🚨 اخبار ارز دیجیتال

همگرایی هوش مصنوعی و بلاک چین: باز کردن قفل امکانات جدید

به طور کلی، ترکیب هوش مصنوعی و بلاک چین نشان دهنده یک تغییر پارادایم عظیم در فناوری مدرن است که فرصت های قابل توجهی را برای بهبود زندگی و صنایع ارائه می دهد.

چرا یک تمرین ساده را امتحان نمی کنید؟

دنیایی را تصور کنید که در آن نوآوری در بانکداری، مالی، قدرت، خدمات بهداشتی و رسانه های اجتماعی در بالاترین حد خود قرار دارد. اینها و چندین مورد دیگر توسط جریان های داده ای که کاملاً تخریب ناپذیر هستند و هک یا شکستن آنها دشوار است، تغذیه می شوند.

دنیایی که در آن این نوع داده های فوق العاده قدرتمند توسط الگوریتم های قدرتمندی اجرا می شوند که می توانند خود را یاد بگیرند، به روز کنند و بهبود بخشند. به نظر شما چنین دنیایی ممکن است؟ ممکن است نزدیکتر از چیزی باشد که فکر می کنید. در طول دهه گذشته، هوش مصنوعی و بلاک چین ثابت کرده اند که آینده هستند. یکی از آنها (فناوری بلاک چین) توانایی تولید یک زنجیره ناگسستنی از داده ها را دارد.

از یک طرف، هوش مصنوعی می‌تواند الگوریتم‌های خودبه‌روزرسانی ایجاد کند که می‌توانند از دنیای اطراف خود بیاموزند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر راهی برای ترکیب این دو فناوری پیدا کنیم چه اتفاقی می افتد؟

خوب، به آینده خوش آمدید.

درک مولفه ها (زنجیره ها)

هوش مصنوعی دقیقا به چه معناست؟

به زبان ساده، هوش مصنوعی ترکیبی از الگوریتم‌ها و ساختارهای داده‌ای است که به ماشین‌ها (به ویژه رایانه‌ها) توانایی تفکر، یادگیری و حل مسائل را می‌دهد. شاید حتی بهتر از آنچه انسان ها می توانند انجام دهند. باور کنید یا نه، شما هر روز مستقیماً از نوعی هوش مصنوعی استفاده می کنید.

برنامه‌های پخش موسیقی که استفاده می‌کنید، برنامه‌های رزرو هواپیمایی و حتی چراغ‌های راهنمایی. هوش مصنوعی همه جا هست. از سوی دیگر، فناوری بلاک چین غیرمتمرکز، به طور کلی غیرقابل شکست و یک فناوری شفاف است که تراکنش‌های ایمن و بدون دستکاری را ممکن می‌سازد.

فناوری بلاک چین موارد کاربردی دارد که فقط سطح را خراش می دهد. زنجیره های تامین، رای گیری شفاف، نشانه گذاری دارایی ها و غیره همگی زیر چتر فناوری بلاک چین هستند. فناوری بلاک چین به شما این امکان را می دهد که مالکیت خانه خود را به توکن هایی تبدیل کنید که می توانند منتقل شوند، فروخته شوند یا حتی به چند قسمت تقسیم شوند.

هوش مصنوعی و انقلاب بلاک چین

هر دوی این فناوری ها بارها و بارها ثابت شده اند. اما وقتی هوش مصنوعی و بلاک چین با هم ترکیب شوند، به نیرویی غیرقابل توقف تبدیل می شوند.

استفاده مناسب از هوش مصنوعی توانایی شبکه‌های بلاک چین را برای پردازش سریعتر داده‌ها افزایش می‌دهد، الگوریتم‌های هش برای تصمیم‌گیری بهتر و حتی هوشمند کردن قراردادهای هوشمند نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. قراردادهای هوشمندی را تصور کنید که می توانند مستقل فکر کنند و تصمیم بگیرند.

در عین حال، بلاک چین به سیستم‌های هوش مصنوعی باز می‌گردد و قابلیت اطمینان و امنیت آن‌ها را افزایش می‌دهد و اطمینان می‌دهد که داده‌های مورد استفاده برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی ضد دستکاری و قابل تأیید هستند. شگفتی هایی وجود دارد که می تواند از هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین با ترکیب آنها بیرون بیاید.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

مشاوره فردی برای متخصصان سلامت

در این مرحله، تقریباً همه قدرت ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI، Bard Google و Bing Chat مایکروسافت را تجربه کرده اند. هوش مصنوعی می تواند برای تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده های پزشکی مانند سوابق بیمار، اطلاعات ژنتیکی و آزمایشات بالینی استفاده شود. این اطلاعات همچنین می تواند برای آزمایش چندین ترکیب دارویی، شبیه سازی پاسخ ایمنی فرد به آنها و کمک به متخصصان پزشکی در پیشنهاد درمان برای شرایط خاص مورد استفاده قرار گیرد.

هنگامی که با بلاک چین ادغام می شود، داده های بیمار به طور ایمن ذخیره می شود و فقط برای اشخاص مجاز قابل دسترسی است. ذخیره مقادیر زیادی از داده‌های بیمار در خلوت کامل می‌تواند منجر به تشخیص‌های دقیق‌تر، درمان‌های شخصی‌شده و کشف سریع‌تر دارو شود.

مالی غیرمتمرکز (DeFi)

مشکلات متعددی در سیستم های مالی سنتی مانند بانک ها، کارگزاران و وام دهندگان وجود دارد. کلاهبرداری، نرخ های بهره ناعادلانه و مسائل امنیتی تازه آغاز راه هستند، زیرا این مسائل بسیار جدی هستند. فناوری بلاک چین، امور مالی را مدیریت می‌کند، نیاز به واسطه‌ها و واسطه‌ها را کاهش می‌دهد، قراردادها برای همه باز است، و قراردادهای هوشمند خوب نوشته شده غیرممکن است که تقلب یا خم شوند. با ظهور هوش مصنوعی، الگوریتم‌های آن می‌توانند داده‌های بازار را در لحظه تجزیه و تحلیل کنند و تقریباً هر کسی را قادر می‌سازد تا تصمیمات معاملاتی، بانکی و خرید بهتری را اتخاذ کند.

تشخیص تقلب

در همه چیز الگوهایی وجود دارد و برخی موقعیت ها را می توان سال ها قبل از وقوع به طور دقیق پیش بینی کرد. هنگامی که هوش مصنوعی با حجم عظیمی از داده‌هایی که در هر ثانیه از طریق بلاک چین جریان می‌یابد یکپارچه می‌شود، برخی از این الگوها که نشان‌دهنده تقلب هستند را می‌توان مدت کوتاهی قبل از وقوع آن شناسایی، دستگیر و پیشگیری کرد. Masu. از اینها می توان برای شناسایی تقلب، قالی کشی و سرقت آشکار نسبتاً زودتر استفاده کرد.

ردیابی محصول

دنیایی را تصور کنید که در آن می‌توان از فناوری بلاک چین برای بررسی سن تأیید شده یک بطری شراب، سن یک خانه، تاریخ انقضا یک قوطی ساردین یا حتی تازگی یک جعبه تخم‌مرغ استفاده کرد. راه‌حل‌های بلاک چین و هوش مصنوعی به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند که یک رکورد دیجیتالی از محصولات خود ایجاد کنند، از جمله اطلاعاتی مانند مکان و زمان تولید آنها، که به کاربران این امکان را می‌دهد تا منشاء محصولات و مواد مورد استفاده برای ساخت آنها را ردیابی کنند.

چالش ها و فرصت ها

در حالی که نوید زیادی برای همکاری هوش مصنوعی و بلاک چین وجود دارد، اما بدون مشکل نیست. یکی از بزرگترین مسائلی که باید با آن مقابله کرد، مقیاس پذیری است. در دنیای واقعی، هر دو فرآیندهای هوش مصنوعی و بلاک چین به مقادیر زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارند. با این حال، هوش مصنوعی می‌تواند برای پیاده‌سازی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری بلاک چین مانند شاردینگ و محاسبات خارج از زنجیره نیز مورد استفاده قرار گیرد.

نگرانی دیگر ممکن است مسائل مربوط به حریم خصوصی باشد. ترکیب هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین به اشتراک گذاری داده های بیشتری نیاز دارد. به اشتراک گذاری داده سوالاتی را در مورد مالکیت داده ها و نحوه استفاده از آن ایجاد می کند. هر دو فناوری نیاز به تعادل بین دسترسی به داده ها و حقوق فردی دارند.

در عین حال، فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی به پرسنل ماهر بیشتری با تجربه در استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و پروتکل‌های بلاک چین نیاز دارد. آموزش و یافتن استعداد برای پیوستن به نیروی کار می تواند چالش برانگیز باشد و می تواند یکی از جنبه های کلیدی موفقیت این ادغام باشد.

به طور کلی، ترکیب هوش مصنوعی و بلاک چین نشان دهنده یک تغییر پارادایم عظیم در فناوری مدرن است که فرصت های قابل توجهی را برای بهبود زندگی و صنایع ارائه می دهد. این ترکیبی از هوش AI و اعتماد به فناوری بلاک چین به عنوان پایه ای برای راه حل های نوآورانه تر از آنچه که تا به حال در رویای آن بوده ایم عمل می کند.

Abhishek Singh یک کارآفرین سریالی است که در حال حاضر روی Acknoleger کار می کند و یک مدافع سرشناس برای ارزهای دیجیتال است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Abhishek Singh

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا