اخبار ارز دیجیتال

نظرسنجی مصرف کنندگان نشان می دهد که بی اعتمادی رو به رشد نسبت به هوش مصنوعی و شرکت هایی که از آن استفاده می کنند

یک نظرسنجی جهانی از مصرف کنندگان انجام شده توسط Salesforce نشان می دهد که بی اعتمادی فزاینده به شرکت هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، اما یک نظرسنجی استرالیایی نشان می دهد که بیشتر مردم با هوش مصنوعی مشکلات بیشتری نسبت به حل آن دارند.

یک مطالعه جدید از Salesforce نشان می‌دهد که بین مصرف‌کنندگان و شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، “شکاف اعتماد” رو به افزایش است و بسیاری از آنها نگرانی‌های خود را در مورد استفاده غیراخلاقی بالقوه فناوری هوش مصنوعی ابراز می‌کنند.

شرکت نرم افزار ارتباط با مشتری در ۲۸ آگوست نتایج نظرسنجی را از بیش از ۱۴۰۰۰ مصرف کننده و کسب و کار در ۲۵ کشور منتشر کرد که تقریباً سه چهارم مشتریان نگران استفاده غیراخلاقی از هوش مصنوعی بودند.

بیش از ۴۰ درصد از مشتریان مورد بررسی به شرکت‌ها برای استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی اعتماد ندارند و تقریباً ۷۰ درصد گفتند که با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی، اعتماد به شرکت‌ها مهم‌تر است.

Salesforce تاکید کرد که پاسخ دهندگان از سال گذشته کمتر برای استفاده از هوش مصنوعی باز بوده اند.

در نظرسنجی سال ۲۰۲۲، بیش از ۸۰٪ از خریداران تجاری و بیش از ۶۵٪ از مصرف کنندگان مایل به استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه خود بودند، اما هر دو به ترتیب به ۷۳٪ و ۵۱٪ کاهش یافتند.

بیشتر از اینکه حل کند مشکلات ایجاد کند

در همین حال، نظرسنجی دیگری از حدود ۱۵۰۰ استرالیایی، که در ۲۸ آگوست توسط شرکت تحقیقات بازار روی مورگان منتشر شد، نشان داد که تقریبا ۶۰ درصد از افراد مورد بررسی گفتند که هوش مصنوعی “بیشتر از حل کردن مشکلات می تواند حل کند.” معلوم شد که آنها با “ایجاد” موافقت کرده اند. .

از هر پنج نفر یک نفر نیز معتقد بود که این فناوری تا سال ۲۰۴۳ بشریت را تهدید می کند. این نشان دهنده نگرانی کارشناسان هوش مصنوعی است که نامه ای را در ماه مه امضا کردند مبنی بر اینکه کاهش خطر انقراض انسان از هوش مصنوعی یک اولویت جهانی است.

تحقیقات روی مورگان به موازات گروه لابی تازه تاسیس Campaign for AI Safety انجام شد.منبع: روی مورگان

اما علیرغم دو مورد اخیر که نشان دهنده بی اعتمادی فزاینده به هوش مصنوعی است، مورد دیگری نشان داد که شاید شناخته شده ترین چت ربات هوش مصنوعی چیزی باشد که تا به حال نامی از آن نشنیده است، بسیار کمتر استفاده شده است.

مربوط: OpenAI ChatGPT Enterprise را معرفی کرد – چهار برابر نسخه مصرف کننده

گزارش ۲۸ اوت Pew Research از بیش از ۵۰۰۰ آمریکایی نشان داد که ۱۸٪ واقعاً از ChatGPT OpenAI استفاده کرده اند.

حدود یک چهارم از همه در مورد ربات‌های چت شنیده‌اند و از گروه آگاه ChatGPT، اکثر آنها زیر ۳۰ سال (حدود ۴۰%) هستند و حداقل یک بار از یک ربات استفاده کرده‌اند.

مردان زیر ۳۰ سال و آنهایی که تحصیلات تکمیلی داشتند به احتمال زیاد از ChatGPT استفاده می کردند.منبع: Pew Research

تقریباً ۷۰ درصد از هر دو طرف سیاست ایالات متحده که به طور کلی از ChatGPT آگاه هستند، می گویند که دولت به اندازه کافی برای تنظیم استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی انجام می دهد زیرا بحث جهانی در مورد نحوه تنظیم هوش مصنوعی بالا گرفته است.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و با ارزهای دیجیتال به انسان ها انگیزه دهیمنویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا