🚨 اخبار ارز دیجیتال

Core Scientific 37000 سکوی ماینینگ را که میزبان آن برای درجه سانتیگراد بود تعطیل کرد

Core Scientific تخمین می زند که لغو قرارداد با سلسیوس می تواند تا زمانی که بیت کوین در حدود ۱۶۷۰۰ دلار باقی بماند، ماهانه ۲ میلیون دلار درآمد ایجاد کند.

وام دهنده ارز دیجیتال ورشکسته Celsius Network تصمیم گرفته است که بیش از ۳۷۰۰۰ دستگاه ماینینگ میزبانی شده توسط ماینر Core Scientific بیت کوین (BTC) را در طول مراحل ورشکستگی خود تعطیل کند.

Core Scientific یک اصلاحیه را در ۳ ژانویه ارائه کرد. این شامل یک اصلاح قابل قبول با درجه سانتیگراد است که بیان می‌کند که «تمام دکل‌های درجه سانتیگراد از ۳ ژانویه ۲۰۲۳ روشن می‌شوند و در طول دوره انتقال مجدد راه‌اندازی نمی‌شوند».

پیش از این، Core Scientific گفت که پس از اعلام ورشکستگی ماینر بیت کوین در فصل ۱۱ در ۲۱ دسامبر، سلسیوس نتوانست قبض برق خود را در ۱۹ اکتبر پرداخت کند که منجر به مشکلات نقدینگی شد.

در ۲۸ دسامبر، Core Scientific با این استدلال که عدم پرداخت قبض برق توسط شرکت به منزله نقض اساسی قرارداد است، درخواستی مبنی بر تایید رد قرارداد سلسیوس ارائه کرد.

بر اساس پرونده های دادگاه، فسخ قرارداد به Core Scientific اجازه می دهد تا ۲ میلیون دلار درآمد ماهانه از فضایی که در حال حاضر توسط سکوهای استخراج سلسیوس اشغال شده است، ایجاد کند.

شرایط قرارداد میزبانی به Core Scientific اجازه می‌دهد تا برخی از هزینه‌های برق را که از زمان تهاجم روسیه به اوکراین به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته، به درجه سانتیگراد منتقل کند.

با توجه به درخواست اخراج، از ۲۸ دسامبر، Core Scientific حدود ۷.۸ میلیون دلار برای پوشش افزایش نرخ برق هزینه خواهد داشت، و ماینرها “هزینه‌های برق پرداخت نشده سلسیوس را متحمل خواهند شد. ” او گفت.

مربوط: ماینرهای بیت کوین موفقیت های متفاوتی در مقابله با بحران گسترش بیش از حد ناشی از بدهی داشته اند

هزینه های تولید ماینرها افزایش یافته است، در حالی که قیمت بیت کوین کاهش یافته است، بنابراین درآمد ماینرها کاهش یافته است، و به “قیمت هش” (درآمد استخراج شده توسط استخراج کنندگان بیت کوین در واحد هش ریت) کمک می کند، که انتظار می رود در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد. بیش از حد کاهش یافته است. ۷۵ درصد .

شاخص قیمت هش بیت کوین.منبع: Luxor Technologies

فقدان سودآوری ماینر همراه با هزینه‌های مرتبط با تلاش‌های توسعه به این معنی بود که بسیاری از ماینرهای بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ با مشکل مواجه شدند و منجر به کاهش شدید قیمت سهام آنها شد.

قیمت سهام Core Scientific در طول سال ۹۹.۱۵٪ کاهش یافته است، در حالی که Iris Energy و Riot Blockchain به ترتیب ۹۱.۷۹٪ و ۸۵.۰۹٪ کاهش یافته اند.

عملکرد سهام ماینر بیت کوین منبع: Luxor Technologies.

نویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا