اخبار ارز دیجیتال

دادگاه برای استماع استدلال های شفاهی در شکایت Grayscale علیه SEC در ماه مارس

پیش‌تر انتظار می‌رفت که Grayscale بتواند در سه‌ماهه دوم سال جاری، این اقدام اخیر را «خبر خوش‌آمدگویی» نامید.

دادگاه استیناف ایالات متحده برای استماع استدلال های شفاهی در دعوای Grayscale Investments علیه کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) در مورد تصمیم آن مبنی بر رد یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) (ETF).

بر اساس درخواست دادگاه ارائه شده در ۲۳ ژانویه، طرفین در ۷ مارس ۲۰۲۳ در ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی ادعاهای خود را در دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا تسلیم خواهند کرد.

استدلال شفاهی یک ارائه شفاهی توسط یک وکیل است که در آن خلاصه می شود که چرا موکل باید برنده پرونده باشد. هر یک از طرفین پرونده به نوبت مستقیماً با قاضی صحبت می کنند، به سؤالات پاسخ می دهند و برای انجام این کار به آنها زمان مساوی داده می شود.

کریگ سالم، افسر ارشد حقوقی Grayscale در یک پست توییتری در ۲۴ ژانویه گفت که قبلاً انتظار داشت که بحث‌های شفاهی «در سه‌ماهه دوم» برنامه‌ریزی شود، بنابراین او درخواست جدید ارائه‌شده را رد کرد و گفت که «خبر خوش‌آمد» است.

ترکیب هیأت استماع در پرونده Grayscale در ۶ فوریه، ۳۰ روز قبل از تاریخ بحث شفاهی، با زمان رسیدگی به ترتیبی متفاوت بر اساس طرح مشخص می شود.

Grayscale جدول زمانی تجدیدنظر را با تاریخ درخواست برای استدلال شفاهی به روز می کند.منبع: Grayscale

Grayscale در ژوئن ۲۰۲۲ پس از اینکه قانونگذاران درخواست آن را برای تبدیل ۱۲ میلیارد دلار Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به یک ETF مبتنی بر نقطه، رد کردند، علیه SEC شکایت کرد.

در اوایل این ماه، Grayscale پاسخی به دادگاه استیناف DC ارائه کرد، با این استدلال که SEC به طور خودسرانه با ETF های معامله شده نقطه ای متفاوت از کالاهای معاملات آتی رفتار می کند و درخواست ETF بیت کوین Grayscale را رد می کند. ادعا می کند که SEC از اختیارات خود فراتر رفته است.

مربوط: مدیر عامل Grayscale: رویکرد “یک بعدی” SEC پیشرفت بیت کوین را کند می کند

مدیر عامل Grayscale، Michael Sonnenshein، در مصاحبه ای در Squawk Box CNBC در ۲۴ ژانویه، نکته مشابهی را تکرار کرد و اظهار داشت:

وقتی نوبت به سرمایه گذاران می رسد، مهم است که نقش تنظیم کننده هایی مانند SEC را به خاطر بسپارید. آنها اینجا نیستند تا به سرمایه گذاران بگویند در چه چیزی سرمایه گذاری کنند و در چه چیزی سرمایه گذاری نکنند. آنها اینجا هستند تا اطمینان حاصل کنند که همه افشاگری های مناسب انجام می شود. […] بنابراین [investors] من از تمام خطرات مرتبط با آن آگاه هستم. ”

Sonnenshein گفت که “مطمئناً انتظار دارد” تصمیم دادگاه در مورد شکایت این شرکت علیه SEC “در سه ماهه دوم یا سوم سال جاری” صادر شود.

«آنچه برای سرمایه‌گذاران و قطعاً برای تیم Grayscale ناامیدکننده است، این است که ما در واقع یک تجارت متولد ایالات متحده هستیم و از چارچوب قانونی موجود ایالات متحده برای تبدیل رمزنگاری به راهی امن و سازگار استفاده می‌کنیم. این چیزی است که ما به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهیم. “

«دیروز و امروز با هر دو خانواده، چیزی که واقعاً می شنویم […] SEC قبلاً این ETF بیت کوین را تأیید کرده بود. […] بسیاری از زیان‌های سرمایه‌گذاران که اخیراً در کریپتو دیده‌ایم می‌توانستند جلوگیری شود.»نویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا