🚨 اخبار ارز دیجیتال

نماینده وارن دیویدسون خواستار ممنوعیت و جرم انگاری CBDC است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وارن دیویدسون، نماینده جمهوری خواه کنگره می گوید: «پول نباید توسط یک مقام مرکزی قابل برنامه ریزی باشد».

وارن دیویدسون، نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا، علیه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صحبت کرده و از کنگره خواسته است تا آنها را ممنوع کرده و توسعه آنها را جرم انگاری کند.

دیویدسون در یک پست توییتری در ۲۳ ژوئیه، فدرال رزرو را به “ساخت معادل مالی ستاره مرگ” متهم کرد و گفت که CBDC پول را به ابزاری برای اجبار و کنترل تبدیل کرده است و افزود:

کنگره باید فوراً هرگونه تلاش برای طراحی، ساخت، توسعه، آزمایش یا تأسیس CBDC را ممنوع و جرم انگاری کند.

نظرات دیویدسون پس از آن مطرح شد که بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو فراخوانی را برای یک “معمار ارشد رمزنگاری” برای کار روی پروژه CBDC ارسال کرد.

دیویدسون در پاسخ به نظرات کاربران توییتر، استدلال کرد که پول باید یک ذخیره پایدار ارزش باشد و توسط یک مقام مرکزی قابل برنامه ریزی نباشد.

او افزود: “پول سالم باید تراکنش های همتا به همتای بدون مجوز را تسهیل کند.”

فدرال رزرو به طور فعال در حال تحقیق در مورد فناوری های بالقوه دلار دیجیتال است، اما هیچ تصمیمی در مورد صدور دلار دیجیتالی نگرفته است. پتانسیل نسخه دیجیتالی دلار آمریکا جنجال های داخلی را برانگیخته است و انتظار می رود یکی از موضوعات کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد.

دیویدسون تنها کسی نیست که نگران پتانسیل یک دلار دیجیتال تحت کنترل فدرال رزرو است.

در ۱۴ ژوئیه، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده و فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، گفت که اگر رئیس جمهور شود، «همه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را کنار خواهد گذاشت». در ماه مه، DeSantis لایحه ای را امضا کرد که استفاده از CBDC ها را در ایالت محدود می کند.

مربوط: IMF CBDC Push بازخوردی از جامعه کریپتو دریافت می کند – “هیچ کس این را نمی خواهد”

تام ایمر جمهوری خواه نیز هشدارهای خود را نسبت به پول دیجیتالی تحت کنترل دولت اعلام کرده است. یک اندیشکده آزادیخواه در ماه مارس گفت که یک CBDC قابل برنامه ریزی به راحتی به عنوان یک ابزار جاسوسی برای “بازدارندگی از فعالیت های سیاسی غیرمحبوب” به سلاح تبدیل می شود.

در ماه فوریه، آقای Emmer قانون ایالتی ضد نظارت CBDC را معرفی کرد تا “بوروکرات های منتخب واشنگتن دی سی را از محروم کردن آمریکایی ها از حقوق خصوصی اقتصادی خود باز دارد.” تد کروز، سناتور تگزاس، که لایحه مسدودسازی CBDC خود را در ماه مارس ارائه کرد، از این لایحه حمایت شد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا