادهای ماه گذشته حول محور بحران بانکی ایالات متحده برای ایجاد شکاف بین بیت کوین و نوسانات ۳۰ روزه نزدک کافی بود. بالاترین سطح در یک سال.

نمودار همبستگی بیت کوین و نزدک.منبع: کرم ابریشم/توئیتر

همبستگی بیت کوین-طلا، کایکو به وضوح هفته گذشته بالاتر از S&P 500 بود.

نمودار مشروح همبستگی بیت کوین.منبع: کرم ابریشم/توئیتر

کایکو در ادامه اشاره کرد که همبستگی منفی بیت کوین با دلار آمریکا نیز به سرعت در حال از بین رفتن است.

بخشی از یک نظر توییتر: “BTC هنوز همبستگی منفی با دلار آمریکا دارد، اما این همبستگی اکنون تقریباً ناچیز است و از -۶۰٪ YTD به -۲۳٪ کاهش یافته است.” خواندن در آخر هفته.

نمودار نوسانات بیت کوین در مقابل DXY.منبع: کرم ابریشم/توئیتر

قیمت BTC بسته جدید هفتگی ۱۰ ماهه را تعیین می کند

بر اساس داده‌های Cointelegraph Market Pro و TradingView، بیت‌کوین در لحظه آخر سودهایی را به دست آورد تا شمع را کمی بالای ۲۸۳۰۰ دلار در Bitstamp ببندد که به پایان هفته در ۹ آوریل می‌رود. شگفتی ایجاد کرد.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

این به خودی خود قابل توجه است، زیرا خرس ها همچنان از بازگشت به سطوح پایین تر خودداری می کنند و در بسته های هفتگی به بالاترین سطح ۱۰ ماهه خود می رسند.

مایکل ون د پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، گفت: من نوشته ام به عنوان بخشی از آخرین تحلیل او.

“همه می خواهند ۲۵۰۰۰ دلار طولانی داشته باشند، اما من فکر نمی کنم بتوانیم آن را بدست آوریم. هیچ واگرایی نزولی واضحی حتی در بازه های زمانی بالاتر وجود ندارد. احتمال شکست به K+ وجود دارد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michael van de Poppe/Twitter

در طول بسته شدن، BTC/USD پس از رسیدن به بالاترین سطح محلی ۲۸۵۴۰ دلار، به زیر قیمت بسته سقوط کرد.

ون دی پوپ همچنان نسبت به چشم انداز کوتاه مدت خوشبین است.

او گفت: “بیت کوین در حمایت تثبیت شده و به ۲۸۵۰۰ دلار رسیده است. آزمایش دیگری بین ۲۸۶۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار احتمالاً شاهد شکست قابل توجهی خواهد بود.” ادامه.

مهمتر از آن، در آن زمان با بازگشت اعتماد به بازار، آلتکوین های بیشتری شروع به انتشار خواهند کرد.

مرتبط: زمستان کریپتو می تواند به سلامت روانی هادلر ضربه بزند

در ارزیابی خود از قدرت بلندمدت بازار، تاجر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital گفت که بیت کوین برای سودهای بیشتر در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد.

با این حال، ما تا کنون در مورد اقدامات قیمت در سال ۲۰۲۳ محافظه کار هستیم و به پتانسیل ادامه دار بیت کوین/دلار آمریکا برای تشکیل ساختار «دوبالا» و بازگشت به سال باز اشاره می کنیم.

او به همراه یک نمودار روزانه توصیفی خلاصه کرد: «باید دید که آیا بیت‌کوین در اینجا دو برابر می‌شود یا خیر.

هر دو طرف ساختار دوتایی تقریباً یکسان هستند، اما این قسمت اخیر کمی طولانی‌تر است. اگر این قسمت دوم حتی طولانی‌تر باشد، الگوی ممکن است کاملاً مخدوش شود.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

ارتقای اتریوم شانگهای قریب الوقوع است

بیت کوین می تواند منبع اصطکاک داخلی در این هفته باشد زیرا اتریوم (ETH) در حال آماده شدن برای گذراندن یک هارد فورک در شانگهای است زیرا بازار بیت کوین دوباره تسلط خود را به دست می آورد.

نمودار شمع ۱ روزه ETH/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

Cointelegraph این رویداد را به طور گسترده پوشش داده است و حدود ۲ میلیارد دلار ETH باز شده و برای فروش قرار خواهد گرفت.

تحلیلگران به طور کلاسیک در مورد شدت فشار ناشی از سمت فروش اختلاف نظر دارند، با برخی از دیدگاه‌های هوشیارتر استدلال می‌کنند که انگیزه کمی برای دارندگان برای خروج از بازار وجود دارد.

برای کسانی که به دنبال «فروش اخبار» پس از ارتقای شانگهای هستند، باز کردن کامل ETH سهام حدود یک سال یا بیشتر طول می‌کشد. حساب تحلیلی The Modern Investor می‌گوید: «این بر اساس اولویت اول خواهد بود. بسته شدن در توییتر.

“کسانی که در سال ۲۰۲۱ شروع می کنند ابتدا آزاد می شوند. توجه: فقط به نهنگ ها ETH بفروشید.”

ETH/USD اخیراً به بالاترین سطح خود از ماه آگوست رسیده است و تلاش کرده است تا ۲۰۰۰ دلار را کاهش دهد، اما ETH/BTC در تلاش است تا از پایین ترین سطح ۱۰ ماهه خود صعود کند.

نمودار شمع ۱ روزه ETH/BTC (Bitstamp).منبع: Trading View

Cheds معامله گر محبوب “رد شده”. واکنش نشان داد آخرین رویداد در نمودار روزانه ETH/BTC.

طمع پایدار؟

علیرغم اینکه احساسات بازار کریپتو «طمع‌ورزانه‌ترین» از زمان بالاترین قیمت بیت کوین/دلار آمریکا در نوامبر ۲۰۲۱ است، سیگنال‌های دلگرم‌کننده‌ای از هودلر وجود دارد.

مرتبط: معامله گران بیت کوین انتظار حرکت بزرگی را دارند که قیمت بیت کوین به ۲۸۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اینها با حسن نیت شرکت تحقیقاتی Santiment است که در آخر هفته به روند جاری توجه کرد که منعکس کننده رفتار هادلر از اوایل سال بود که بیت کوین به سمت قلمرو قیمت ناشناخته حرکت می کرد.

«نرخ دارندگان بیت کوین در حال افزایش است زیرا به نظر می رسد معامله گران به طور فزاینده ای از ثابت نگه داشتن کیف های خود برای طولانی مدت راضی هستند.» گفت.

روند مشابهی بین ژانویه ۲۰۲۱ و آوریل ۲۰۲۱ مشاهده شد، زمانی که بیت کوین برای اولین بار از ۶۴۰۰۰ دلار عبور کرد.

در سه ماهه اول ۲۰۲۱، “طمع” بازار ارزهای دیجیتال شدیدتر شد، به طوری که شاخص ترس و طمع کریپتو بیشتر زمان خود را نزدیک به حداکثر سطوح خود می گذراند.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا