اخبار ارز دیجیتال

ConsenSys شبکه آزمایشی بتا خصوصی zkEVM را راه اندازی کرد

این نرم افزار تاکنون بیش از 150000 ثبت نام دریافت کرده است.

بر اساس یک پست وبلاگ جدید در 13 دسامبر، توسعه دهنده اکوسیستم وب 3.0 ConsenSys یک شبکه ماشین مجازی اتریوم (zkEVM) با دانش صفر را برای آزمایش بتا خصوصی معرفی کرد. توسعه دهندگان که توسط ConsenSys طراحی و اجرا می شوند، می توانند از ابزارهایی مانند MetaMask، Truffle و Infura برای استقرار و مدیریت برنامه های غیرمتمرکز استفاده کنند که گویی مستقیماً از EVM استفاده می کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند دارایی‌ها را بین شبکه تست Goerli و zkEVM برای آزمایش قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کنند.

شرکت‌کنندگان در شبکه آزمایشی همچنین می‌توانند توکن‌ها را پل بزنند، توکن‌ها را انتقال دهند و با dApp‌های مستقر فهرست‌شده در صفحه پورتال اکوسیستم آینده ما تعامل داشته باشند. انجمن تا ما را از اقدامات بعدی خود مطلع کنید.”

برای سال‌ها، ConsenSys به جای ایجاد مجموعه‌های zk در شبکه‌ای مجزا از EVM، روی جمع‌بندی محاسبات EVM در اثبات‌های دانش صفر برای ایجاد zkEVM کار کرده است. تکنیک‌های دانش صفر، تراکنش‌ها را در یک لایه دیگر تأیید می‌کنند و محاسبات را بدون بازگرداندن کل داده‌ها به اتریوم برمی‌گردانند. توسعه دهندگان اتریوم با ارائه مدرکی مبنی بر اینکه همه چیز در لایه 2 به درستی محاسبه شده است، و تنها با قرار دادن اثبات مختصر در بلاک چین، می گویند راه حل های جمع آوری مانند Optimism می توانند مقیاس پذیری را تا 100 یا بیشتر بهبود بخشند.

ورود کاربر برای ConsenSys zkEVM جدید در ژانویه 2023 آغاز خواهد شد. با توجه به ConsenSys، در حال حاضر هیچ جزئیاتی در مورد اینکه چگونه به آزمایش‌کنندگان اولیه پاداش داده می‌شود یا اینکه آیا توکن‌های جدیدی که به zkEVM متصل می‌شوند وجود ندارد، وجود ندارد.نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا