اخبار ارز دیجیتال

کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ ببیند

حمایت دو حزبی از ارزهای دیجیتال در هر دو طرف راهرو و در هر دو مجلس وجود دارد، اما عناصر افراطی همچنان می‌توانند قوانین را خنثی کنند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده سرانجام هفته گذشته رئیس مجلس را انتخاب کرد و یک آزمایش چهار روزه با ۱۵ رای به پایان رسید. بسیاری به این فکر می کردند که آیا بن بست سیاسی امری عادی برای ایالات متحده است و اگر چنین است، چه عواقبی در پی خواهد داشت.

به عنوان مثال، امتیازاتی که کوین مک‌کارتی جمهوری‌خواه برای تضمین انتخابات به‌عنوان رئیس‌جمهور داد، در نهایت دستیابی به نوعی اجماع قانونی را دشوار کرد، و ایالات متحده را وادار کرد تا سقف بدهی را در اواخر سال جاری افزایش دهد و به دولت قدرت بیشتری بدهد. تأمین مالی غیرممکن است؟ همه خوشبین نبودند.

ریچی تورس، نماینده دموکرات نیویورک، در ۶ ژانویه به کوین تلگراف گفت که مجلس نمایندگان در سال ۲۰۲۳ عمدتاً “سرکش” خواهد بود. تورس گفت.

در میان این آخرین هجوم در بزرگترین اقتصاد جهان، ارزش این را دارد که بپرسیم این برای دارایی های دیجیتال و فناوری بلاک چین چه معنایی دارد. آیا پیشنهاد می کنید که نباید چنین انتظاری داشته باشید؟

یک ائتلاف دو حزبی وجود دارد

لزوما. تورس، که یکی از اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان است و لایحه ارزهای دیجیتال را در دسامبر پس از فروپاشی FTX معرفی کرد، می گوید که یک ائتلاف دو حزبی در مجلس برای تصویب لایحه ارزهای دیجیتال وجود دارد، “حداقل در ظاهر”. انجام دادن.

تورس بیرون دفترش قبل از مراسم رسمی ادای سوگند در ۳ ژانویه. منبع: توییتر

از این گذشته، اصلاحات کریپتو در چند وقت اخیر توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنا تاکید شده است. کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان به تنهایی دارای پاتریک مک‌هنری جمهوری‌خواه، رئیس جدید طرفدار رمزارزها، و دموکرات‌های دوستدار رمزنگاری مانند تورس و ماکسین واترز است.

اما تورس «عمیق‌تر» یک جریان معکوس می‌بیند که می‌تواند قوانین را مختل کند: راست‌گرایان افراطی سیاسی، در اصل، می‌توانند هرگونه ابتکار رمزنگاری را خنثی کنند – آنها مخالف هستند. همه مقررات – چپ افراطی ممکن است بخواهد دارایی‌های دیجیتال را غیرقانونی نگه دارد تا آنها را غیرقانونی کند و در نهایت آنها را بکشد.

اخیراً: کار از راه دور می تواند برای همیشه نیروی کار جهانی را بازتعریف کند

تورس معتقد است که اقدام قانونی مهم است. او به کوین تلگراف گفت: «کنگره موظف است مداخله کند. او گفت تلاش دو ساله گری جنسلر، رئیس SEC برای قرار دادن ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها تحت نظارت فدرال از طریق اقدامات نظارتی به تنهایی موفقیت آمیز نبوده است. واضح است که به یک راه حل قانونی بادوام تر نیاز است، به خصوص با توجه به شکست FTX.

تورس همچنین بر این باور نیست که رویدادهای اخیر جلسات برنامه ریزی شده مجلس درباره کلاهبرداری مربوط به FTX را به تأخیر بیاندازد یا خفه کند. او خاطرنشان کرد: یک چیز، برگزاری جلسات عمومی آسان تر از تصویب قوانین است.

“ما خوشبین هستیم”

اما برای مسائل قانونی بزرگتر، تورس ممکن است خیلی بدبین باشد. شورای کریپتو برای نوآوری، که از یک چارچوب نظارتی فدرال برای ارائه شفافیت به همه فعالان بازار حمایت می کند، امیدوار است. برت کوئیک، رئیس امور دولتی شورا، به کوین تلگراف گفت: “با حمایت گسترده دو حزبی از سوی قانونگذاران، یک لایحه جامع می تواند در این کنگره به میز رئیس جمهور برسد. من خوشبین هستم.”

البته چالش هایی وجود خواهد داشت. ماهیت “بسیار نازک” اکثریت جمهوری خواه و مطالبات مستمر اعضای کمیته آزادی مجلس نمایندگان برای به تعویق انداختن روند انتخاب رئیس مجلس به مدت یک هفته کار را آسانتر نمی کند. با این حال، «ارز رمزنگاری ممکن است یکی از معدود حوزه‌هایی باشد که در آن حمایت دوحزبی به اندازه کافی گسترده از تمام نقاط طیف سیاسی وجود دارد که انتظار معقولی برای ارائه قوانین در کنگره در حال حاضر وجود دارد».

مانند تورس و کوئیک، مشاور ارشد سیاست‌گذاری Chainalysis، کلارک فلینتوال، همکاری دو حزبی را که در سال گذشته بر سر ارزهای رمزنگاری شده ظهور کرده است، تحسین می‌کند. او به لایحه استیبل کوین مجلس نمایندگان واترز-مک‌هنری در کنار قانون نوآوری مالی مسئول دو حزبی لومیس-گیلیبراند سنا اشاره کرد. Flynt-Barr انتظار دارد که این نوع همکاری افزایش یابد، به ویژه با توجه به رویدادهای اخیر صنعت مانند سقوط FTX، و به Cointelegraph گفت:

بحران‌ها و رسوایی‌ها، و اکنون تقلب، اغلب به اصلاحات و مقرراتی که در غیر این صورت ممکن است اولویت‌های اصلی نباشند، انگیزه می‌دهند.»

اما مراقب باشید. قانون از هر نوعی کارساز نخواهد بود. مهم این است که کنگره زمان زیادی را صرف کند تا در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین بیاموزد. فلینت بار هشدار داد در غیر این صورت، «سیاست‌های منفعلانه‌ای که جنبه‌های منحصربه‌فرد صنعت را در نظر نمی‌گیرند، می‌توانند پیامدهای فاجعه‌باری داشته باشند و این نوآوری را به خارج از کشور سوق دهند».

آیا بهترین عمل بدون عمل است؟

در همین راستا، آیا تعلیق قانون ارزهای دیجیتال یا استیبل کوین در سال ۲۰۲۳ برای ایالات متحده واقعاً چیز بدی خواهد بود؟

سوزان فریدمن، رئیس سیاست ریپل، هشدار داد که صنعت کریپتو ایالات متحده بدون شفافیت در مقررات در بن بست است. او به کوین تلگراف گفت: «این ابهام نظارتی فعلی، مصرف‌کنندگان را به سمت پلتفرم‌های فراساحلی سوق می‌دهد که بدون نظارت ایالات متحده کار می‌کنند.» اگر ایالات متحده کاری انجام ندهد، می‌تواند مزیت رقابتی خود را در نوآوری و توسعه ارزهای دیجیتال از دست بدهد.

آبه گیل کیو، سخنگوی سناتور آمریکایی سینتیا رامیس، که از قانون نوآوری های مالی مسئول حمایت می کند، به کوین تلگراف گفت: «هیچ گزینه ای برای انجام هیچ کاری وجود ندارد. وی در پاسخ به سوالی درباره بن بست اخیر مجلس افزود:

سناتور رامیس معتقد نیست که این امر بر چشم انداز قانون دارایی های دیجیتال در کنگره ۱۱۸ تأثیر می گذارد.

این سناتور گفت که قانون جدیدی برای محافظت از مصرف‌کنندگان و اجازه دادن به صنعت ارزهای دیجیتال برای ادامه نوآوری مورد نیاز است و افزود که لایحه پیشنهادی «دارایی‌های دیجیتال را در محدوده‌های نظارتی قرار می‌دهد.» «هدف این است.

با این حال، برخی می گویند تنظیم از طریق غیر قانونی نیز مؤثر است. فلینتبار به کوین تلگراف گفت: «اداره‌ها می‌توانند از مقامات قانون‌گذار برای صدور مقررات جدید استفاده کنند و سازمان‌های دولتی می‌توانند در غیاب قانون، دستورالعمل‌های جدیدی صادر کنند.» در واقع، دستور کار و برنامه تنظیم مقررات یکپارچه اخیر دولت بایدن در مورد اقداماتی که قوه مجریه قصد دارد در کوتاه مدت و بلندمدت منتشر کند، گزارش داده است، از جمله چندین مورد که “می تواند بر روی رمزارز تاثیر بگذارد.” او اشاره کرد که حاوی قوانینی است.

بهترین کاری که کنگره می تواند در سال جاری انجام دهد چیست؟

در شرایط فعلی، نتیجه رضایت‌بخشی برای ارزهای دیجیتال در کنگره ۱۱۸ چه خواهد بود؟

تورس از پادمان‌هایی حمایت می‌کند تا اطمینان حاصل شود که وجوه مصرف‌کننده سپرده‌گذاری شده در صرافی‌های ارزهای دیجیتال واقعاً ایمن هستند. به عنوان مثال، یکی از لوایح او، شرکت های کارگزاری را از وام دادن، اهرم مالی، یا ترکیب پول بدون اجازه مشتری منع می کند. مورد دوم، صرافی‌های ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند که ذخایر خود را نه تنها برای دارایی‌ها، بلکه همچنین برای بدهی‌ها به‌طور منظم به SEC گزارش دهند. FTX دقیقاً قبل از فروپاشی آن، ۹۰۰ میلیون دلار دارایی گزارش کرده است، با این حال، همچنین گزارش شده است که ۹ میلیارد دلار بدهی دارد. از نظر تورس، خرابی FTX قابل پیشگیری است و نیازمند قانون گذاری برای جلوگیری از تکرار آن است.

سام بنکمن-فرید سابق FTX در باهاما دستگیر شد.منبع: رویترز

از نظر فلینت بار، نتیجه مثبت توسعه «سیاست‌های قانونی است که بر اساس حقیقت پایه، مبتنی بر داده‌ها و نه ارتجاعی است، جنبه‌های منحصربه‌فرد صنعت را منعکس می‌کند و الزامات غیرقابل اجرا را تحمیل نمی‌کند».

اخیراً: اخراج ارزهای رمزنگاری‌شده در حالی افزایش می‌یابد که بازارهای نزولی به صرافی‌ها ادامه می‌دهند

او ادامه داد که ایالات متحده برای چندین دهه پیشرو در مقررات مالی بوده است. شبکه اجرای جرایم مالی، بخشی در وزارت خزانه داری، یکی از اولین آژانس هایی در جهان بود که در سال ۲۰۱۳ راهنمایی هایی را در مورد قوانین مبارزه با پولشویی مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرد. فلینت بار گفت. ما امیدواریم که ایالات متحده به رهبری مقررات ارزهای دیجیتال ادامه دهد و این کار را به گونه ای انجام دهد که صنعت را به رشد مسئولانه در ایالات متحده تشویق کند.

فریدمن ریپل همچنین امیدوار بود که سال ۲۰۲۳ «سالی باشد که سیاست‌های رمزنگاری عقل سلیم شکسته می‌شوند» و افزود:

اکنون، با توجه به اینکه رهبران هر دو طرف کنگره از راه حل‌های قانونی دفاع می‌کنند، گفتگوی کریپتو بسیار پیچیده‌تر از دو سال پیش است.نویسنده: Andrew Singer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا