🚨 اخبار ارز دیجیتال

شورای اروپا قوانین گزارش مالیات ارز مجازی DAC8 را تصویب می کند

دستورالعمل هشتم در مورد همکاری اداری به طور رسمی توسط شورای اتحادیه اروپا تصویب شد

ویرایش هشتم دستورالعمل همکاری اداری (DAC8)، مقررات گزارش مالیاتی برای ارزهای مجازی، به طور رسمی توسط شورای اتحادیه اروپا در ۱۷ اکتبر تصویب شد. این مقررات پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهد شد. .

DAC در ماه مه ۲۰۲۳ به دنبال تصویب قانون بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) تحریم شد. عدد “۸” در نام برنامه تجدید نظر شده نشان دهنده نسخه هشتم آن است که هر دستورالعمل قبلی جنبه متفاوتی از نظارت مالی را نشان می دهد. هدف DAC8 توانمندسازی جمع‌آوران مالیات برای نظارت و ارزیابی تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال انجام شده توسط افراد یا نهادها در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

در پیکربندی فعلی خود، DAC8 با مقررات مشخص شده توسط چارچوب گزارش دارایی رمزنگاری (CARF) و MiCA مطابقت دارد و به طور موثر تمام تراکنش‌های دارایی رمزنگاری شده در اتحادیه اروپا را پوشش می‌دهد.

DAC8 در رای تصویب پارلمان اروپا در ماه سپتامبر مورد حمایت قاطع قرار گرفت، به طوری که ۵۳۵ کشور عضو به آن رای موافق و تنها ۵۷ کشور رای مخالف دادند.

مربوط: تنظیم‌کننده‌های اروپایی: DeFi با مزایا و خطرات قابل توجهی همراه است

رگولاتورهای ایالات متحده نیز سخت کار می کنند تا روش های جمع آوری مالیات ارزهای دیجیتال را در سریع ترین زمان ممکن اجرا کنند. در ۱۱ اکتبر، هفت سناتور ایالات متحده از وزارت خزانه داری و خدمات درآمد داخلی (IRS) خواستند تا قوانینی را «در اسرع وقت» پیش ببرند که الزامات گزارش مالیاتی خاصی را بر کارگزاران رمزنگاری تحمیل می کند. آنها از تاخیر دو ساله در معرفی الزامات گزارش مالیات ارز مجازی که قرار است در سال ۲۰۲۶ برای تراکنش های انجام شده در سال ۲۰۲۵ اعمال شود، انتقاد کردند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب کوبا بیت کوین.گزارش میدانی

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا