اخبار ارز دیجیتال

کارشناسان علوم کامپیوتر می گویند ایالات متحده باید آژانس فدرال جدیدی برای هوش مصنوعی ایجاد کند: نظرسنجی

به گفته ۲۱۵ استاد علوم کامپیوتری که مورد بررسی قرار گرفتند، ممکن است هوش مصنوعی به آن اندازه که مدیران ادعا می کنند تهدید بزرگی نباشد.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط Axios، Generation Lab و دانشگاه Syracuse انجام شده است، چندین متخصص معتقدند که ایالات متحده باید یک آژانس فدرال جدید ایجاد کند که به مدیریت هوش مصنوعی اختصاص دارد.

در این مطالعه از ۲۱۵ استاد علوم کامپیوتر از ۶۵ دانشگاه معتبر کشور در مورد موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی نظرسنجی شد.

داده ها نشان می دهد که وقتی از آنها پرسیده شد «بهترین نهاد برای تنظیم هوش مصنوعی کدام است؟»، اکثر پاسخ دهندگان گفتند «یک آژانس دولتی جدید «وزارت هوش مصنوعی» (۳۷ درصد) یا «یک سازمان یا معاهده جهانی» (۲۲). ٪ یا پاسخ داد.

تنها ۱۶ درصد گفتند «پارلمان»، فقط ۲ درصد بیشتر از تعداد افرادی که گفتند «بی ربط: هوش مصنوعی قابل تنظیم نیست». ۱۰ درصد نهایی پاسخ دهندگان پاسخ های خود را بین «کاخ سفید» (۴ درصد)، «بخش خصوصی» (۳ درصد) و «خیر: هوش مصنوعی نباید تنظیم شود» (۳ درصد) تقسیم کردند.

منبع تصویر: Axios-Generation Lab-Syracuse University AI Expert Survey

این نظرسنجی همچنین شامل سؤالاتی در مورد چگونگی تأثیر بخش هوش مصنوعی بر مشاغل آینده بود. اکثر پاسخ دهندگان گفتند که به جوانان توصیه می کنند تا در زمینه هوش مصنوعی، مهندسی و علوم داده فعالیت کنند.

در همین حال، هنگامی که در مورد مناطقی که جوانان باید از آن اجتناب کنند، سؤال شد، ۳۱٪ از اساتید مورد بررسی گفتند که توصیه می کنند حرفه ای در رسانه را دنبال نکنید، و ۱۹٪ در مورد هنر نیز همین موضوع را گفتند. ۴۲ درصد پاسخ دهندگان پاسخ دادند که معیارهای فوق را ندارند.

مربوط: یکی از بنیانگذاران کوانتستمپ: ارزهای دیجیتال در یک «مسابقه تسلیحاتی» علیه کلاهبرداری مبتنی بر هوش مصنوعی هستند

وقتی از پاسخ‌دهندگان پرسیده شد که آیا فکر می‌کنند «تکامل هوش مصنوعی نقطه‌ای حدی دارد که انسان‌ها نمی‌توانند کنترل خود را دوباره به دست آورند»، پاسخ‌ها «نه، احتمالاً نه» (۴۱٪) و “بله، احتمالاً” (۳۵٪)، بود. “خیر، قطعا نه” (۱۹٪)، “بله، قطعا (۶٪).

به نظر می‌رسد که احساسات کلی کارشناسان با افکار عمومی و رهبران تجاری مشابه است. در حالی که دومی تمایل دارد از پتانسیل فناوری هوش مصنوعی برای تغییر سریع چشم‌انداز اقتصادی و اشتغال در آینده نزدیک استفاده کند، ۷۳ درصد از اساتید معتقدند که هوش مصنوعی می‌تواند کمتر از ۲۰ درصد از وظایف انسان‌ها را انجام دهد. امروز بالاتر از سطح انسان باشیدنویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا