اخبار ارز دیجیتال

Core Scientific در مورد ادامه کار بدون پول نقد بیشتر تردید دارد

ماینرهای بیت کوین هشدار داده اند که ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۲ ذخایر نقدی خود را تمام کنند زیرا هزینه های خود را کاهش می دهند، از جمله بازپرداخت وام.

Core Scientific، استخراج کننده بیت کوین (BTC) هشدار داده است که با توجه به عدم قطعیت های مالی، در مورد توانایی خود برای ادامه فعالیت در ۱۲ ماه آینده “تردید زیادی” دارد.

در گزارش سه ماهه خود که در ۲۲ نوامبر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال شد، این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ زیان خالص ۴۳۴.۸ میلیون دلاری را ثبت کرد.

پس از ثبت زیان خالص ۸۶۲ میلیون دلاری در سه ماهه دوم، کل زیان خالص سال ۲۰۲۲ به ۱.۷۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

این شرکت اعلام کرده است که برای ادامه فعالیت تا نوامبر ۲۰۲۳ به نقدینگی اضافی نیاز دارد و انتظار دارد منابع نقدی آن تا سال ۲۰۲۲ یا زودتر تمام شود. من اضافه می کنم که وجود دارد.

با توجه به ابهام در مورد وضعیت مالی شرکت، تردید قابل توجهی در مورد اینکه آیا شرکت قادر خواهد بود تا نوامبر ۲۰۲۳ به فعالیت خود ادامه دهد، وجود دارد.

او همچنین با اشاره به «ابهامات و شرایط فعلی بازار» گفت که درباره تأمین مالی و توانایی جذب پول از طریق بازار سرمایه تردید دارد.

افزایش هزینه‌های انرژی، کاهش قیمت بیت‌کوین و افزایش هش‌ریت‌ها نیز به‌عنوان دلایلی ذکر شده‌اند که چرا این شرکت از فشار نقدینگی رنج می‌برد، و «پیش‌بینی زمان وقوع آن بسیار دشوار است»، بنابراین عملیات او افزود که «تردید اساسی» بیشتر وجود دارد. در مورد توانایی آن برای ادامه یا قیمت بیت کوین بهبود می یابد یا هزینه های انرژی کاهش می یابد؟

در تشکیل پرونده SEC در تاریخ ۲۶ اکتبر، Core Scientific گفت که قیمت پایین بیت کوین، افزایش قبوض برق، و امتناع از بازپرداخت وام ۲.۱ میلیون دلاری از وام دهنده ورشکسته رمزارز سلسیوس، منابع نقدی شرکت را مجبور کرده است که “در نهایت اشاره شد. که احتمال تمام شدن آن وجود دارد. ۲۰۲۲ یا قبل از آن

Core Scientific اقداماتی را برای کاهش استرس مالی انجام می دهد، از جمله کاهش هزینه های عملیاتی، کاهش یا به تاخیر انداختن هزینه های سرمایه ای و افزایش درآمد میزبانی.

همچنین تصمیم گرفته است به برخی از شرکت هایی که از آنها وام گرفته است پرداخت نکند و هشدار داده است که ممکن است به دلیل عدم پرداخت شکایت شود و در نتیجه با نرخ های بهره بالاتر مواجه شود.

مربوط: آشفتگی صنعت بلاک چین با وجود اصول قوی بیت کوین: گزارش

Core Scientific تنها شرکت استخراج ارزهای دیجیتال نیست که در بازار فعلی تلاش می‌کند تا در تجارت باقی بماند. بلاک چین Algo به دنبال افزایش نقدینگی بیشتر از طریق اشتراک سهام معمولی است و هشدار می دهد که در صورت عدم انجام این کار، خطر از بین رفتن تجارت را تهدید می کند.

شرکت معدنی استرالیایی Iris Energy نیز نشانه‌هایی از مشکلات مالی را نشان می‌دهد، با تشکیل پرونده SEC در ۲۱ نوامبر که بیان می‌کرد این واحد مجبور شد سخت‌افزار را به دلیل ایجاد «جریان نقدی ناکافی» وصل کند.

چارلز ادواردز، بنیانگذار شرکت مدیریت دارایی Caprior Investments، به ویژه در مورد وضعیت استخراج بیت کوین ضعیف بوده است و در ۲۲ نوامبر توییت کرد که اگر قیمت بیت کوین کمتر از هزینه استخراج باشد، اشاره کرد که این نوع واکنش باید انجام شود. انتظار می رود.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا