اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Composable Finance نقض قانون را با استعفای CTO رد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیر ارشد فناوری در 20 فوریه از شرکت زیرساختی متمرکز بر DeFi کناره‌گیری کرد، بدون اینکه چندین اتهام متوجه شرکت سابق و مدیرعامل آن شود.

مدیرعامل Composable Finance به شدت ادعاهای سوء رفتار قانونی در پلتفرم زیرساخت مالی غیرمتمرکز (DeFi) خود را که توسط مدیر ارشد فناوری سابق این شرکت، کارل کوبات، از تلویزیون پخش می شود، به چالش کشیده است.

کارل کوبات، CTO سابق فعلی Composable Finance در یک پست توییتری در ۲۰ فوریه گفت: پا گذاشت شرکت را ترک کنند او همچنین اتهامات متعددی را علیه شرکت سابق خود و مدیر عامل آن مطرح کرد.

در یک پست Kubat، CTO گفت که استعفا می دهد زیرا شرکت صورت های مالی به او یا جامعه ارائه نکرده است و هیچ دید کلی از وضعیت مالی شرکت ندارد.

اما او گفت که عمر زکی، مدیرعامل، که از نظر قانونی از جمع آوری پول برای شرکت منع شده است، درگیری در افزایش سرمایه سری A شرکت بر خلاف دستور منع کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده.

کوبات هم گفت مشکوک نقش زکی در پروژه ادعایی قالی‌کشی، رشوه، “بسیار بزرگتر از آن چیزی بود که او علنا ​​اعلام کرد”.

پاسخ می دهد پس از استعفای کوبات، زکی در 20 فوریه برای AMA (هر چیزی از من بپرس) در توییتر اسپیس شرکت کرد و به شدت تمام اتهامات را رد کرد. او مدعی شد که تا جایی که می‌دانست، تمام اقدامات شرکت با رعایت کامل قانون انجام شده است.

زکی در پاسخ به اتهامات مبنی بر عدم شفافیت مالی این شرکت گفت که این شرکت یک شرکت خصوصی است و نمی تواند اطلاعات مالی را افشا کند.

ما بسیار مطمئن هستیم که منابع، افراد و فناوری برای اجرای واقعی استراتژی خود را داریم. […] در اینجا هیچ چیزی وجود ندارد که من را نگران کند، چیزی که باعث نگرانی عمومی شود.”

زکی همچنین نقض دستور SEC را رد کرد و گفت که بودجه سری A کاملاً در خارج از کشور انجام شده است و مطابق با قوانین کشوری است که در آن برگزار می شود. زکی گفت که شرکت برای اطمینان از اینکه قانون را زیر پا نمی گذارد، یک وکیل استخدام کرده است.

“این ادعاها درست نیست. سری A به عنوان یک فروش دریایی توکن های کاربردی طراحی شده است و ما از یک شورای بیرونی خواسته بودیم که در مورد این پیشنهاد به ما مشاوره دهد. […] من کاملاً روشن کرده‌ام که همه پیشنهادات Composable تحت مشاوره کامل حقوقی انجام شده است. ”

زکی در رابطه با اتهاماتی مبنی بر دست داشتن Composable در پروژه رشوه خواری صریح گفت: ما در پروژه رشوه گیری حضور نداشتیم.

مربوط: خالق میمون جهش یافته به دلیل “کلاهبرداری” دستگیر شد

Composable Finance یک پل زنجیره ای و توسعه دهنده پروتکل پیام رسانی است. در فوریه 2022، بیش از 100 میلیون دلار از طریق حراج پاراچین پولکادوت جمع آوری کرد. ده روز پس از تامین مالی، شرکت تحقیقاتی بلاک چین ZachXBT با موفقیت مدیرعامل خود را که به نام “0xbrainjar” شناخته می شود، شناسایی کرد و نشان داد که او عمر زکی است.

در تسویه حساب 1 آوریل 2019، SEC “مکرراً” زکی را نامید [misleading] او در نقش خود به عنوان افسر Warp Finance و Force DAO، سرمایه گذاران صندوق را در مورد دارایی های تحت مدیریت، عملکرد صندوق و مدیریت صندوق توضیح داد.به عنوان بخشی از توافق، زکی از جمع آوری پول برای سرمایه گذاران آمریکایی منع شد

با این حال، قابل درک است که اقدام SEC یک قرار منع تعقیب مدنی است و زکی به دلیل نقض قوانین کیفری محکوم نشده است.

زک ایکس بی تی هم مدافع در گذشته، زکی در رشوه خواری در کلاهبرداری Ragpull شرکت داشته است.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا