اخبار ارز دیجیتال

COTI (COTI) به دنبال ارتقاء پروتکل حریم خصوصی L2 شاهد افزایش ۴۰ درصدی قیمت است

COTI با حرکت به سمت راه حل لایه ۲ متمرکز بر حریم خصوصی در بلاک چین اتریوم گام مهمی در توسعه خود برداشته است. این توسعه استراتژیک بخشی از نقشه راه COTI است که با برنامه توسعه فشرده و نقاط عطف پروژه دقیق تعریف شده است.

تیم پروژه مفتخر است اعلام کند که با ادغام پروتکل Multiparty Computing (MPC) در COTI V2 به نقطه حساسی در این نقشه راه رسیده است. این توسعه بخشی از تعهد مستمر آنها به بهبود حریم خصوصی تراکنش است.

منبع: COTI

محاسبات چند جانبه حوزه ای از رمزنگاری است که به چندین شرکت کننده اجازه می دهد تا به طور مشترک یک تابع را بر روی ورودی های داده جداگانه محاسبه کنند و در عین حال محرمانه بودن آن ورودی ها را حفظ کنند. این شبیه یک “جعبه سیاه” امن است که در آن داده های رمزگذاری شده شرکت کنندگان برای به دست آوردن نتیجه بدون افشای داده های اساسی پردازش می شود. این فرآیند محرمانه بودن داده های هر شرکت کننده را در طول محاسبه تضمین می کند.

در آخرین به‌روزرسانی، COTI نقاط پایانی MPC را در ماشین مجازی اتریوم توسعه‌یافته (EVM) ادغام کرد و وضعیت عمومی فعلی EVM را با وضعیت خاصی که توسط پروتکل MPC اداره می‌شود، بهبود بخشید. این سیستم دو پایدار برای گسترش قابلیت‌های EVM با تسهیل طیف گسترده‌تری از برنامه‌های غیرمتمرکز با ایجاد تعادل بین شفافیت و حریم خصوصی طراحی شده است.

گردش کار برای یکپارچه سازی MPC شامل یک فرآیند ساده است که در آن کاربران ابتدا با تولید کلیدهای رمزنگاری بر سیستم وارد می شوند. پس از این، آنها داده های رمزگذاری شده خود را برای ذخیره سازی به روشی ایمن اما شفاف و آماده برای محاسبات در دسترس قرار می دهند. به اصطلاح قراردادها، که برنامه‌هایی هستند که در بایت کد MPC نوشته شده‌اند، به این داده‌ها اجازه می‌دهند تا به صورت ایمن پردازش شوند و خروجی‌هایی تولید کنند که می‌توانند به صورت عمومی مشاهده شوند یا برای کاربران خاص رمزگذاری شوند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا