اخبار ارز دیجیتال

آیا NFTها و ارزهای دیجیتال به استراتژی ژاپن خنک ژاپن کمک خواهند کرد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فناوری مجاور رمزنگاری می‌تواند بخش کلیدی استراتژی برای ترویج فرهنگ ژاپن و تقویت اقتصاد باشد.

ژاپن به طور مداوم در صنعت فناوری پیشرو بوده است و با توجه به روندهای فعلی در این زمینه، این یک گام منطقی به جلو برای جنبش ژاپن خنک است که به طور بالقوه Web3 را برای تقویت ابتکارات خود ترکیب کند. آمیختن Web3 به همراه جنبه‌هایی از فرهنگ عمومی جنبش می‌تواند یک موهبت برای این مأموریت باشد، اما این حرکت هنوز توسط جنبش تحت رهبری دولت اجرا نشده است.

از آنجایی که بسیاری از Web3 از نظر عملکرد و چشم‌اندازهای آینده هنوز ناشناخته هستند، قابل درک است که دولت هنوز آن را با ابتکاراتی برای آوردن ژاپن به آینده و آوردن فرهنگ ژاپن به سایر نقاط جهان ترکیب نکرده است. اما انجام این کار مطمئناً پتانسیل را در بسیاری از زمینه ها افزایش می دهد.

ایجاد «ژاپن باحال»

اگر فرهنگ ژاپنی در کشورهای دیگر تا این حد محبوب است، می توانم درک کنم که چرا برخی افراد ممکن است درک نکنند که چرا دولت در وهله اول نیاز به ایجاد یک ابتکار ژاپن خنک را احساس کرد.

در نهایت Cool Japan برای ترویج نگرش مثبت نسبت به ژاپن، افزایش فروش محصولات ژاپنی در سراسر جهان و ترویج گردشگری ایجاد شد.همانطور که می بینید، ژاپن به عنوان یک کشور، ارائه راه حل های خلاقانه برای چالش های جهان است. هدف فقط تبلیغ این کشور به عنوان یک مکان خنک نبود، بلکه نشان دادن این بود که ژاپن می تواند ایده های مفیدی را به جهان ارائه دهد.

مجموعه تلویزیونی «ژاپن باحال» فرهنگ ژاپنی را از منظر یک خارجی بررسی می کند. منبع: CR-Nexus

این کشور نه تنها به خاطر تأثیرش بر فرهنگ عامه، بلکه به خاطر ثبات سیاسی و نوآوری مداومش شناخته شده است. با این حال، در حالی که ژاپن ممکن است اقتصاد قوی داشته باشد، با مشکلات دیگری مانند جامعه پیر، از دست دادن جامعه، و مسائل زیست محیطی و انرژی مواجه است.

برای دستیابی به مأموریت این کشور، استراتژی ژاپن خنک شامل سه مرحله است: ارتقای رشد داخلی، اتصال ژاپن با سایر کشورها و مفید کردن ژاپن برای جهان. هر مرحله مأموریت خاص خود را برای دستیابی به هدف کلی دارد و چندین سازمان دولتی مانند وزارت امور خارجه در پیشبرد این ابتکار مشارکت دارند. به شورای ترویج ژاپن خنک وزارت کشاورزی، جنگلداری و شیلات.

موفقیت حرکت‌های اخیر به طور کامل شناخته نشده است، اما مشخص است که با تغییر صنعت و تغییر زمان، استراتژی‌ها نیز تغییر می‌کنند و احتمال موفقیت آینده را بیشتر می‌کنند.

برای چندین دهه، فرهنگ ژاپنی بدون از دست دادن شتاب محبوبیت خود را در خارج از کشور به دست آورده است. همه چیز از انیمه گرفته تا مانگا گرفته تا آشپزی و لباس های سنتی ژاپنی در حال گسترش و نفوذ در سایر نقاط جهان، به ویژه ایالات متحده است. این امکان عملی شد و منجر به ابتکار «ژاپن باحال» شد. این ابتکار به منظور گسترش محصولات و فناوری فرهنگی ژاپن در جهان و با هدف افزایش صادرات فرهنگ ژاپنی ایجاد شد.

وضعیت فعلی Web3 در ژاپن

شاید ژاپن در وب 3 پیشتاز نباشد، اما مطمئناً از بسیاری از کشورهای دیگر جلوتر است.

ویپلاس وانگ، رئیس کنفرانس ارزهای رمزنگاری شده ژاپنی IVS Crypto، به کوین تلگراف گفت که ژاپن در حال حاضر از نظر Web3 در چه جایگاهی قرار دارد و آیا جنبش Cool Japan قصد دارد Web3 را در طرح های تبلیغاتی خود بگنجاند یا خیر.

اخیرا: آیا اقدام SEC در برابر BUSD بیشتر درباره بایننس است تا استیبل کوین؟

وانگ گفت ژاپن خنک هیچ ارتباطی با Web3 ندارد، اما نخست وزیر فومیو کیشیدا تلاش می کند تا پذیرش در ژاپن را افزایش دهد.

وانگ گفت: “در حال حاضر، سه سیاست وجود دارد. یکی از این سیاست ها مالیات بر شرکت ها است که باعث شده بسیاری از شرکت های Web3 ژاپن را ترک کرده و به کشورهای دیگری مانند سنگاپور نقل مکان کنند.” اما من فکر می کنم این به زودی تغییر خواهد کرد. آنها می خواهند محیط بهتری برای ژاپن برای انجام این نوع تجارت ایجاد کنند.

به گفته وانگ، به نظر می رسد Web3 در سطح دولت کندتر، اما در سطح جامعه با سرعت بیشتری حرکت می کند. دولت ها هنوز در حال کشف این موضوع هستند که Web3 چیست و چه کاری می تواند با ارزهای دیجیتال و بلاک چین انجام دهد، بنابراین در این زمینه کند بوده است.

رواج NFT ها

با این حال، در سطح جامعه، کاری که ژاپن با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و Web3 انجام می‌دهد بسیار جلوتر است. چندین دبیرستان وجود دارند که دوره های NFT و Web3 را به دانش آموزان خود ارائه می دهند. برخی از سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز در حال آموزش افراد بر روی مبانی Web3 هستند و حتی سیاست‌های ویژه‌ای دارند که NFT را در بر می‌گیرد.

وانگ توضیح داد: “ژاپن یک سیاست ویژه به نام Furusato Nozei دارد که به شما امکان می دهد منطقه ای را که در آن مالیات خود را پرداخت می کنید انتخاب کنید. ما چیز خاصی را برای منطقه، مانند محصولاتی که فروخته می شوند، پس می گیریم.” “به خصوص مناطق خالی NFT توزیع می کنند. برخی از آنها کوپن های رستوران محلی یا چیزی شبیه به آن خواهند بود.”

اگر این سیاست به گونه ای تغییر کند که امکان تعامل با افراد خارج از کشور را فراهم کند، شانس خوبی وجود دارد که Cool Japan به تاکتیکی برای جذب گردشگران از خارج از کشور تبدیل شود، مشابه جذب فعلی گردشگران داخلی به ژاپن.

بسیاری از کارهایی که ژاپن با وب 3 و ارزهای دیجیتال انجام می دهد، در داخل انجام می شود، اما بازار ویژه ای برای فروش NFT در خارج از کشور وجود دارد: انیمه.

انیمه جنبه ای از فرهنگ ژاپنی است که در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرده است و طرفداران زیادی دارد. برخی از شرکت های مرتبط با انیمه NFT هایی را منتشر کردند که به سرعت توسط مشتریان خارج از کشور خریداری شد.

وانگ گفت: «این شرکت‌ها سعی می‌کنند از NFT برای کسب درآمد از خارج از کشور به جای ژاپن استفاده کنند، زیرا نرخ مالکیت کیف پول مردم ژاپن بسیار پایین است.»

این تاکتیک دیگری است که جنبش ژاپن سرد می تواند برای افزایش دیده شدن خود به عنوان یک کشور و به عنوان پیشرو در صنعت خود بکار گیرد، جنبه ای از فرهنگ پاپ که مردم سراسر جهان آن را دوست دارند و تنها در Web3 یافت می شود. نوآوری ها

چشم انداز آینده

برای اینکه جنبش ژاپن خنک به طور واقع بینانه فناوری و وب 3 را در خود جای دهد، ابتدا به پیاده سازی اجتماعی گسترده تری در ژاپن نیاز دارد. کوهی ساگاواپروژه نماد/NEM و مروج جامعه به کوین تلگراف گفت که این روند ممکن است کند باشد.

بلاک چین به افراد و سازندگان قدرت می‌دهد، به‌ویژه در مقایسه با Web2. انتظار می‌رود شفافیت از صحت محتوا اطمینان حاصل کند، بنابراین تاریخچه آن، چه کسی آن را ساخته، چه کسی آن را خریداری کرده است. بیشتر مردم حتی نمی دانند که چیست. اگرچه اجرای اجتماعی کم کم افزایش خواهد یافت.»

اخیرا: بحث Uniswap DAO نشان می دهد که توسعه دهندگان هنوز در تلاش برای ایمن کردن پل های زنجیره ای هستند

تعداد کمی از افراد ممکن است در این صنعت باشند (یا اصلاً چیزی بدانند)، اما تعداد آنها قطعاً در حال افزایش است و همین امر را می توان در مورد پایگاه دانش Web3 در ژاپن نیز گفت. کوههی گفت در حال حاضر چندین سرویس وجود دارد که پرداخت های ارز دیجیتال را می پذیرند و دولت در حال کار بر روی مقررات و مالیات است.

همانطور که ژاپن به سمت قانون گذاری ارزهای رمزنگاری شده و وب 3 پیش می رود و دولت در مورد کارهایی که می تواند در سراسر کشور انجام دهد بیشتر می آموزد، جالب خواهد بود که ببینیم چگونه شرکت ها Web3 را در فعالیت های تجاری خود گنجانده اند. اگر در مسیر حرکت قرار گیرد، شانس موفقیت جنبش ژاپن سرد افزایش خواهد یافت. اما حتی اگر خود جنبش ارتباطی با صنعت فناوری ایجاد نکند، Web3 می تواند به ژاپن اجازه دهد تا به اهدافی که تعیین کرده دست یابد.نویسنده: Victoria Kennedy

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا