اخبار ارز دیجیتال

ConsenSys zkEVM برای Testnet عمومی برای فعال کردن پرداخت های ایمن در اتریوم پیکربندی شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ConsenSys مجموعه zkEVM خود را در تاریخ ۲۸ مارس در شبکه آزمایشی عمومی منتشر خواهد کرد و راه را برای ادغام نهایی شبکه اصلی در اواخر سال ۲۰۲۳ هموار می کند.

ConsenSys از انتشار آتی ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر (zkEVM) برای شبکه آزمایشی عمومی در ۲۸ مارس خبر داد.، تست استرس فناوری های مقیاس بندی لایه ۲ را فعال می کند.

تیم تحقیق و توسعه ConsenSys در چهار سال گذشته روی مجموعه zkEVM کار کرده است. zkEVM برای ارائه نهایی سریع، توان عملیاتی بالا و امنیت پرداخت ها در بلاک چین اتریوم تبلیغ می شود.

نسخه بتای خصوصی که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ راه اندازی شد، دسترسی زودهنگام به تعداد محدودی از کاربران را فراهم کرد، بیش از ۳۵۰۰۰۰ تراکنش را پردازش کرد و برنامه های غیرمتمرکز مختلف (DApps) را نصب کرد. شبکه آزمایشی به توسعه دهندگان Solidity اجازه ساخت، آزمایش و راه اندازی DApps را در حین آزمایش zkEVM در مقیاس می داد.

ConsenSys zkEVM نقطه اوج کار تیم هایی از Infura، Truffle، MetaMask و توسعه دهندگان Besu و Gnark است. ادغام‌ها و ویژگی‌های Rollup برای حذف پیچیدگی از توسعه‌دهندگان، بهبود امنیت و کاهش زمان ورود به سیستم در نظر گرفته شده بود.

این اطلاعیه که در Cointelegraph به اشتراک گذاشته شده است، هزینه های سوئیچینگ صفر را به عنوان یک مزیت برای پروژه های درون اکوسیستم برجسته می کند. توسعه دهندگان می توانند در بالای zkEVM بسازند یا DApp های موجود را بدون تغییر کد یا بازنویسی قراردادهای هوشمند منتقل کنند. zkEVM همچنین از اتر (ETH) برای قیمت گذاری گاز استفاده می کند و نیاز به رمزگذاری شخص ثالث یا راه حل های میان افزار دیگر را از بین می برد.

ConsenSys zkEVM با MetaMask یکپارچه شده است که هدف آن تسهیل ورود کاربر است. ادغام Infura همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا DApps را در مقیاس ارسال کنند. توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند قراردادهای هوشمند Solidity را با استفاده از انواع محیط‌های توسعه‌دهنده لایه ۲ که توسط Truffle ارائه می‌شوند، بسازند، آزمایش کنند، اشکال‌زدایی کنند و به کار گیرند.

ConsenSys همچنین قصد دارد zkEVM را پس از راه اندازی منبع باز نگه دارد. نیکلاس لیوچون، رئیس تحقیق و توسعه در ConsenSys، به کوین تلگراف گفت که هدف شبکه آزمایشی بتا عمومی آزمایش سیستم تحت شرایط مشابهی است که در شبکه اصلی با سهام بالاتر روبرو می شود.

«کاربران و توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون اجازه با پشته فناوری ما تعامل داشته باشند و به آن‌ها اجازه می‌دهد سیستم‌های خود را تحت شرایط چالش‌برانگیز و خصمانه آزمایش کنند.»

پس از ادغام با شبکه آزمایشی عمومی، ConsenSys یک ارتقاء سیستم را انجام خواهد داد. به گفته Liochon، هدف آن پی ریزی یک “شبکه غیرمتمرکز با کارایی بالا، بی اعتماد و غیرمتمرکز” است.

ارتقای نهایی همچنین یک فرآیند ممیزی و امنیتی را آغاز می کند تا اطمینان حاصل شود که zkEVM قبل از راه اندازی شبکه اصلی برنامه ریزی شده در اواخر سال ۲۰۲۳ ایمن و ایمن است.

ConsenSys در حال مذاکره با بازیگران کلیدی در اکوسیستم اتریوم در مورد استقرار و یکپارچه سازی شبکه آزمایشی zkEVM است. Liochon بر تمرکز بر مقیاس‌بندی برابری EVM جمع‌آوری به‌عنوان یک عامل کلیدی در آسان‌تر کردن جابجایی DApps و ابزارها به zkEVM تأکید کرد.

لیوچون همچنین گفت که تلاش‌ها برای ارائه برنامه‌های غیرمتمرکز و بدون اعتماد به عموم نیازمند سیستم‌های ساده‌تر و ارزان‌تر است. هدف zkEVM با ایجاد یک لایه اجرایی غیرمتمرکز، غیرمتمرکز، مقاوم در برابر سانسور که اتریوم را مقیاس‌پذیر می‌کند، به این هدف دست یابد.

همکاری با اکوسیستم لایه ۲ گسترده تر نیز تمرکز ConsenSys است. Liochon گفت که سازمان به دنبال همکاری با مبتکران در این زمینه برای میزبانی اولین مجموعه “چند ارائه دهنده” zkEVM است.

این نوع جمع‌بندی مقیاس‌بندی چندین اثبات کننده را پیاده‌سازی می‌کند که اثبات‌های اعتبارسنجی محاسباتی را تولید می‌کنند.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا