اخبار ارز دیجیتال

مصرف کنندگان به ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند، یک پنجم ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند: Accenture

بر اساس گزارش پایان سال Accenture، مصرف کنندگان به ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند، حتی با وجود اینکه روش های پرداخت سنتی بر بسیاری از بازارها تسلط دارند.

سال گذشته، صنعت ارزهای دیجیتال با نوسانات طولانی مدت بازار و رسوایی هایی مواجه شد که بر اعتماد مصرف کنندگان به این صنعت تأثیر منفی گذاشت. با این حال، یک گزارش پایان سال از Accenture نشان داد که مصرف‌کنندگان همچنان در بلندمدت ارزهای دیجیتال را حفظ می‌کنند.

طبق گزارش پرداخت‌های جهانی مصرف‌کننده Accenture در سال 2022، در حالی که بسیاری از مصرف‌کنندگان هنوز روش‌های پرداخت سنتی مانند پول نقد و کارت‌های اعتباری را ترجیح می‌دهند، از هر پنج مصرف‌کننده مورد بررسی، یک نفر صاحب ارزهای دیجیتال است.

بیست و هشت درصد از شرکت‌های دارای ارزهای دیجیتال می‌گویند انتخاب آنها برای ورود به فضای رمزنگاری یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است. به دنبال آن 22 درصد از مصرف‌کنندگان اعلام کردند که از روی کنجکاوی در این زمینه، ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده‌اند.

سایر دلایل جایگزین مربوط به گزینه های مالی جایگزین و پرداخت های فرامرزی.

“فقدان استانداردسازی و پیچیدگی مقررات هماهنگ در سراسر حوزه های قضایی ممکن است استفاده از CBDC ها را در معاملات برون مرزی مانع شود.”

این گزارش همچنین تاکید می‌کند که اثرات نوسانات اخیر در بازار ارزهای دیجیتال «می‌تواند پذیرش را کند کند، حداقل تا زمانی که بازار تنظیم‌شده‌تر شود».

امروز، تنها 23 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که به کیف پول‌های رمزنگاری شده برای ایجاد یک محیط امن برای پرداخت‌ها و خریدها اعتماد دارند.

ما همچنین به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به عنوان روش پرداخت جایگزین در آینده اشاره کردیم، اما هنوز مسائل پیچیده زیادی برای حل وجود دارد.

این نظرسنجی در آگوست و سپتامبر 2022 به 16000 مشتری در 13 کشور در سراسر آسیا، اروپا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی رسید.

مربوط: ارائه راه حل های مبتنی بر جامعه برای وام های رمزنگاری می تواند مشکل اعتماد را حل کند

با وجود تردیدهای اخیر در بازار، روش‌های پرداخت نسل بعدی در حال افزایش است.

مورد دوم به ویژه زمانی که متاواژه ها و تعاملات در واقعیت دیجیتال رایج تر می شوند، موثر است.

اما در حال حاضر، این گزارش نتیجه‌گیری می‌کند، 58 درصد از مصرف‌کنندگان هنوز در انجام معاملات با متاورس به دلیل عدم اعتماد به ارائه‌دهندگان پرداخت موجود، مردد هستند. این بدان معنا نیست که مصرف کنندگان علاقه ای ندارند.

طبق گزارش اخیر Capgemini، بیش از 90 درصد از مصرف کنندگان به متاورس و اینکه چگونه می تواند تجربه آنلاین آنها را تغییر دهد، علاقه مند هستند.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا