🚨 اخبار ارز دیجیتال

Osmosis مبتنی بر کیهان نقدینگی متمرکز را راه اندازی می کند و به LP ها اجازه می دهد قیمت ها را انتخاب کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این ویژگی جدید کمیسیون‌های بالاتری را برای LP‌هایی ارائه می‌کند که نقدینگی را در محدوده قیمتی باریک‌تری ارائه می‌کنند، اما زمانی که قیمت از محدوده خارج شود، دیگر کمیسیون دریافت نمی‌کنند.

براساس اعلامیه ۱۲ جولای توسعه‌دهنده اپلیکیشن اسموزیس، اسموزیس (OSMO) ویژگی جدید «نقدینگی متمرکز» را راه‌اندازی کرده است. این ویژگی جدید به ارائه‌دهندگان نقدینگی (LPs) اجازه می‌دهد حداقل و حداکثر قیمت‌هایی را که برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کنند، انتخاب کنند.

رابط کاربری نفوذ.منبع: نفوذ

اکوسیستم Cosmos شبکه ای از شبکه های بلاک چین است که از طریق پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) با استفاده از کیت توسعه نرم افزار Cosmos (SDK) متصل شده اند. طبق داده‌های DeFiLlama، اسموز یکی از بزرگترین صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در اکوسیستم است که حجم معاملات روزانه آن تقریباً ۱۲۰ میلیون دلار است.

این ویژگی جدید به Osmosis LP اجازه می دهد نقدینگی را با کمترین و بالاترین قیمت ارائه دهد. اگر قیمت کمتر از حداقل قیمت یا بالاتر از حداکثر قیمت باشد، هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. از طرف دیگر، اگر قیمت در محدوده باشد، کمیسیون بالاتری نسبت به زمانی که حداکثر یا حداقل مقدار را مشخص نکرده باشید، دریافت خواهید کرد.

بر اساس این اطلاعیه، تمرکز نقدینگی باعث بهبود کارایی سرمایه بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ برابر خواهد شد. این بدان معناست که استخری با ۱۰۰ تا ۳۰۰ برابر نقدینگی کمتر برای معامله‌گر باعث لغزش نمی‌شود.

این ویژگی برای اولین بار در DEX در Uniswap V3 معرفی شد و در سراسر جهان Web3 محبوب شده است. با این حال، تیم اسموز به کوین تلگراف گفت که تا کنون در اکوسیستم کیهان نسبتا نادر بوده است.

مربوط: زنجیره جدید Cosmos از توکن های مایع برای امنیت استفاده می کند

در گفتگو با Cointelegraph، Alpin Yukseloglu، مهندس پروتکل در Osmosis Labs، گفت که ویژگی‌های جدید صرافی پیشرفته‌تر از نسخه اصلی Uniswap است. در نسخه اصلی نقدینگی متمرکز، LPها فقط می‌توانستند مقادیر حداقل و حداکثر را در بازه‌های قیمتی خاص به نام «تیک» تنظیم کنند. در حالی که این مقیاس‌پذیری بهبود یافته، یک مشکل تجربه کاربر نیز ایجاد می‌کند، زیرا نمی‌توان قیمت‌ها را دقیقاً در جایی که کاربر می‌خواست قرار داد.

نسخه‌ای که اسموز استفاده می‌کند، تیک‌های بیشتری را در هر ردیف قیمت اضافه می‌کند و امکان تنظیم دقیق‌تر تنظیمات حداقل و حداکثر را فراهم می‌کند که به طور بالقوه باعث کاهش ناامیدی کاربر می‌شود. Yukseloglu توضیح می‌دهد.

“ما این مقیاس را حفظ می کنیم، اما تیک های بیشتری را به هر سطل اضافه می کنیم تا دانه بندی بیشتری به ما بدهد.”

یوکسروغلو گفت که اسموزیس قصد دارد در آینده یک دفترچه سفارش زنجیره ای کامل را اجرا کند. این ویژگی “در این مرحله اساساً یک مشخصات در سطح پیاده سازی است”، اما تیم هنوز آماده اعلام جدول زمانی برای تکمیل نیست. مهندسان آزمایشگاه اسموز استدلال کردند که هم نقدینگی متمرکز و هم دفترچه‌های سفارش بخشی از هدف گسترده‌تر اسموز برای ارائه انتخاب بیشتر به ارائه‌دهندگان نقدینگی هستند.

صرافی آتی کریپتو dYdX همچنین در حال توسعه یک دفتر سفارش زنجیره ای به عنوان بخشی از حرکت خود به اکوسیستم Cosmos است.

سانی آگاروال، یکی از بنیانگذاران اسموزیس، در ماه آگوست نظر خود را بیان کرد که Cosmos IBC روش بهتری برای ایمن سازی پل های زنجیره ای متقاطع در مقایسه با سایر گزینه ها است و آن را “ما آن را امن ترین پروتکل پل زدن می نامیم.” یک آسیب‌پذیری مهم در ماه اکتبر در IBC کشف شد و روز بعد اصلاح شد.

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا