اخبار ارز دیجیتال

ConsenSys دوره نگهداری داده های MetaMask را به 7 روز پس از بحث حفظ حریم خصوصی کاهش می دهد

این شرکت ماه گذشته پس از افشای نحوه جمع‌آوری داده‌ها توسط MetaMask، جنجال برانگیخت.

در یک به روز رسانی حریم خصوصی منتشر شده در 6 دسامبر، ConsenSys، توسعه دهنده کیف پول محبوب مرورگر MetaMask، گفت که مدت زمان نگهداری داده های کاربر مانند آدرس های کیف پول و آدرس های IP را به هفت روز کاهش می دهد. پیش از این در 24 نوامبر، ConsenSys سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به‌روزرسانی کرد تا روشن کند که چگونه Infura یا تماس پیش‌فرض رویه از راه دور MetaMask (RPC)، داده‌های کاربر مانند آدرس‌های IP را مدیریت می‌کند. این افشاگری بحثی را در مورد مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی در جامعه کریپتو به راه انداخت و این شرکت به صراحت اعلام کرد که آدرس‌های IP جمع‌آوری‌شده از طریق MetaMask کسب درآمد یا «سوءاستفاده» نمی‌شوند.

در به‌روزرسانی امروز، ConsenSys بیشتر توضیح داد که وقتی کاربران درخواست‌های «خواندن» را از طریق Infura انجام می‌دهند، مانند ورود به سیستم برای بررسی موجودی حساب، اطلاعات کیف پول MetaMask را ذخیره نمی‌کند. در عوض، آدرس IP و آدرس کیف پول کاربر تنها پس از درخواست “نوشتن” با انجام تراکنش از طریق نقطه پایانی RPC Infura ثبت می شود. ConsenSys همچنین ادعا می کند که این دو نوع داده با هم ذخیره نمی شوند تا سیستم بتواند از آنها استنباط کند.

پس از بازخورد انجمن، این شرکت گفت که یک صفحه تنظیمات پیشرفته جدید ایجاد خواهد کرد تا به همه کاربران جدید اجازه دهد RPC خود را در حین و پس از ورود به سیستم انتخاب کنند. کاربران این گزینه را دارند که از Infura انصراف دهند و یک RPC شخص ثالث را انتخاب کنند. با این حال، ConsenSys هشدار می دهد:

“از نقطه نظر حفظ حریم خصوصی، توجه داشته باشید که این گزینه ها ممکن است در واقع حریم خصوصی بیشتری را به شما ارائه ندهند. ارائه دهندگان RPC جایگزین ممکن است خط مشی های حفظ حریم خصوصی و شیوه های داده متفاوتی داشته باشند، و ممکن است بخواهید خود سرویس گره خود را انجام دهید.” میزبانی می تواند این کار را حتی آسان تر کند. برای اینکه افراد حساب اتریوم خود را با یک آدرس IP مرتبط کنند.”نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا